Франція – всюди

Сен-Тропе, Франція

Навіть, якщо ви раніше не відвідували Францію, це місце все одно здаватиметься вам до болю знайомим, адже Франція – всюди. Кожен раз, коли ви дивитесь на чудові картини імпресіоністів, поспішаєте на останній кіношедевр, п’єте шампанське, їсте смачний еклер чи якусь страву – частинка Франції проникає в вашу душу. Багато хто мріє доторкнутися до особливого мистецтва і сентиментальної романтики сяючої французької столиці, побачити легендарний Версаль, здійснити незабутню подорож на південь країни до залишків Римської імперії, поніжитися на узбережжі Середземного моря, відвідати чудові альпійські міста з найчистішими озерами – одним словом, пізнати країну і її культуру. Так чого ж ви чекаєте? Ми раді вітати вас у Франції – країні хорошого вина, неперевершених сирів, смачної їжі, королівських замків і середньовічних сіл – легендарних пам’яток, відомих всьому світу.

Сен-Тропе

Сен-Тропе, Франція

Восени і взимку важко повірити, що це рибальське село, з пофарбованими в яскраві кольори будинками і черепичними дахами теракотового кольору, стало однією з зупинок світових знаменитостей на шляху до французької Рив’єри. Це місто здається зовсім простим в порівнянні з привабливими побратимами вище по узбережжю. Але, як тільки настає весна або літо, кількість жителів зростає в 10 разів, ціни – в 3, а знаменитості всіх мастей та їх затяті шанувальники, а також папараці окупують місцеві околиці. Як гадаєте, що ж так приваблює сюди всіх цих людей?

Танд

Танд, Франція

Старовинне місто Танд розташоване недалеко від Лазурного берега в гірській мальовничій ущелині на берегах річки Ройя, на кордоні між французьким Провансом та італійським П’ємонтом.

До 1947 року місто входило до складу Італії, а ще раніше – містом керувала родина Ласкарі, спадщина якої розкидана буквально по всьому місту. Їх родовий замок був найпомітнішою архітектурною спорудою всієї долини, а зараз це лише мальовничі руїни. Знаменитий собор Вознесіння Богоматері з червоними стінами – одна з місцевих архітектурних пам’яток нарівні з унікальним багатоярусним кладовищем. До історичного центру із середньовічною забудовою ведуть лише кілька вузьких вуличок. Віконні рами, старовинні дерев’яні двері, ручки на них – наче експонати музею під відкритим небом.

Круа-Русс

пагорб Круа-Русс, Ліон, Франція

Пагорб Круа-Русс – один з трьох пагорбів Ліону. Він дає назву шикарному району міста, який колись був центром шовкової промисловості Франції та усієї Європи.

Для того щоб дотримуватись вимог, які пред’являлися до робочого місця та щоб винайдений в той час жакардовий ткацький верстат працював як треба, ліонські ткачі зводили майстерні саме в цьому районі. У споруджуваних спеціально для роботи будинках прорубали величезні вікна, щоб більше денного світла проникало в майстерні, висота стель сягала 4 м і вище, щоб ткацькі верстати могли тут поміститися.

На пагорбі Круа-Русс відбулося перше в історії повстання робітників, незадоволених мізерною оплатою і жахливими умовами праці. Страйк закінчилася плачевно: сотні ткачів були вбиті. Сьогодні ці майстерні перетворилися в шикарні квартири – лофти, а весь район – в унікальний музей під відкритим небом.

Прованс

Прованс, Франція

Прованс – історична область на південному сході Франції. На сході вона обмежена Альпами, на заході – річкою Роной, на півдні – Середземним морем. Завдяки такому розташуванню та сприятливому клімату, землі Провансу дарують багатий урожай ароматних трав, про унікальні властивості яких ходять легенди.

Прованс асоціюється з нескінченними полями лаванди, блакитним небом, вічним сонцем, гарними селами, прекрасною їжею і першокласним вином – це в розумінні багатьох головні складові ідеального відпочинку.

Острів Корсика

острів Корсика, Франція

Острів Корсика, розташований в Середземному морі на захід від Італії і на південний схід від Франції. Це справжній діамант, кожна грань якого відкриває найрізноманітніші природні краси і багатства. Тут є високі соснові ліси, виноградники, пахучі чагарники, величні пагорби, мальовнича затока Порто, мис Корсика, який оточений червоними гранітними скелями, гірські річки і озера, ущелини і, навіть, ще один острів – Лавецці.

Гори Корсики – химерний каприз природи, їх гострі піки засліплюють білизною, схили радують око зеленіючими перевалами, цілим намистом озер, потоків гірських річок і водоспадів. Берегова лінія острова протягнулася на багато кілометрів, відкриваючи погляду всілякі морські пейзажі: від глибоких заток і білих скель до прихованих бухт і дюн з рідкісними рослинами. Додайте до цього м’який клімат, бірюзове море, рідкісний за красою підводний світ, пляжі із золотим піском, а також маленькі острівці – і ви отримаєте повноцінний портрет острова. Суворе серце Корсики – це гористий центр. Приховані густими чагарниками і покрученими деревами гори і пасовища традиційно були притулком бандитів і пастухів, але сьогодні ці місця найчастіше відвідують любителі-альпіністи та любителі неземної природної краси.

Франція – всюди… Далі буде…