7 романтичних місць Санкт-Петербурга

Семимістя

Семимостя

Петербург неможливо собі уявити без мостів. Унікальна панорама, оспівана художниками і поетами, відкривається з перетину каналів Грибоєдова і Крюкова.

Якщо підійти до моста Пікалова та встати так, щоб собор виявився по ліву руку, то перед поглядом справжніх романтиків відразу постануть сім петербурзьких мостів: Червоногвардійський міст, Ново-Микольський, Старо-Микольський, Суміжний, Могилевський, Кашин та Торговий.

Існує легенда, що загадане тут бажання неодмінно збудеться. А фотографії, зроблені на тлі міської пам’ятки, будуть надзвичайними.

Дістатися до Семимостя можна пішки, гуляючи по набережній в районі каналів Грибоєдова та Крюкова, і Микольського собору.

Єлагін острів

Між Великою та Середньою Невкою розташований мальовничий парк, загальною площею більше 90 гектарів. Фактично Єлагін острів – це декілька островів, які розділені каналами та ставками. Для романтики тут повна свобода!

Уперше острів було відмічено на шведських картах 1643 року. Перша назва “Містулансарі” або “Мишин”. Легенда була пов’язана з тим, що в лісі жили ведмеді.

Сьогодні Єлагін острів – прекрасна протилежність урбаністичному замкнутому простору. Петербуржці і гості Північної столиці люблять відвідувати його у вихідні.

Парк знаходиться поруч зі станцією метро “Хрестовський острів”.

Ботанічний сад

Історія Ботанічного саду Санкт-Петербургу починається у 1713 році – з наказу Петра Першого “Про закладення Аптекарського горо́ду”.

Сучасний ботанічний сад – дуже романтичне та тепле місце, яке можна відвідувати протягом року.

Прекрасна колекція рослин, зібрана під склепіннями ботанічного саду, подумки перенесе вас у далекі екзотичні країни.

Адміністрації ботанічного саду мабуть не чужі піднесені почуття, тому тут розроблені спеціальні романтичні екскурсійні програми для відвідувачів.

Адреса: вул. Професора Попова, 2 (ст. м. «Петроградська»).

Оранжерея Таврійського саду

Таврійський сад загальною площею понад 20 гектарів і сьогодні належить до пам’яток садово-паркового мистецтва.

Оранжерея Таврійського саду – одна з найстаріших в місті на Неві, її створення ще в 1792 році почав англійський садовий архітектор Вільям Гульд.

Прогулянки по мостах та стежинах цього парку навівають світлі думки, навіть, відвідувачам з сумним настроєм.

А поетів, художників і романтиків найбільше вабить його оранжерея – критий павільйон, де завжди панує царство вічного літа, тропічних квітів і величних дерев, і ти, немов за помахом чарівної палички, опиняєшся в Едемі.

До слова, в оранжереї Таврійського саду знімалися сцени відомих кіношедеврів про Шерлока Холмса, а також про сміливих мушкетерів.

Адреса: вул. Потьомкінська, 2 (ст.м.”Чернишевська”).

Набережна Зимової канавки

Між Мийкою і Невою, по вул. Мільйонній, знаходиться невеликий канал, відкритий у 1719 році і названий спочатку Зимоводомським (Зимнєдомським або Зимовим).

Гранітна набережна колишнього Старого Палацового каналу з трьома невеликими мостами – одна з візитних карток Санкт-Петербурга. Скільки ж секретів і покритих часом таємниць зберігає арка, що з’єднує Ермітажний театр та сам музей? Одна із сумних історій дожила до наших днів завдяки Чайковському і його опері «Пікова дама» – це трагедія бідної дівчини Лізи, яка стрибнула з моста через нерозділене кохання.

Багато хто вірить, що добитися взаємної любові можна, прийшовши на набережну з парою монет у руці, які неодмінно слід кинути в воду, назвавши ім’я коханої людини.

Атланти у будівлі нового Ермітажу

Напевно, кожен мешканець Санкт-Петербургу знає, що якщо потримати за великий палець атланта, а краще гарненько потерти і загадати бажання, то воно обов’язково збудеться.

Хоча, навіть, якщо ви не вірите в прикмети, то все одно сюди варто прийти хоча б для того, щоб помилуватися на них і зробити красиві фото на тлі могутніх атлантів – не менш відомих, ніж грифони на Банківському мості, які давно стали одним із символів міста на Неві.

Поцілуєв міст

Це місце, мабуть, є найпопулярнішим у закоханих. А все завдяки легендам і прикметам, що витають навколо цього моста.

Кажуть, якщо закоханим доведеться розлучитись, то поцілунок на Поцілуєвому мосту допоможе зробити це розставання недовгим.

За іншою традицією, Поцілуєв міст є обов’язковим для відвідування молодятами в день весілля, щоб шлюб був щасливим.

Існує легенда, що міст називається Поцілуєвим, тому що на цьому мосту було прийнято прощатися і зустрічатися в той час коли тут проходила межа міста. Тут прощалися рідні та кохані з молодими людьми, які відправлялись на службу. Адже поруч знаходився флотський екіпаж і коли вони йшли на службу з флотського екіпажу, то переходили Поцілуєв міст.

За ще однією легендою, поруч з мостом перебував трактир купця Поцілуєва.

Оберіть собі легенду, яка вам більше до душі, а відвідавши Санкт-Петербург, обов’язково відвідайте цей міст.

У наші дні збереглася прикмета, що молодята, в’їжджаючи на міст або пропливаючи під ним на катері в теплу пору року, починають цілуватися і закінчують поцілунок тільки тоді коли міст залишається далеко позаду…

Адреса: вул. Глінки, 1 (ст.м. Садова).