100 способів прожити життя по-новому

Через декілька днів ми святкуватимемо одне з найважливіших свят – Різдво Христово…  День – який змінив хід історії усього людства на ДО та ПІСЛЯ народження Христа. З одного боку, Різдво Христове є таким близьким та зрозумілим для кожного нас, а з іншого – таємницею тайн. Близьке, тому що народження людини є дивом, а таємницею тайн, тому що пов’язано з таємницею Боговтілення.

Різдво Христове – це поява на світ божественного жертовного кохання до кожного з нас. Бог є Любов. Любов – це те, що проявляється у вчинках. Якщо я кажу: «Я люблю тебе», – а за твоєю спиною кажу неправду чи роблю погані речі, хіба це є кохання? Ні. Любов має проявлятися у вчинках. Теж саме є справедливим і для інших речей, які когось можуть бути мотивом. Якщо людиною керує страх, то її вчинки будуть несміливими та боязливими. Якщо людиною керує ненависть, то її вчинки будуть  злими та підступними. Господь також керується чимось, і це щось є коханням. Уявіть собі! Господь проявив найвищу любов до нас, адже послав Свого Єдинородного Сина в цей світ, щоб ми не загинули, а могли мати вічне життя, послав Свого Сина на страждання та на Хресну смерть, щоб викупити гріхи усього людства. ЧОМУ? Тому що він любив нас. Кожен має свої мотиви. Мотив Господа – любов, і тут ми бачимо доказ Його любові. Він заплатив за нас найвищу ціну, віддав найдорожче – свого Сина.

Хочу пригадати фразу моєї улюбленої української поетеси Ліни Костенко “… І все на світі треба пережити, і кожен фініш – це, по суті, старт…” Адже час напередодні Різдва є логічним завершенням певного життєвого етапа, підбиттям підсумків та очікуванням чогось нового, невідомого та цікавого.

А ще, це чудова нагода у черговий раз розпочати все з чистого листа, залишивши поруч лише те та тих, хто є по-справжньому дорогим. У цій статті 100 моїх способів як прожити життя по-новому.

  1. Кожен день – це новий старт. Не прив’язуйтесь до того, що відбулося вчора, позавчора чи пізніше. Сьогодні – новий день та нове життя і, навіть, якщо щось раніше було не так – ви обов’язково спробуєте ще не один раз.
  2. Будьте справжніми. Перестаньте намагатися догоджати іншим і бути не тим, ким ви є. Не грайте ролі. Набагато цікавіше жити неповторною версією себе, ніж стати чиїмось дублікатом.
  3. Перестаньте скаржитися. Досить бути схожим на скулячу собаку, яка нічого не робить, але забагато тявкає. Перестаньте скаржитися на свої проблеми,  краще займіться їх вирішенням.
  4. Будьте проактивними. Не чекайте, що хтось щось зробить, натомість самі приступайте до здійснення задуманого.
  5. Замість думати «що якщо» чи «якщо б шо», думайте: «наступного разу». Перестаньте думати про речі, які ви не можете змінити, або про те, що робить вас нещасними. Краще сконцентруйтеся на більш важливих діях у вашому житті. Це і є найконструктивніша дія, яку ви можете зробити в даний момент.
  6. Зосередьтеся на «ЩО?», а не «ЯК?». Сфокусуйтеся на тому, ЩО ви хочете, перш ніж вирішити, ЯК ви цього досягнете. Якщо ви відкриті до нових можливостей і готові діяти – можливо все.
  7. Створюйте можливості. Ви можете очікувати, що можливості самі з’являться у вашому житті, а можете спробувати створити їх самостійно.
  8. Живіть свідоміше. Перестаньте бути зомбі, який рухається по однаковому маршруту та їсть одну й ту саму їжу. Насолоджуйтесь! Спробуйте відчути подих вітру, почути, як співають птахи, отримати задоволення від нової страви.
  9. Будьте відповідальними за ваше зростання. ВИ і тільки ВИ вирішуєте, як проживати ваше життя. Десятки годин у соцмережах є менш продуктивним, ніж цей же час, витрачений на навчання. Зрештою переможе той, хто є найбільш цікавим та намагається спробувати себе у багатьох сферах.
  10. Пізнайте справжнього себе. Дайте чесну відповідь, чого ви хочете. Абстрагуйтеся від суспільної думки чи маркетологів, які нав’язують вам бажання мати мерседес, якщо мрія всього вашого життя – прожити літо в наметі на березі Чорного моря.
