Конвалії на щастя

У Європі є чудова традиція 1 травня дарувати найдорожчим людям конвалії на щастя.

Що ми знаємо про походження цієї чудової традиції? Чому саме 1 травня?

Конвалія щороку зачаровує нас своїми ніжними красивими дзвіночками бездоганних квітів…

Родом конвалія з Японії, до Європи потрапила за часів Середньовіччя.

У 1560 році, ще за часів правління Карла ІХ, під час мандрівки до Дрому, королю подарували гілочку конвалії. І його настільки вразили ці тендітні квіти, що він вирішив кожної весни дарувати придворним дамам гілочку конвалії на щастя, як талісман.

У Франції в першу неділю травня відзначається Свято конвалії. Це свято не має статус державного чи місцевого, але має цікаву історію.

Мешканці сусідніх сіл йдуть за конваліями та набирають їх якомога більше. Наступного дня прикрашають ними будинки, запрошують молодь, накривають столи та влаштовують гуляння з піснями і танцями. Дівчата та хлопці повинні мати при собі прикріплені гілочки конвалії. Погоджуючись на танець, мадемуазель передає хлопцеві свою квіточку та отримує від нього його власну. Після цього обміну вони танцюють тільки разом. А в стародавні часи це означало згоду на шлюб. Може звідси і пішла традиція букети нареченим робити з конвалій?

Відмова, без слів, також виражалась квіткою – досить було кинути конвалію на землю …

У Парижі Днем конвалії вважають 1 Травня. Вважається, що подарована в Першотравень конвалія приносить щастя.

А відродив цю традицію у 1895 році Фелікс Майоль, співак та автор відомої пісні “Viens Poupoule”, отримав у подарунок гілочку конвалії від своєї паризької подружки Дженні Кук. Цю гілочку він причепив до своєї куртки під час його першого концерту у Парижі. Його виступ був тріумфальним. Фелікс Майоль зберіг цю дорогоцінну гілочку конвалії та тим самим допоміг відродити цей звичай. Про це він сам неодноразово згадував у своїх мемуарах.

Крім того, деякі французькі кутюр’є, такі, наприклад, як Кристіан Діор, також вірили у цей щасливий звичай. Кристіан Діор не тільки дарував своїм клієнтам конвалії. Ця тендітна квітка з білими квіточками стала емблемою його Будинку моди. Відомий французький косметичний бренд Guerlain випускає обмежену партію ексклюзивного аромату Muguet, який продається виключно 1 день на рік та коштує шалених грошей.

Отже, не приймайте близько до серця проблеми, не зациклюйтесь на побуті, відпустіть своїх дорослих дітей у вільне плавання, радійте життю, насолоджуйтесь кожною його миттю та даруйте коханим їх букет щастя…