Правило № 2 Чоловіки не люблять, коли жінки зазіхають на їх свободу

Згадайте народну мудрість: послухай, що скаже жінка, і зроби все навпаки. Ось за таким принципом живе більшість чоловіків. Вони вважають будь-яку пораду з боку представниць прекрасної статі замахом на їхню свободу і цим змушують нас використовувати маніпуляції для досягнення своєї мети.

Щоб зрозуміти, навіщо нам, жінкам, використовувати маніпуляції, потрібно виходити з аксіоми, що чоловіки – істоти волелюбні. Будь-який замах на їхню свободу – будь то повернення з роботи в певний час, планування його дозвілля, заборона на зустріч із друзями або якісь інші умови – це неповага до нього як до особистості і висловлення недовіри, що принижує і ображає його гідність.

Ваші закиди і поради змушують його чинити інакше, ніж ви цього хотіли, він навмисно, як підліток, робить все вам на зло тільки для того, щоб затвердити власне право на свободу. В результаті назріває конфлікт, який рано чи пізно вирішується. Вирішити це питання можна декількома способами.

Спосіб 1-й – «тоталітарний»: одна зі сторін здається: це може бути чоловік або жінка, залежно від того, що виявляється сильнішим – дія або протидія. Відбувається розподіл ролей: боротьбу за владу виграє найсильніший.

Спосіб 2-й – «не зійшлися характерами»: обидва не витримують, конфлікт закінчується розлученням.

Спосіб 3-й – «маніпулятивний»: жінка бере кермо прихованого правління у свої руки, при цьому чоловік не втрачає відчуття свободи, він вважає, що робить свої вчинки за своєю доброю волею, хоча насправді перебуває під впливом своєї дружини/коханої.

Декілька способів прихованого керування чоловіком:

1. Не вживайте імператив (наказовий спосіб), звертаючись до чоловіка (сходи туди-то, не роби того-то і т.д.) Таке формулювання прохання чи поради завжди сприймається чоловіком як спроба керування ним, замах на його свободу. Можна використовувати прохання-питання:

– Коханий, я затіяла прибирання, ти не міг би мені допомогти? (Замість: «Пропилісось в будинку і вимий посуд»)

Або риторичне питання:

– Я завтра затримуюсь на роботі, навіть не знаю, хто забере дитину з дитячого садка? (Замість: «Завтра забери дитину з дитячого садка».)

2. Придумайте альтернативу. Ваш ненаглядний збирається на черговий «сабантуй» із друзями. Не забороняйте йому це в ультимативній формі, просто запропонуйте інший варіант проведення дозвілля. Наприклад, запросіть його на прем’єру фільму, який він давно хотів подивитися, або приготуйте «фантастичну» вечерю, від якої він точно не відмовиться. Підбираючи подібну альтернативу, ви повинні заінтригувати чоловіка, запропонувати йому щось варте, щоб він не сумнівався, що зробив правильний вибір, промінявши «пивну» вечірку на незабутній вечір при свічках.

3. Краще всього зробити так, щоб ваш ненаглядний сам прийшов до потрібного рішення. Ваше завдання – підказати йому, натякнути. Наприклад, вам дуже не хочеться їхати на пікнік із його друзями. Не намагайтеся вмовити його відмовитись від цієї ідеї, заявляючи про своє бажання в лоб. Досягніть того, щоб він сам висловив бажання не їхати. Ви можете в середині розмови поскаржитися на те, що погода саме цього вікенду буде дощовою, що підготовка до пікніка була недостатньо хорошою і що місце взагалі вибрано невідповідне. Найкраще, якщо ці аргументи йому вселятимете не тільки ви, але ще хтось із вашої компанії, тоді він увірує в об’єктивність цих доводів і сам відмовиться від своєї ідеї.