ТОП 9 найкращих місць Німеччини

Палац Цвінгер, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
View Gallery 9 Photos
Палац Цвінгер, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
замок Гогенцоллерн, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
Хейльдерберг, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
церква св. Миколая, Лейпциг, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
Ахенський собор, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
фестиваль в Кельні, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
парк Мускау, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
Боденське озеро, ТОП 9 найкращих місць Німеччини
Сан Суссі, ТОП 9 найкращих місць Німеччини

ТОП 9 найкращих місць Німеччини, на які варто звернути увагу, плануючи подорож до Німеччини.

Батьківщина свинячих сардельок та пива, смішних шорт з підтяжками і автобанів, вражаючі і незабутні краєвиди, магічні панорами зазублених і покритих снігом вершин, квітучі луки баварських Альп, бурхливі річки, що протікають по містах, озера з порослими лісом берегами, які обдуваються з усіх сторін острова, химерні скельні утворення та поля стиглої пшениці – все це Німеччина.

Окрім природньої краси, Німеччина має різноманітні архітектурні скарби, починаючи з добре збережених римських руїн і закінчуючи останніми новинками сучасного будівництва. А вишукана їжа і вино задовільнять запити будь-якого гурмана. До Німеччини можна потрапити, прилетівши в Мюнхен, Берлін, Кельн або Франкфурт-на-Майні. Транспортна мережа країни – одна з кращих в Європі. Найбільш зручний спосіб пересування по Німеччині – на машині або поїздом.

Палац Цвінгер у Дрездені

Перше місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посідає прекрасний величний бароковий палац Цвінгер у Дрездені, який є візитною карткою міста та головною визначною пам’яткою архітектури.

Дрезден – це місто, яке в Німеччині називають Флоренцією на Ельбі, яке пережило повінь та руйнівні бомбардування Другої світової війни, яке сьогодні не перестає вражати своєю красою.

Палац Цвінгер складається з чотирьох будівель. Назва походить від його розташування, в середньовіччі “цвінгер” називали частину фортеці між зовнішньою і внутрішньою фортечними стінами.

У наш час у палаці знаходиться:

  • Дрезденська картинна галерея, в якій знаходиться найбагатша у світі колекція культурних і архітектурних цінностей: колекції полотен старих голландських, італійських і іспанських майстрів, включаючи «Сикстинську Мадонну» Рафаеля, а також колекції фарфору, скульптури і зброї,
  • фізико-математичний салон з унікальною колекцією всесвітньо відомих наукових інструментів,
  • музей фарфору з однією з найбільш значущих колекцій керамічних виробів в світі.

Замок Гогенцоллерн

Друге місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посідає чудовий Замок Гогенцоллерн, що височіє серед живописних Швабських Альп, утопаючи в хмарах і навколишній зелені.

Історія замку бере свій початок з далекого ХІІ століття та пов’язана з родом прусських королів Гогенцоллернів, які у свій час були німецькими імператорами. Неприступність замку не врятувала його від руйнувань. Замок Гогенцоллерн кілька разів реставрували. Щоб дістатися до цієї пам’ятки, необхідно подолати нелегкий шлях крутими сходами, але це того варто. Взору тих, хто подолав підйом, з висоти понад 800 м, відкривається чудовий краєвид, який не залишить байдужим нікого.

Гейдельберг

Третє місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посідає старе барокове місто Гейдельберг.

Старий бароковий історичний центр міста Гейдельберг, жива атмосфера університетського міста, відмінні паби і напівзруйнований замок створили з цього міста справжню туристичну перлину, що приймає мільйони гостей щороку.

Гейдельберг – це місто митців: в Гельдеберзі жив і творив великий Гете, красу міста увіковічив на своїх полотнах англійський художник Тернер, а відомий американський письменник Марк Твен почав свої документальні історії про подорожі по Європі саме з Гейдельбергу.

Церква Святого Миколая в Лейпцизі

Четверте місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посідає церква, що стала символом національного єднання – Церква Святого Миколая в Лейпцизі.

Церква Святого Миколая в Лейпцизі веде свою історію з ХІІ ст. За століття  свого існування стала свідком багатьох подій. Спочатку її було побудовано в романському стилі, потім було розширено і перетворено на зразок готичної архітектури. В кінці минулого століття вона стала центром національного відродження Східної Німеччини. Тепер вона є символом національного єднання.

Важко сказати, що більше дивує в оздобленні цієї церкви: розмальована та вигнута в арку стеля, або, схожі на екзотичні пальми колони, що підносяться над прихожанами.

Сьогодні вона захоплює приголомшливими класичними інтер’єрами: красиві високі колони і кремово-білі лави залишаться в пам’яті надовго. Пишність цього архітектурного шедевра доповнюють чарівні звуки одного з кращих органів в світі.