  11. Визначте своє покликання. Ваші цінності є орієнтиром при виборі життєвого покликання. Зрозумійте, що для вас важливо, і, виходячи з цього, визначте основний вектор руху вперед.
  12. Живіть згідно з вашим покликанням. У мене завжди перед очима записане питання «Що я роблю?» Часто натрапляючи на нього, я намагаюся зрозуміти, наскільки те, що я роблю цієї хвилини тут-і-зараз, відповідає тому, до чого я по-справжньому хочу у своєму житті.
  13. Визначте свої життєві принципи та дійте, виходячи з них.
  14. Вивчайте свої цінності. Цінності – це те, що робить із вас справжнього ВАС. Для когось цінностями можуть бути друзі, для інших родина та фінансове зростання. Для мене – це кохання, родина, діти, фінансова свобода, друзі, справа мого життя, мандрівки.
  15. Орієнтуйтесь на найвищу планку. Мій батько завжди каже «роби все добре – погано саме по собі вийде». Дійте якнайкраще у вирішенні будь-якого питання.
  16. Спроектуйте своє ідеальне життя. Яке воно? Створіть його. Для початку оцініть те, що ви маєте в даний момент, потім запитайте, що вам варто ще до нього додати, щоб ви могли отримували максимальне задоволення від 5 головних складових: здоров’я, родина, матеріальний стан, соціальна участь та духовний розвиток. Визначіть, що вам потрібно та починайте діяти. Дуже дивно, але іноді така дрібниця, як купівля нового посуду додому чи крісла-гойдалки, може принести масу радості у ваше життя.
  17. Перестаньте ставити життя на паузу. Жити по-справжньому – це бути щасливим по всіх пунктах. Навіщо будувати кар’єру та приносити їй у жертву особисте життя? Ми так часто віддаємо щось заради чогось, що по-іншому і не уявляємо собі подальшого життя. Самі успішні та самі щасливі люди досягають балансу і максимуму відразу скрізь, тому що одна сфера доповнює іншу. Зніміть паузу з важливого і бажаного та вкрадіть трохи часу у потрібного.
  18. Заведіть паперовий щоденник. У нього записуйте ваші цінності, принципи та плани, коли будете писати – розмірковуйте. Надалі ваші записи стануть відправною точкою для роздумів над найважливішими подіями вашого життя.
  19. Складіть список цілей. Створіть цілі на 1, 3, 5 та 10 років. Чим точніші цілі – тим краще. Мої цілі в коротко-, середньо та довгостроковій перспективі доповнюють і сприяють досягненню одна одної.
  20. Зробіть крок назустріч досягнення цілей та мрій. Створіть список дій зі своєю стратегією та негайними кроками.
  21. Створіть список бажань.
  22. Не робіть щось лише тому, що це потрібно зробити. Будь-яке завдання має нести у собі сенс. Не бійтеся відмовлятися від чогось, якщо це за межами вашого життєвого плану.
  23. Робіть те, що вам подобається. Навіщо відкладати походи до театру, прогулянку містом чи подорожі аж до пенсії?! Пестіть себе. Витрачайте свій час та енергію на те, що вас наповнює.
  24. Визначте свою пристрасть у житті. Якби у вас були необмежені ресурси та жодних зобов’язань, що б ви зробили? Пристрасть – це йти своїм шляхом, незважаючи на жодні проблеми. Дивно, як мало людей знають чи намагаються визначити своє покликання у цьому короткому земному житті.
  25. Визначте своє покликання та побудуйте вашу кар’єру навколо нього. Киньте нарешті ненависну роботу. Якщо ви робите те, що не любите, то просто продаєте свою душу, але з дуже великою знижкою.
  26. Перетворіть своє покликання на гроші. Звісно, що у вас з’являться багато запитань по типу: припустимо, моя пристрасть – садівництво, як я можу на цьому зробити кар’єру чи гроші?! Сьогодні повно варіантів монетизації свого покликання – блогінг, відеоролики, платні курси тощо. Єдине, що часто зупиняє людей – це те, що прибуток буде у перспективі, але повірте моєму досвіду, цей прибуток та при грамотному підході перевищить усі ваші очікування.
  27. Не ухиляйтесь від критики та виносьте свої уроки. Критика – це те, що може навчити вас бути кращими. Не засмучуйтесь, якщо вам роблять зауваження – сприймайте це як знак того, що потрібно щось змінити, щоб стати найкращою версією себе.
