Що таке богатство та з чого складається ціна?

Що таке багатство?

Поняття “багатство” дуже відносне, його важко визначити конкретними цифрами, тому що є країни де мешканці живуть на 1 долар в день, тобто 100 доларів для них – це огромний капітал, на який вони можуть прожити цілих 100 днів, а для когось 1 мільйон доларів – це невеликі кошти.

Оцінювати багатство чи забезпеченість людини потрібно з точки зору витрат та доходів. Наприклад, хтось щомісяця заробляє 30 тис. грн., а витрачає – 20 тис грн. Таку людину можна вважати багатою, адже їй вистачає коштів на все, що необхідно та є залишок, який вона може інвестувати, щоб збільшувати свій прибуток або займатися благодійністю, щоб допомогти тим, хто цього потребує.

Якщо людина заробляє 1 млн грн щомісяця, а витрачає 1,5 млн – ця людина, хоча і є мільйонером, але не є по-справжньому багатою.

Багатою, чи забезпеченою, є людина, доходи якої перевищують витрати. Бідною є людина, доходи якої нижче її витрат.

Щоб з’ясувати, багата (забезпечена) людина чи бідна, необхідно проаналізувати всі її доходи та всі витрати хоча б за 2-3 місяці. Для цього необхідно вести щоденний облік доходів та витрат. Як це краще робити, ми розповімо у наступних статтях.

Багата людина – це та, яка має достатній дохід, щоб підримувати той рівень життя, який їй подобається.

Цікавий факт: будь-яке не немовля богаче двох мільярдів мешканців землі (усього їх близько 7 млрд), тому що воно не має боргів.

Чому ті чи інши речі мають різну ціну?

Ціна будь якого продукту складається з матеріалу та оплати за роботу, щоб виготовити чи зробити ту чи іншу дію або виготовити той чи інший продукт.

Матеріал – це те, ми можемо пощупати, побачити чи відчути.

Робота може бути різною, наприклад, це може бути робота, яку виконує людина, а може бути, яка виконує машина, а людина контролює. Жодна машина не може працювати без контролю людини, тобто до будь якої машинної праці додається праця людини.

Наприклад, для того щоб пошити одяг, необхідні:

  • матеріал: тканина, нитки, фурнітура;
  • праця: виробити тканину, нитки та фурнітуру, придумати та сконструювати модель, зшити одяг, налагодити продаж. Щось з цих робіт виконують машини, тобто це машинна праця. Машину та всі бізнес-процеси контролює людина – це її робота.

Таким чином, матеріал + праця = одяг.

Створення будь чого завжди є невід’ємним від роботи.