Найкращі книги про фінансову грамотність

Як часто ви ставите гроші на перше місце, а ваше дорогоцінне життя на друге? Або, навпаки, ви вважаєте, що на такі дрібниці, як гроші, не варто звертати увагу?

Запам’ятайте одну просту істину: або ви контролюєте гроші або вони вас.

У цій статті ми підготували для вас найкращі книги з фінансової грамотності, які варто прочитати.

Наша вам порада: візьміть блокнот та ручку, щоб фіксувати всі важливі моменти під час читання.

Б. Шефер: «Мані, або абетка грошей»

Ця книга є самою зрозумілою книгою про фінанси у світі.

Головна її ідея в тому, щоб розповісти про світ фінансів за допомогою захоплюючої історії про маленьку дівчинку Кірі та її собаку Мані.

Книга написана простими словами, так, щоб її зрозуміла, навіть, дитина. Тому вона є обов’язковою для прочитання і дітям, і дорослим.

Завдяки цій книзі можна дізнатися: як керувати фінансами; як вести бюджет; куди і як інвестувати; як збільшити доходи та багато іншого.

Книга читається одному диханні, але користь від неї колосальна.

М. Гудвін: “Економікс”

Думаю, багато хто з вас ставив собі одні й ті самі питання: «Чому розмір моєї зарплати залежить від якихось там фондів?», «Чому вітчизняний товар дорожчий за імпортний?», «Як ми житимемо через 5 років?»

Щоб відповісти на ці питання, автор книги М. Гудвін вивчив історію економіки з середніх віків і до наших днів. Він проаналізував усі кризи, успіхи, аномалії та можливості.

Ця книга написана цікавою та зрозумілою мовою. Особливо підійде тим, хто хоче познайомитися з економікою та її основами не через нудні наукові книги.

Б. Шефер: “Шлях до фінансової свободи”

Книга допоможе вам впоратися з особистою фінансовою кризою.

Автор зробив її чіткою та зрозумілою, все розписано за пунктами. Вам тільки треба сісти, прочитати розділ, зробити висновок та почати діяти. Після виконання завдання – приступати до другого розділу.

У цій книзі ви не знайдете фокусів, порад чи якоїсь магії.

Книгу швидше можна порівняти із заняттям спортом, якому характерні постійні тренування. Після старанної роботи — міцне здоров’я, гарне тіло та моральне задоволення собою.

Р. Кійосакі: «Багатий тато, бідний тато»

Ця книга таки навчить вас правильному фінансовому мисленню.

Перша думка, яку намагається донести автор: у школі нас не вчать правильній фінансовій грамотності, щоб стати успішною та процвітаючою особистістю. Проте ми ретельно вивчаємо алгебру, геометрію, хімію, фізику та інші предмети, хоча ці знання у подальшому житті ми використовуємо досить рідко. А ось знання про фінансову грамотність – це справді те, що кожен з нас має використовувати щодня.


Е. Роббінс: «Гроші. Майстер гри»

Автор книги Ентоні Роббінс створив простий і доступний чек-лист з 7 кроків. Дотримуючись цих кроків абсолютно кожен з нас може стати фінансово вільним.

Ентоні Роббінс взяв інтерв’ю у більш ніж 50 впливових фінансистів світу, зробив висновки та створив свій фінансовий шедевр.

Після прочитання цієї книги ви зрозумієте, які фінансові механізми можна використати, щоб покращити своє матеріальне становище.

Б. Грем: «Розумний інвестор»

Якщо ви знаходитесь у пошуках книги з інвестування, то «Розумний інвестор» – це справжнісінька біблія інвестора-початківця.

Автор знайомить читачів з основами інвестування, з акціями та ін.

Д. Маккена: «Твій перший мільйон. Як його заробити та не втратити»

Ця книга – про особисті гроші, навчає розумним витратам, інвестуванню та накопиченню.

Книга розрахована на дітей, написана досить простими словами та легка у розумінні.

Також вона ідеально підходить для дорослих. Особливо якщо ви тільки починаєте цікавитися темою фінансової грамотності.

Р. Хагстром: «Уоррен Баффет. Як 5 доларів перетворити на 50 мільярдів. Стратегія та тактика великого інвестора»

Чудова книга для тих, хто тільки починаєте свій шлях інвестування та шукаєте додаткову підтримку.

У ній немає жодних теоретичних знань, а розповідається правдива історія та правила інвестування великого фінансиста Уоррена Баффета.

Т. Х. Екер: «Думай як мільйонер»

Чи замислювалися ви коли-небудь, яка фінансова програма зафіксована у вас на підсвідомому рівні? Чи знали ви взагалі про існування таких програм?

Ця книга допоможе вам знайти відповідь на це питання та розповість, про що думають і як роблять найбагатші люди Землі.

Якщо може хтось – можете і ви. Тобто ця книга може вам допомогти стати одним із них.

Н. Хілл: «Думай та багатій: золоті правила успіху»

Можемо з упевненістю сказати, що ця книга є справжнім скарбом для тих, хто прагне особистісного зростання.

Вона обов’язково стане для вас потужним мотиватором, після прочитання якого, ви почнете діяти і долати перепони. Якщо у вас зараз немає сил, щоб почати виконувати свої мрії, радимо вам прочитати саме цю книгу.

Д. С. Клейсон: «Найбагатша людина у Вавилоні»

Книга, яка змусить вас переглянути своє ставлення до щоденних витрат і зробити крок на зустріч до фінансової грамотності.

Автор переконаний: для того, щоб втілити в реальність усі свої мрії та бажання, достатньо досягти успіху у фінансових справах. І з ним важко посперечатися.

Приємного читання!