Фінансова грамотність граючи

Фінансова грамотність граючи, Добробут нації, Ротарі

Все в нашому житті тимчасове. Завжди, коли йде дощ, ми знаємо, що він закінчиться. Після темноти завжди з’являється світло – про це нам щодня нагадує ранок. Іноді нам здається, що ніч триватиме завжди. Але цього не буде, тому що нічого не триває вічно.

Хто я? Я – щаслива людина, яка одного дня зрозуміла, що життя можна обирати. Що найдорожчим за все у житті є час, тому що його не можна купити, продати та позичити. Кожен момент дає нам новий початок та нове закінчення. Кожна секунда – це другий шанс знов розпочати спочатку – з чистого листа.

Становлення заможної країни починається з кожного з нас, а не з пошуку винуватих, які навкола. А перші два кроки – це усвідомлення того, що кожна людина повинна бути щасливою та цю радість потрібно шукати у собі, а ще – розміння того, що кожна людина у будь-якому віці повинна бути фінансово грамотною. Адже всі ми хочемо жити у вільній, незалежній, могутній Державі та бути фінансово вільними. І я почала шукати відповіді на питання: у чому різниця між фінансовою свободою та незалежністю та якою хочу бути я, фінансово вільною чи фінансово незалежною?

З того часу пройшло 12 років. За плечима багато злетів та падінь, початку з чистого листа, перезавантажень, мандрівок, була фінансова свобода та була фінансова незалежність. З того дня я більше жодного дня не працювала на когось, адже дарувати рободавцеві кожну хвилину свого дорогоцінного часу, примножувати прибуток комусь, а не собі – це явно не мій варіант.

Я чітко знаю, що я – українка, я – підприємець, який намагається у цьому світі жити гармонійно, щодня пізнавати світ та своє місце в ньому, робити добрі справи, допомогати тим, кому можу допомогти: словом чи ділом, залежати виключно від себе, від своїх дій, від своїх звичок, від своїх думок, від своїх рішень, бачити можливості, яких щодно повно навколо нас та головне завжди вірити у свої сили, адже нічого не трапляється просто так.

Я сама створюю свій настрій. Все, що я роблю – я хочу робити. Чогось хочу більше, чогось – менше. Іноді я зупиняю себе у тому, що я хочу, але для того, щоб виконати своє більш цінне та важливе бажання.

Під час однієї з таких зупинок у моє життя увірвався чудовий, цікавий, благодійний та дуже необхідний проект Добробут нації, спрямований на розвиток фінансової грамотності населення України. Проект, який усіма можливими моментами співпав з моїм світоглядом та думками. А, враховуючи, що це волотерство та знов моя улюблена система освіти та навчання дітей – відразу переміг. На грі першого етапу, коли ми  знайомились з проектом, ведучій задав ті самі запитання, власне, на які я шукала відповіді протягом багатьох років: хто я, як я розумію, що таке гроші, що таке фінансова свобода та фінансова незалежність, що таке фінансова грамотність, чи необхідною є вона, наскільки важливою є благодійність, та ін. Так я зрозуміла, що цей проект – мій.

Я вважаю, що фінансова грамотність просто необхідна. А пізнавати цю науку потрібно з дитинства, граючи, щоб вже змалку привчати дітей до правильного ставлення до грошей, до розуміння, що таке гроші та звідки вони беруться, навчати як планувати бюджет, що таке витрати, кредити, збережені кошти, фінансова подушка, інвестиції, цінні папери, акції, податки, кредитні картки, вчити рахувати не за допомогою телефону чи на калькуляторі, а на папері чи оволодівати новими техніками, та багато іншого. Граючи, вирогідність того, що діти таки опанують цю цікаву та нескладну науку – дуже висока. А коли стануть дорослими – по-перше, розумітимуть, що в них з доходами та витратами, по-друге, знатимуть, як можна примножити гроші, не розмінюючи їх на більш дорогоцінний ресурс – час. Та головне, маючи ці знання, вони розумітимуть, як примножити свої фінанси та як не потрапити до фінансових пасток – на відміну від тих, хто не навчився правильному ставленню до грошей та потонув у боргах.

Гроші – це завжди цікаво, адже вони можуть робити нас щасливими або нещасливими, сумними або веселими, відважними чи боягузами, залежними чи фінансово незалежними чи взагалі, фінаново свободними. Гроші наділені такою владою, яка може зруйнувати цілі країни чи спасти чиєсь життя… Мені завжди подобалось спостерігати та аналізувати, як люди розпоряджаються своїм часом та що роблять, коли отримують гроші. Хтось починає витрачати все до копійки, хтось навпаки, витратить зовсім трішки, а інше – заховає, хтось буде відчувати себе винуватим, якщо витратить, навіть, небагато, а хтось інвестує та згодом отримає прибутки. Завжди будуть ті, кому грошей буде мало, навіть, якщо грошей вистачає, завжди будуть ті, зводить кінці з кінцями, влазить у борги та звинувачує всіх і вся, крім себе. І завжди будуть ті, які перемогли себе, адже у кожного з нас є рівні можливості стати переможцем у житті, перш за все, над собою та своїми звичками.

Теж саме і у Благодійному проекті з розвитку фінансової грамотності “Добробут нації”. Щоразу, ми дорослі, граючи, вчимось поважати гроші, бачити можливості, слухати та чути один одного, радіти як діти перемогам власним та колег, вчимось думати, аналізувати, планувати, мріяти… стаємо професіоналами своєї справи, щоб нести знання далі… наступним поколінням… у даному випадку – ми даруємо наш час, найдорожче, що у нас є…

Благодійному проекту з фінансової грамотності “Добробут націїї” вже півтора роки, організатор проекту – ГО “Ротарі Клуб Київ Інтернешенел”, фінансується – за рахунок членських внесків клуба Ротарі, а також залучення донорських коштів та грантів.

Кожен з нас, гравців, ведучіх та тренерів, щодня працює над собою, розвиваючи свою професійну майстерність у клубах по інтересах: у кіноклубі, у клубі ораторського мистецтва, у книжковому клубі, у клубі анонімних інвесторів. Кількість однодумців щодня збільшується, на сьогодній день вже становить понад три тисячі осіб, а географія охоплює всю Україну. Кожна зустріч – це феерверк незабутніх емоцій. Ми впевнено рухаємось до своєї мети – створити щасливе та успішне, незалежне, фінансово грамотне та фінансово вільне суспільство, яке вміє не лише заробити, але й знає, як інвестуючи, примножити зароблене, а починаємо навчання – з діток.

Удача не приходить сама по собі, над нею необхідно працювати. Ми ніколи не кажемо: ми не можемо це зробити, тому що не знаємо, як це робити. Ми – робимо. І робимо дією – граючи. Ми вчимося бачити можливості. Ми вчимось використовувати кожну можливість для саморозвитку. Немає нічого неможливого. Головне, постійно рухатись уперед: бачу мету – не бачу перепон. Тому, успіхів учасникам благодійного проекту з розвитку фінансової грамотності “Добробут нації”, жодного кроку назад – тільки вперед!

Ксенія Миронова