  28. Будьте позитивні. Склянка, насправді, наполовину повна та сонечко сяє завжди =). Сприймайте життя як пригоду та гру. Випромінюйте оптимізм і даруйте людям посмішку.
  29. Не говоріть погано про інших. Якщо вам щось не подобається в іншій людині – скажіть їй це в обличчя. У будь-якому іншому випадку не говоріть нічого.
  30. Хочете зрозуміти поведінку іншої людини – поставте себе на її місце.  Спробуйте побачити її життя з цієї позиції. Можливо сьогодні вранці вам нагрубіяв двірник, але чому він це зробив?! Ймовірно, на нього просто ніхто не звертає уваги, можливо його вважають обслуговуючим і непотрібним персоналом і взагалі не цінують його працю. Подумайте, як зробити так, щоб наступного разу він вас зустрів з усмішкою.
  31. Будьте співчутливі. Дійсно співчувайте чужій проблемі.
  32. Розвивайте беззаперечну віру у себе. Віра в себе – це коли ви продовжуєте рухатися вперед, навіть, коли всі вас від цього відмовляють. Аналізуйте свої невеликі перемоги та згадайте, як ви йшли проти течії, згадайте задоволення від того, що ви мали рацію, а всі інші – ні. Якщо ви щось задумали – будьте певні, що ви – зможете та у вас обов’язково все вийде.
  33. Відпустіть нещасливе минуле. Попереду рік нових можливостей.
  34. Прощайте тим, хто вибачається. Не тримайте злість на людей, а знайте їхні слабкості та приймайте їх такими, якими вони є.
  35. Приберіть неважливе. Зрозумійте короткостроковість таких речей як статус, слава, визнання. Це все додасться, якщо ви сконцентруєтеся на самореалізації, а не на соціальному визнанні.
  36. Припиніть стосунки, які вам не допомагають. Приберіть зі свого оточення людей, які додають у ваше життя негатив та непотрібний песимізм.
  37. Проводьте більше часу з людьми, які надихають вас та підтримують. Створіть коло однодумців. Насправді – це дуже класно, коли ви разом щось вигадали і вже через 10 хвилин приступили до реалізації або придумали, куди поїхати, сіли та поїхали.
  38. Будуйте щирі стосунки з людьми, що оточують вас (незнайомці, сім’я, кохані). Витрачайте час на зміцнення та покращення цих відносин.
  39. Зателефонуйте своїм старими друзями. Що б не говорили – кількість друзів необмежена. Зустріньтесь з людьми з вашого минулого.
  40. Нехай сьогодні буде день щедрості. Подумайте, що з того, що ви можете зробити сьогодні, покращить наш світ хоча б на крапельку. Робити добро оточуючим – це найкращий спосіб підвищити собі настрій.
  41. Допомагайте людям, коли вони цього потребують. Сприймайте цей крок як довгострокову інвестицію. Колись і ви отримаєте допомогу, не чекаючи на це.
  42. Сходіть на побачення.
  43. Закохайтесь.
  44. Зробіть переоблік вашого життя. Раз на тиждень, місяць, 3-6 місяців робіть аналіз свого прогресу та кроки до реалізації задуманого. Коригуйте свої дії, виходячи з отриманих результатів.
  45. Позбавтесь звички затягувати з прийняттям рішень. 9 з 10 можливостей упускаються через зволікання з дією.
  46. Допомагайте незнайомим людям. Один знайомий американець приїхав зі США, щоб допомогти абсолютно незнайомій людині подолати хворобу. Це й визначило його долю у майбутньому – через декілька місяців вони одружилися.
  47. Подивіться, на які дати припадають православні свята та обов’язково у святкові дні та щонеділі ходіть до Храму, сповідайтесь та причащайтесь святих Христових таїнств.
  48. Розширюйте свою соціальну мережу та заводьте нові знайомства. Нові можливості з’являються завдяки новим знайомствам. Не бійтеся насильно себе помістити в коло людей, яке вас цікавить і подружитися з ними.
  49. Створюйте міцні стосунки.
  50. Станьте своїм радником з майбутнього. Уявіть себе через 10 років і подумки просіть поради у себе, найкращого, щодо вирішення складних питань. Як би ви вчинили, якби були ще на 10 років мудрішими?
  51. Напишіть листа майбутньому собі. Я нещодавно перечитала один такий лист і моя кімната була сповнена гучним сміхом від мене 20 річної давнини, як раз після мого повернення з Англії. Думаю, що Я через 5-10 років сміятимуся ще голосніше від Я-сьогоднішньої.