Ахенський собор

П’яте місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посідає Ахенський собор, або Імперський собор, що протягом століть був частиною резиденції Карла Великого, в його стінах коронували правителів Священної Римської імперії.

Собор, гроші на будівництво якого, за переказами, довелося брати у самого диявола, за свою більш ніж тисячолітню історію побачив багато. Його постійно добудовували, частково руйнували і реставрували. З ним пов’язані численні легенди, одна страшніша за іншу.

Собор є таким популярним і цінним адже пов’язан з ім’ям легендарного Карла Великого, який першим об’єднав Європу. Його останки досі покояться в усипальниці палацу. На жаль, ідентичність їх, сьогодні, визначити практично неможливо, оскільки вони нескінченну кількість разів вилучалися з усипальниці іншими імператорами і поверталися на місце. Єдине, що можна сміливо стверджувати, так це те, що всі цінні колекції предметів мистецтва, які зберігаються тут століттями, були зібрані німецькими королями на честь Карла Великого.

Карванал у Кельні

Шосте місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посів місто Кельн та щорічний  яскравий карнавал у Кельні.

Щороку в Кельні напередодні Великого посту проходить карнавал, який можна охарактеризувати як шестиденне безумство.

Все починається в Жирний четвер (останній четвер перед постом), в так званий “день правління жінок”. У цей день жінки можуть, навіть, зрізати краватки у колег або начальників-чоловіків. Святкування триває в п’ятницю і всі вихідні: вулицями міста проїжджають оригінальні святкові платформи, а виряджені в незвичні наряди люди танцюють і співають. Кульмінація гулянь настає в понеділок, а у вівторок на ногах залишаються тільки найстійкіші, що ще здатні співати і продовжувати веселитися. “Якщо ви були на параді і бачили парад – значить, ви не були на параді”, – кажуть жителі Кельна про карнавал. Це означає, що ви повинні бути настільки зайняті співом, танцями, вигуком традиційних карнавальних вітань і обдаровуванням будь-кого поцілунками, що ніяк не можете помічати те, що відбувається навколо. Що б ви не робили в ці дні – сиділи в пивній або йшли, пританцьовуючи, в складі святкового параду, знайте: ви брали участь в одній з найкрутіших вечірок Європи.

Парк Мускау

Сьоме місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посів найбільший ландшафтний парк в Європі – парк Мускау.

Цей парк – результат уяви князя фон Пюклер-Мускау, дітище, яке він плекав з року в рік, ретельно, як художник на полотно, додаючи все нові і нові фарби.

Подейкують, що навіть дружину князь вибирав собі таку, щоб вона могла не тільки розділити його захоплення, а й спонсорувати ідею. Шалена захопленість князя відчувається в усьому, його пристрасна різнобічна натура мрійника відбилася в кожному куточку. Потрібно відзначити, що, крім нестримного бажання, у князя був ще й солідний багаж знань в області ландшафтного дизайну. Але він не дотримувався ідеї саду в англійському стилі сліпо, а привніс в проект багато новаторського, особистого, що дозволило створити парк, унікальний за рішенням і атмосфері.

Сан-Сусі

Восьме місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посів знаменитий палацово-парковий ансамль Сан-Сусі.

Сан-Сусі у перекладі з французської означає «без турбот». Парк з такою назвою міг вийти тільки в тому випадку, якщо у короля розвинений смак, є багато грошей і є можливість запросити кращих архітекторів і художників сучасності.

Все це було в наявності у прусського короля Фрідріха II, тому сьогодні ми можемо милуватися цим шедевром. Його інтер’єри настільки незвичайні і прекрасні, що не можуть набриднути. Потрапити в Постдам та побачити цей «Прусський Версаль» прагне велика кількість бажаючих, але потрапити всередину палацу з першого разу виходить не у всіх. Справа в тому, що відвідати цю королівську резиденцію щодня дозволено лише тільки 2 тис. щасливчикам в день.

Навколо палацу розкинувся найстаріший і найкрасивіший серед численних садів Потсдама. І це не дивно, адже він також повинен був відповідати блискучому палацовому комплексу, який розтягнувся на кілометри.

Обов’язково знайдіть час, щоб не поспішаючи прогулятися по цьому парку і оглянути його затишні куточки.

Боденське озеро

Дев’яте місце у ТОП 9 найкращих місць Німеччини посідає одне з найулюбленіших місць відпочинку німців і туристів – Боденське озеро, або озеро Констанс.

Це чудове озеро поділили між собою три держави – Німеччина, Швейцарія та Австрія.

Природа створила тут середземноморський клімат, що дозволяє рости пальм і прекрасним квітам. По берегах розташовано безліч пляжів, басейнів і ресторанів, а водна гладь рясніє вітрилами яхт.

Туристів також приваблюють пам’ятки міст Ліндау і Фрідрихсхафена, а також наменитий острів Майнау («квітучий рай»), де майже цілий рік квітнуть сотні видів прекрасних квітів.