Темпл Грандін, або Наскільки мало ми знаємо про “інших” людей

фільм Темпл Грандін

Наскільки мало ми знаємо про “інших” людей? З дитинства перебуваючи у здоровому суспільстві, ми мало усвідомлюємо проблеми людей, їх особливості та мрії. Тому що це інші люди та нас не стосується. Але їх погляд та думки необхідно “слухати” для того, щоб іноді відповідати на свої власні питання. Сьогодні у домашній кінозалі біографічний фільм-одкровення “Темпл Грандін” (2010).

У 2010 році журнал Time, складаючи список ста найвпливовіших людей у світі в категорії «Герої», включив у нього жінку на ім’я Темпл Грандін. Доктор тваринництва, професор Колорадського університету, експерт з поведінки великої рогатої худоби. Ця жінка хвора на аутизм, але не дивлячись на хворобу, домоглася неймовірно високого рівня функціонування в суспільстві, незважаючи на властиві цьому розладу психологічні проблеми.

Приголомшлива історія жінки, яка змінила в США відношення людей до рогатої худоби до більш гуманного, а також ставлення до аутистів, розповівши і розповідаючи усьому світу про те, як потрібно правильно з ними поводитися. Ця історія лягла в основу фільму «Temple Grandin». Фільм знятий за мотивами книги Темпл Грандін і Маргарет Скаріано “Відчинивши двері надії” (Emergence: Labeled Autistic, 1986) та книги Темпл Грандін “Мислити зображеннями” (Thinking In Pictures: And Other Reports From My Life With Autism, 1996).

У 2011 фільм “Темпл Грандін” став переможцем у номінації найкраща актриса премії “Золотий глобус”, в кіноіндустрії премія “Золотий глобус” вважається другою по престижу премією після Оскара. Також фільм переміг у номінації найкраща жіноча роль в телефільмі премії Гільдії акторів (2011), а у 2010 році у став тричі переможцем премії Еммі за найкращу жіночу та чоловічу роль.

«Темпл Грандін» – це фільм про реальну жінку, яка є не такою як інші, адже страждає на аутизм, але вона не гірше інших, а навпаки, багатьом здоровим людям є чому у неї повчитися. Їй, незважаючи на хворобу, вдалося досягти чималих успіхів у науці. Зараз Темпл Грандін – доктор тваринництва, професор Колорадського університету, експерт з поведінки великої рогатої худоби, провідний фахівець в області гуманного поводження з тваринами.

Кіно обов’язково дивитися тим, хто періодично впадає в дивний стан та думає, що в житті все вже давно втрачено. Фільм “Темпл Грандін” заставляє багато про що замислитись, а після перегляду залишає безліч відчуттів – що я маю на увазі, зрозумієте після перегляду.

У фільмі “Темпл Грандін” зображене життя людини з серйозною психічною хворобою – аутизм. Зображено все як є – тут і нерозуміння і відторгнення суспільства, і проблеми у зв’язку з хворобою, і багато чого іншого. Загалом, назвати життя головної героїні легким та безтурботним досить важко. Але вона не здається.

“Це всього лише ще одні чортові двері” – говорить Темпл і робить над собою зусилля, роблячи щось, що ще ближче наближає її до мети. У цій “дверях” є основна істина фільму. І ця істина вірна абсолютно для кожного. За кожними дверима нас чекає новий світ, досконалий та відмінний від того, в якому ми зараз знаходимося. Потрібно лише зробити крок.

Темпл Грандін / офіційний трейлер