Хто така багата людина, ч.1

Коли розмова заходить про багатство та багатих людей, у кожного виникають свої асоціації.

Хтось вважає, що багата людина – це людина, яка заробляє 100 тисяч гривень на місяць.

Хтось вважає, що будь-який бізнесмен та багата людина – це синоніми.

Для когось показником багатства є зовнішня атрибутика: наявність квартир, будинків, іншої нерухомості, бізнесів, Мерседеса чи Ролекса. Духовне багатство у розрахунку не бере участь – це взагалі окрема опера.

У цілому, зазвичай, все індивідуально. Але є певні фактори, які необхідно знати, щоб зрозуміти, наскільки та чи інша людина може вважатися багатою.

Годинники, телефони, машини, квартири, костюми – всі ці зовні атрибути успішності разом іноді щось можуть сказати про людину. Але, якщо подумати, то у такої логіки є зворотня сторона медалі.

Що заважає придбати декілька атрибутів успішності, щоб створити навколо себе ореол успішності? Особливо, коли споживчі кредити є такими поширеними?

Тому подумайте, чи варто сліпо довіряти одягу, машинам, придбаним у кредит та копіям швейцарських годинників?

Я знаю людей, які, продовжуючи жити в двокімнатній квартирі, придбаній у кредит, купують у кредит машину, яка коштує як ця кредитна квартира, аби «статус підняти».

На тему бізнесмен та багатство вже багато чого сказано. І буде ще сказано не один раз.

Статус «бізнесмена» дуже часто нарівні зі строгим класичним костюмом викликає певні асоціації з успішною людиною, у якої свій кабінет у хмарочосі, площею більше, ніж ваша квартира, секретарка – приваблива дівчина років 25, а в підпорядкуванні знаходиться пара тисяч людей.

Але це лише образ невеликої кількості дійсно успішних бізнесменів, які будували свій бізнес протягом десятиліть та в буквальному сенсі вбили на цю справу кращі роки свого життя.

Більшість бізнесменів – тільки в процесі. Дуже часто вони заробляють менше найманих працівників. Хтось зможе дорости до «великого дядька», хтось повернеться на роботу за наймом. Як пощастить. Але бізнесмен і багатство – це не завжди взаємопов’язані речі.

Абсолютна величина доходів

Людям властиво порівнювати себе з іншими. І дуже часто здається, що «якщо (коли-небудь) я буду заробляти вдвічі більше, ніж зараз, то я взагалі ні в чому собі відмовляти не буду».

Але абсолютне значення доходу – це поняття дуже індивідуальне, воно змінюється у міру зростання особистого доходу людини.

Так склалося, що для більшості українців доход в 50-100 тисяч гривень на місяць здається просто величезним. А давайте поглянемо на це з точки зору, наприклад, американця чи німця? Це ж як треба спіткнутися по життю, щоб зануритися в таку бідність, як жалюгідні 50-100 тисяч гривень на місяць?

Крім того, зверніть увагу, пропозиції про кредити та іпотеку є як для дешевих товарів (квартир за півмільйона, машин за 200 тисяч), так і для дорогих (машин за кілька мільйонів, квартир за кілька десятків мільйонів).

І завжди є люди, які купують речі і нерухомість на гроші «з кишені» і в кредит.

І завжди є люди, які мають дохід в 10-15 тисяч гривень без боргів, і люди, які не здатні прожити без кредитів при доході в півмільйона гривень.

Так хіба це багатство?