Любов – це або Love is…

Любов – це або Love is…

Лютий – це місць закоханих. 14 лютого – день Святого Валентина, який відзначають у багатьох країнах світу, а 3 лютого 1809 року народився великий композитор Якоб Людвіг Фелікс Мендельсон-Бартольді. Незважаючи на те, що він написав більш ніж п’ятдесят музичних творів, в нашій пам’яті завжди одна загадкова мелодія, а саме «Весільний марш» – фрагмент з опери «Сон в літню ніч». Коли ми чуємо цю мелодію, мимоволі уявляємо свято справжнього кохання, сповнене ніжності, пристрасті та романтики.

Любов – це або Love is… Бог…

У наш час змінилося ставлення до традиційних весіль. Але ніколи не зміниться відчуття очікування справжнього кохання. У когось цей час сповнений зневіри, у когось – самотності, а хтось точно знає, що Бог – це Любов. Хто перебуває в Любові, той знаходиться поруч з Богом і Бог в ньому. Ось він Бог, ім’я якому Любов, яку ми отримуємо через таїнства Сповіді, Покаяння і Причастя. Ця Любов – це Свята Святих, адже ми отримуємо Дар Любові в серці. І Бог через вашу Віру та Любов покаже вам вашу половинку і поєднає у сім’ю як дві половинки в одне ціле. Дар Любові ми отримуємо в серце через Причастя Святих тайн Христових.

Любов – це або Love is… Закоханість…

Закоханість – така прекрасна та нескінченна… Коли чоловік і жінка зустрічають один одного і закохуються, у них в організмі виробляються певні гормони, завдяки яким світ перевертається з ніг на голову та все виглядає в зовсім інших фарбах, ще більш яскравих та фантастичних. У цей момент все в людині є прекрасним: зовнішність, голос, навіть, недоліки характеру здаються дивними. Людина немов знаходиться у стані наркотичного сп’яніння.

Любов – це або Love is… Відносини…

Відносини – це теж робота, важка, довга, часом нестерпна, іноді зовсім непомітна і дуже приємна. Робота, перш за все, над собою. Адже з віком змінюється все – від світогляду до звичок. Тому і працювати над відносинами доводиться все життя. І знову перед нами вибір. Можна віддатися плину часу і бути пасивним спостерігачем… спостерігати, як пристрасть змінюється ніжністю, захоплення – повагою, вірність – відданістю, взаєморозуміння – спорідненістю душ, а потім ще щось відбувається… але це вже зовсім інша історія… А можна, не лише споглядати, а й співпереживати, радіти, кохати, розуміти, поважати – цінити все, що є… А можна чинити опір або тікати, коли опадають квіти, прив’язувати дозрілі плоди до гілок, шукати пізні сорти, які ще свіжі чи зривати молодесенькі недозрілі… Для когось це теж цікавий шлях, але тоді ніколи не побачити, як проросте насіння, якого ти не дочекався…

Єдина людина на землі, яку ми здатні змінити – це ми самі…

Ошо

Любов – це або Love is… Так добре, що, навіть, страшно…

Коли пізнаєш справжнє кохання, то намагаєшся усіма силами втримати непомічену радість від справжнього моменту. Мабуть, всім знайоме відчуття: «Так добре, що навіть страшно»…

Якби всі так вміли кохати, як про це сказано у Біблії (1Кор. 13:4-8):

Любовь долготерпит, милосердствует, любовь не завидует, любовь не превозносится, не гордится, не бесчинствует, не ищет своего, не раздражается, не мыслит зла, не радуется неправде, а сорадуется истине; всё покрывает, всему верит, всего надеется, всё переносит. Любовь никогда не перестаёт, хотя и пророчества прекратятся, и знание упразднится.

Як точно про Любов пише Ошо:

Любові досить … Живіть тільки з Любові. Буде вона тривати довго чи ні, не турбуйтеся про це. Навіть, якщо вона прийде лише на мить, вона дасть вам відчути смак вічності… Якщо ви не будете турбуватися про завтрашній день, ви зможете прожити сьогодні так тотально, що з цієї тотальності виникне прекрасне завтра.

Любов – це або Love is… Вже зараз…

Дуже важливо пам’ятати, що почати любити можна вже зараз.

Наприклад, подзвонити батькам, рідним, друзям та подякувати Господу та їм, за те, що вони у вас є і що вони поруч… Сказати, яку велику роль вони відіграють у вашому житті… Адже, коли ви з кимось разом, кожен раз може бути останнім. Не витрачайте час на дрібниці та на конфлікти, в яких немає нічого важливого. Коли наближається смерть, ніщо більше не має значення. Хтось щось робить, щось говорить, і ви починаєте гніватись – подумайте про смерть: уявіть, що ця людина вмирає, або вмираєте ви – яке значення матиме, що він сказав те або інше? І, може бути, він зовсім не мав на увазі те, що вас образило; це може бути ваша власна інтерпретація. У дев’яносто дев’яти випадках зі ста так воно і є.

Любов – це або Love is… Любов всюди

Спробуйте в своєму дні побачити Любов всюди: в цвіріньканні пташок; у красі та величі природи; в дітях, що розлучаються з батьками, коли йдуть до садочку; в обіймах в метро; в розмовах перехожих з їх домашніми улюбленцями на вулиці; у палких зустрічах на вокзалах і аеропортах; в емоціях людей, що поруч з тобою; у храмі, коли запалюєш свічку як символ молитви, віри та любові.

Любов – це або Love is…Люблю вже зараз…

Завжди зустрічайте людину як вперше. Завжди зустрічайте людину як востаннє.

Весь секрет у тому, що очікування любові може трансформуватися в Люблю вже зараз. І від цього стану тяжіння справжнього кохання набагато сильніше. Наповнюйтесь любов’ю, помічайте її і ваше життя буде сповнене новими смислами.

А якщо ви вже спіймали птицю, то не тримайте її в клітці, не робіть так, щоб вона захотіла полетіти від вас, але не могла. А зробіть так, щоб вона могла полетіти, але не захотіла.

Ксенія Миронова