Берлін

Зухвалий і красивий Берлін – це спокусник, який вабить незліченними багатствами, творчий геній, який дивує унікальними ідеями і тенденціями, а також центр гедонізму, який пристрасно бере від життя все що можна. В той же час, він дуже гостинний і добродушний. Це місто, яке заряджає енергією. Законодавець тенденцій, Берлін поглинає настрої і тренди, що змінюються, і робить все це духом нового часу. Світ завжди спостерігав за цією столицею – з подивом, жахом, а іноді зі співчуттям.  Берлін одночасно легковажний і похмурий, відштовхує і спокушає. Берлін продовжує залишатися містом крайнощів, що приваблює мільйони туристів з усього світу.

Рейхстаг

рейхстаг, Берлін, Німеччина

Рейхстаг – це одна з найбільш знаменитих історичних будівель німецької столиці, заодно служить будинком для бундестагу. Абсолютно незрозумілий феномен цієї будівлі, яку відвідали мільйони туристів і стільки ж спостерігали процес її «консервації» перед масштабною реконструкцією. Можливо, багатьох приваблює те, без чого не обходиться відвідування рейхстагу – підйом на швидкісному ліфті на купол, звідки відкривається чудова панорама міста. Охочих побувати тут дуже багато, тому єдина можливість уникнути черги – прийти рано вранці до відкриття.

Пергамський музей

Пергамський музей, Берлін, Німеччина

Відвідування Пергамского музею завжди знаходиться у верхніх рядках списку місць, які варто відвідати, прибувши до Берліна. Якщо у вас немає часу на огляд декількох музеїв, виберіть тоді саме цей. Пергамський музей – сховище робіт класичного грецького, вавілонського, римського, ісламського стилів і мистецтва Середнього Сходу.

Вся ця пишнота не може залишити байдужим жодного навіть самого далекого від мистецтва людини. Всі три секції музею вимагають неспішного огляду, але якщо часу в обріз, то програма-мінімум – огляд Пергамского вівтаря, відновлених воріт Іштар з Вавилону і ринкових воріт міста Мілет.

Відкритий басейн Бадешіфт

відкритий бассейн Бадешіфт, Берлін, Німеччина

Унікальний відкритий басейн Бадешіфт чисто берлінський винахід. Він споруджений зі старого кістяка баржі і пливе по річці Шпрея сам по собі. Всім відвідувачам, крім купання, пропонується насолодитися прекрасним видом, який відкривається звідси на центральні вулиці східного берега. Біля басейну обладнані пісочний пляж і дерев’яний поміст, які приваблюють любителів сонця в погожий день, також є бар.

Літо – найпопулярніший час для відвідування басейну, який відкритий до пізнього вечора. Взимку його накривають спеціальним навісом, всередині підтримується тепло і працює сауна.

East Side Gallery

East Side Gallery, Берлін, Німеччина

East Side Gallery – найдовший, найкраще зберігся і найбільш цікава ділянка знаменитої Берлінської стіни, перетворений в галерею під відкритим небом. Що йде уздовж ріки Шпрее 1300-метрова галерея в особливій художній манері відображає всі важливі політичні події, що відбувалися в Німеччині. На стінах висять сотні робіт художників з усього світу. Ця ділянка стіни знаходиться під охороною держави як важливий історичний пам’ятник.

Бранденбурзькі ворота

Бранденбургські ворота, Берлінський собор, Берлін, Німеччина

Двохсотлітні Бранденбурзькі ворота – суперечливий символ Берліна і всієї Німеччини. Вони були чином роз’єднаної країни (прохід через ворота перегородила Берлінська стіна), а після об’єднання стали втіленням возз’єднання.

Це єдині збережені міські ворота з 18 існуючих спочатку, які створювалися за зразком воріт Акрополя в Афінах.

Берлінський кафедральний собор

Берлінський собор, Берлін, Німеччина

Берлінський кафедральний собор, розташований на Музейному острові, – найбільша протестантська церква Німеччини. Незважаючи на протиріччя як в назві (Берлінський собор завжди був протестантським, і тут ніколи не жив католицький єпископ), так і в оздобленні (воно настільки пишне і величне, що явно не вписується в протестантські канони), Берлінський собор і околиці можна назвати одним з найцікавіших місць міста. Тут можна не тільки здійснити екскурсію і дізнатися багато цікавого з історії собору, а й оцінити прекрасний вид на місто, що відкривається з верхньої галереї.

Шарлоттенбург

шарлоттенбург, Берлін, Німеччина

Шарлоттенбург – це розкішний палац, є найбільш вишуканим прикладом архітектури бароко у всій країні. Шарлоттенбург займає цілий район Берліна, у минулому був резиденцією прусських королів. Воно й не дивно, так як повністю оцінити красу та чарівність цього місця можна тільки влітку, неспішно прогулюючись в тіні садових дерев. В інші пори року можна зазирнути всередину, щоб побачити приголомшливий зал прийомів, гідний найвищих осіб, фарфоровий зал з колекцією китайського фарфору і оранжерею.

Меморіальна церква кайзера Вільгельма

церква кайзера Вільгельма, Берлін, Німеччина

Порожній зуб – як називають жителі Берліна меморіальну церкву кайзера Вільгельма – один з головних символів не тільки Берліна, а й Німеччини. Протягом усієї
своєї історії вона була улюбленою церквою місцевих жителів, сьогодні вважається пам’ятником світового масштабу.

Довгий час залишаючись найвищою церквою Берліна, вона постраждала в ході чергового бомбардування під час Другої світової війни. Після того як війна закінчилася, було вирішено знести церкву, а на її місці побудувати нову. Проте громадська думка повстала проти планів влади. В результаті руїни церкви вирішили залишити, зробив з неї меморіал, присвячений руйнуванню та творенню.