  52. Забирайте зайве. Приберіть зайве зі свого столу, з квартири, з захоплень, із життя і… звільніть місце для найважливіших речей.
  53. Продовжуйте навчатися. Постійно вчиться чомусь новому. Головна мета – це тримати мозок у постійній напрузі. Дивуюсь тому, що закінчила людина навчальний заклад та навчатися перестала. Вчитися – це не означає сидіти за книгами: вчіться водити машину, вчіться танцювати, вчіться риториці, вчіться любити себе, вчіться мандрувати, вчіться спілкуватись тощо.
  54. Розвивайте себе. Намагайтеся визначити свої слабкі сторони та розвивайте їх. Якщо ви занадто сором’язливі – тренуйтеся бути більш комунікабельним, йдіть назустріч своєму страху.
  55. Робіть постійний апгрейд себе. Поглиблюйте вже здобуті знання та досвід, ставайте експертом у багатьох сферах.
  56. Постійно пробуйте щось нове. Ви просто не уявляєте, скільки ще нового та цікавого ви зможете пережити та відчути (наприклад, спробуйте і дізнайтеся, що таке ватсу-масаж, панчаркарма чи аюрведа).
  57. Мандруйте. Висмикніть себе зі свого щоденного маршруту та рутини пересування – робота-будинок, будинок-робота. Відкривайте нові місця, хоча б у Києві. Будь-яка прогулянка чи подорож – це завжди щось нове.
  58. Не базуйтесь на одному місці. Живіть динамічно. А прив’язати себе кредитами та ремонтами – якщо захочете, то ще встигнете, але пізніше.
  59. Будьте найкращим у тому, що ви робите. Коли я зрозуміла, що я чудовий спеціаліст у сфері організації навчального процесу, але далеко не зірка – я пішла звідти у сферу, де були шанси стати кращою та досягти набагато більшого. Стала персональним тренером з інформаційних технологій, відкрила власний навчальний центр, де за 15 років пройшло навчання більш ніж 3 тисячі осіб. А відсвяткувавши 15-річний ювілей у системі освіти, вирішила в корінь змінити сферу діяльності – стала фотографом, гідом, мандрівником, стала веб-дизайнером, зробила свій Позитивний журнал 365DAYS, почала писати, тобто стала займатись тим, від чого душа по-справжньому тріпоче та співає. Якщо ви знайшли своє покликання – станьте найкращим там.
  60. Зламайте свої межі. Поставте максимально неможливу мету – досягніть задуманого і придумайте собі щось ще більш неможливе. Всі ваші затискачі від того, що хтось колись вам сказав, що можливо, а що ні. Моя максимально неможлива і можлива мета – навколосвітня подорож, усього в світі 252 країни, на сьогоднішній день я відвідала вже 19.
  61. Вбирайте та пробуйте незвичайні ідеї.
  62. Створіть своє місце для натхнення. Це може бути куточок, в якому є всі ваші надихаючі речі (книги, фото, відео), це також може бути парк, кафе і так далі. Створіть свій рай. Свій рай я знайшла, він далеченько від Києва, але коли я туди потрапляю, то час зупиняється та все-те-що-було-таким-важливим переходить до розряду “нехай весь світ зачекає”.
  63. Поводьтеся так, як ви уявляєте ідеального себе.
  64. Створюйте ролі у житті. Спробуйте діяти, якби ви були Біллом Гейтсом, Майклом Джорданом або якоюсь знаменитою і успішною людиною.
  65. Знайдіть духовника. Вивчайте Євангеліє та житія святих. Дотримуйтесь Заповідей Божих та Заповідей Блаженства і буде вам щастя.
  66. Знайдіть свої раніше невидимі сильні сторони.
  67. Збільшуйте свою свідомість.
  68. Просіть, щоб вас конструктивно критикували та давали поради. Збоку завжди видно краще. Критика – це взагалі чудовий мотиватор, головне навчитись правильно сприймати та реагувати на конструктивну критику.
  69. Освойте основи фінансової грамотності та створіть постійне джерело пасивного доходу. Пасивний дохід дасть вам можливість бути фінансово вільною людиною у своїх життєвих експериментах та відштовхуватися від того, що вам хочеться, а не від того, що треба.
