Принц Уельський – це історичний титул

замок Карнарфон Північний Уельс

Чи відомо вам, що принц Уельський – це історичний титул? Це насправді так. Принц Уельський – історичний титул, яким володіли корінні валлійські принци до ХІІ ст. Термін “принц Уельський” замінював слово король. Одним з останніх валлійських принців був Ллівелін ап Гріфад, який загинув у битві на Оревському мості у 1282 р.

У Англії все почалося з короля Едуарда І, який зробив свого 16-річного сина найпершим англійським принцем Уельським у 1301 р., вклавши свій капітал у будівництво замку Карнарфон.

Карнарфон – це добротна зубчаста фортеця, яка є символом могутності, була побудована королем після завоювання Уельсу. Його син, згодом король Едуард ІІ, народився тут і започаткував традицію англійських королів давати своїм спадкоємцям титул “принц Уельській”.

Однак Едуард ІІ фактично передав свій валлійський титул не синові, Едуарду ІІІ, а онукові, якого також звали Едвард, відомий як Чорний принц. Він був названий принцем Уельським у 1343 р. у віці 12 років. З тих пір титул належить старшому синові, який вижив, більшості королів і королев Англії.

Титул не передається у спадок і перестає діяти з моменту коронації. З 1301 року титул граф Честерьский дарується разом з титулом принц Уельський. Старший син монарха має й інші титули та почесті. Зазвичай це ще означає бути герцогом Корнуольським, тобто володіти землями та мати конституційні та оперативні обов’язки.

Принц Чарльз – 21-й принц Уельський і служить цьому титулу найдовше в історії Великобританії, обігнавши рекорд свого прапрадіда Едварда VII.

Принц Альберт Едвард був призначений принцем Уельський 8 грудня 1841 р., коли йому був лише один місяць. Він вступив на престол як Едуард VII 22 січня 1901 р., що означає, що він служив принцем Уельським протягом 59 років 1 місяця і 14 днів.

Королева Єлизавета II об’явила про свій намір зробити Чарльза принцем Уельським у 1958 році, коли Чарльзу було вже 9 років. З 28 липня 1958 р. та по сьогоднішній день, принц служить титулу принц Уельський майже 63 роки. Цифра зростає кожен день!

Ксенія Миронова