Франція – всюди…, ч.2

Версаль, Франція

Ми продовжуємо нашу мандрівку Францією. Сьогодні ми відвідаємо Версаль, насолодимось красою долини Луари, замок Шамбор,  пройдемось чудовими ландшафтними садами замку Вілландрі та посмакуємо смачні вина з винних погребів Еперне.

Версаль

Версаль, Франція

Чудовий і величезний Версальський палац був побудований в середині XVII ст. за часів правління Людовика XIV. Він прагнув закріпити за собою звання найкращого короля в історії країни і спорудити пам’ятник абсолютної влади французької монархії. Розміри Версаля і все його оздоблення відображали смаки самого короля, який був марнотратним, обожнював все розкішне і мав невгамовну спрагу самовихваляння. Версаль став негласним зразком парадних заміських резиденцій всіх європейських монархів і аристократів, недосяжним ідеалом, до якого порівнювалися всі наступні палаци.

Сади замку Вілландрі

сади замку Віландрі, Франція

Вілландрі – один з головних замків в долині річки Луари. Зведення його закінчилося в 1756 р. Знаменитий цей замок не стільки архітектурою, скільки своїми садами.

Чудові ландшафтні сади замку вважаються кращими у всій Франції. Шість гектарів наповнені мініатюрними, немов вилитими, тюльпановими деревами, дзвінкими
фонтанами, витіюватими орнаментами з виноградних лоз і гострими, як бритва, живоплотами. Галькові стежки приведуть вас до прекрасного штучного водоймища
і до тематичного майданчику «Сад любові». Її геометрично вивірені лабіринти розповідають про різні види любовного зачарування. Однак перлиною вважаються декоративні городи, де навіть овочі висаджувалися відповідно до кольору плодів.

Винні погреби Еперне

Еперне, Moet et Shandon, France, Франція

Чудове місто Еперне – самопроголошена столиця шампанського і батьківщина багатьох уславлених шампанських будинків. Звідси треба починати винні екскурсії та дегустацію ігристих вин.

А все тому, що однією з туристичних визначних пам’яток Еперне є катакомби, які висічені у вапнякових скелях. Саме їх європейські будинки шампанських вин використовують як винні погреби. Наприклад, Moët & Chandon має в розпорядженні близько 110 км таких печер.

Долина Луари

Долина Луари – одне з благословенних місць Франції, яке являє собою мальовничий культурний ландшафт. Крім самої річки, він включає історичні міста і села, величні архітектурні пам’ятники епохи Відродження і окультурені землі. Цей регіон став джерелом натхнення як для великих художників, що мали за честь обезсмертити в століттях своє ім’я, створивши чергову перлину французької архітектури, так і сучасних мандрівників, заряджатимуться духом цього куточка землі.

Протягом століть королі, королеви, герцоги і інші важливі персони зводили фортеці й маєтки уздовж Луари. Здіймаються вгору вежі, величезні бенкетні зали, короноподібне склепіння, багато прикрашені каплиці, зубчасті мости, розкидані по всій долині, – наочний посібник, як протягом тисячоліття змінювалися смаки французького вищого світу.

В результаті вийшла дивовижно багата колекція архітектурних скарбів, починаючи від середньовічних фортець Шинон, Анже і Лош і закінчуючи екстравагантними палацами для розваг Азе-ле-Рідо, Шенонсо і Шамбор.

Шамбор – архітектурний шедевр епохи Ренесанс

Шамбор, Франція

Шамбор – найбільший з усіх замків, розташованих в долині річки Луари і один з відомих архітектурних об’єктів Франції. Його зведення було великим будівництвом періоду Відродження, хоча починалося все як скромний мисливський будиночок, а по завершенні будівництва замок міг похвалитися 440 кімнатами, 365 камінами і 84 сходовими прольотами, не кажучи вже про численні башти, димоходи і ліхтарі, яких вистачило б на освітлення невеликого містечка.

Центральним елементом Шамбора була подвійні гвинтові сходи, особлива конструкція якої дозволяла уникати зустрічі з тими, хто піднімався назустріч. За іронією долі Франциск I, за чиїм наказом, власне, замок і був зведений, пробув в ньому в цілому не більше 42 днів, вважаючи, що тут занадто легковажно.

Франція – всюди… Далі буде…