  70. Допомагайте іншим: словом, ділом, порадою, молитвою. Якщо ви бачите, що можете допомогти людині покращити її життя, обов’язково допоможіть їй знайти правильну доріжку. Запаліть вогник у її сердечку. Наше життя таке короткоплинне та фантастичне, що витрачати час на звичайні рутинні справи – це так глупо.
  71. Зустріньте кохання свого життя, вийдіть заміж чи одружіться та подаруйте життя діткам. Усиновіть / удочеріть діточок – допоможіть їм повірити в те, що щастя є та що дива трапляються – головне в них вірити всім серцем.
  72. Покращуйте світ. У світі ще багато чого можна поліпшити – допомагайте бідним, хворим, дітям та людям, позбавленим можливостей нормально жити. Я, наприклад, мрію створити “Місто любові”, у якому люди похилого віку відчувають позитивні емоції, щастя та не відчувають самотність, адже поруч із ними є діти та молодь. А діти можуть достукатися до серця будь-якої людини і зворушити набагато краще, ніж будь-які соціальні працівники чи ще хтось, тому що вони роблять це щиро.
  73. Прийміть участь у програмі гуманітарної допомоги, волонтерстві, займайтесь благодійністю чи робіть добрі справи просто так, не очікуючи винагороди.
  74. Віддавайте більше, ніж ви отримуєте. Закон бумерангу спрацьовує на ура! Віддаєш більше – отримуєш ще більше. Головне робити це щиро та без піару.
  75. Намагайтеся побачити велику картину. Сфокусуйтеся на 20% дій, які згенерують 80% результату.
  76. Нехай ваша кінцева мета буде чіткою. Яка вона? Чи справді те, що ви робите, може привести вас до досягнення задуманого? До тих пір, поки ви розмірковуєте над речами, завдяки яким ви робите ще один крок до мрії – ви на вірному шляху.
  77. Завжди намагайтеся знайти шлях 20/80, де мінімум зусиль та максимум результату.
  78. Розставляйте пріоритети. Іноді зручніше рухатися за інерцією та важко переключитися на найважливіше завдання. Але саме це зробить ваше життя значно ефективнішим.
  79. Насолоджуйтесь моментом. Зупиніться. Подивіться. Подякуйте Господу за все те, що є у вашому житті.
  80. Отримуйте задоволення від дрібниць. Чашка кави вранці, 15 хвилин сну вдень, приємна розмова з дорогою людиною – це може бути наче не важливим, а на справді, з цих приємних дрібниць складається наше життя.
  81. Видихніть та зробіть перерву. Це може бути 15 хвилин або 15 днів. Життя – це не марафон, а прогулянка з собою у задоволення.
  82. Намагайтеся уникати взаємовиключних цілей.
  83. Сфокусуйтеся на створенні. Для мене, наприклад, цікавим є сам процес створення – створення гри, нового бізнесу і так далі, коли з нічого ти щось створюєш.
  84. Не засуджуйте оточуючих. Поважайте інших за те, хто вони є.
  85. Єдина людина, яку ви повинні змінювати, це ви самі. Сконцентруйтеся на своєму розвитку та зростанні, а не на зміні оточуючих.
  86. Будьте вдячні за кожен прожитий день.
  87. Висловлюйте свою подяку дорогим вам людям.
  88. Веселіться. У мене є такі друзі, які сміються без зупинки – з ними я забуваю про все. Дозвольте собі такий експеримент і ви!
  89. Якомога частіше бувайте на природі.
  90. У вас завжди є вибір. У будь-якій ситуації завжди є декілька виходів. Головне їх вчасно знайти.
  91. Частіше і голосніше смійтесь та посміхайтесь. Посмішка робить дива.
  92. Будьте готові до змін – це суть життя.
  93. Будьте готові до розчарувань – це частина життя.
  94. Не бійтеся робити помилки. Сприймайте їх як уроки. Але намагайтеся не проходити один і той самий урок декілька разів.
  95. Не бійтеся ризикувати. Ризик – це коли всі ваші почуття на межі і ви дізнаєтеся свої ліміти.
  96. Боріться зі своїми страхами. Робіть щодня щось із того, чого боїтесь. Це дуже непросто, але важливо.
  97. Займайтеся фізичними навантаженнями та вправами. Не дайте своєму тілу заржавіти.
  98. Розвивайте свою інтуїцію і слухайте її, навіть якщо логіка вам каже, що не треба.
  99. Любіть себе та оточуючих.
  100. Просто живіть та радійте кожному новому дню.

Ксенія Миронова