Правило №11. Ласка: використовуйте елементи «погладжування»

pravylo-11

“Погладжування” є одним з неавторитарних психологічних методів прихованого управління, які здатні викликати позитивні емоції. Маніпулюючи людиною, ви вводите його в оману, що він виконує ваше прохання з доброї волі, він не здогадується, що ви керуєте ним. Саме тому прихованому управлінню підійдуть не авторитарні прийоми, на кшталт крику і наказів, а прийоми, які у науці маніпуляції прийнято називати «погладжуваннями».

Для того, щоб привернути чоловіка до себе, налаштувати його на позитив, зробити легкокерованим, ви можете «приголубити» вашу потенційну «жертву». Під терміном «погладжування» психологи розуміють дотик та інші психологічні прийоми, які здатні викликати позитивні емоції. Ви можете використовувати ці прийоми для того, щоб ваш співрозмовник знайшов у вас підтримку та опору, а відтак став довіряти вам.

  1. Підтакування. Ви можете підтримати чоловіка у його висловлюваннях, вдавати, що поділяєте його думку. Наприклад, погодьтеся з ним, коли він почне лаяти свого начальника, який нібито не цінує такого незамінного працівника. Будьте впевнені, що він почне почуватися у вашій компанії комфортніше, вважатиме вас людиною, якій можна довіряти.
  2. Використовуйте у спілкуванні з чоловіком дружні жести. Наприклад, погладжування по плечу, обійми, підморгування. Як унікальний спосіб прояву доброзичливого ставлення, можна використовувати дружній потиск руки, який може бути трохи довшим, ніж знак сильної поваги. Або дружнє погладжування по плечу. Це найбільш нейтральні способи прояву ласки та турботи, які допоможуть вам привернути до себе співрозмовника, щоб потім впливати на нього словом. Якщо ви хочете збентежити чоловіка і не боїтеся здатися трохи легковажною, тоді можете скористатися більш інтимними «погладжуваннями»: наприклад, при рукостисканні можете трохи полоскотати внутрішню сторону долоні вашого співрозмовника або спробувати поправити йому краватку.
  3. Заступіться за нього, якщо хтось намагається його в чомусь звинуватити. Елементарний приклад: ваша мама докоряє свого зятя за те, що той досі не закінчив ремонт. Якщо ви спробуєте її підтримати, то ваш чоловік побачить у вас ворога і на зло всім ще довше його закінчуватиме. Грамотніше стати на бік вашого чоловіка: “Що ви всі до нього пристали? Він молодець”. Чоловік зрозуміє, що ви – на його стороні. І вже після розмови з мамою ви зможете самі запропонувати закінчити ремонт на зло всім, хто в нього не вірить.
  4. Вживайте власне ім’я вашого співрозмовника. Для людини звучання його імені – це найкращий комплімент. Якщо ви, звертаючись до чоловіка, називатимете його на ім’я, він стане відчувати до вас більше довіри та симпатії.