Street Art Penang, або вуличне мистецтво Пенангу, Малайзія – ч. 2

Street Art Penang, або вуличне мистецтво Пенангу – це головна пам’ятка цього острова. Після повернення додому я сказала : в Джорджтаун варто летіти хоча б для того, щоб на власні очі побачити Street Art Penang, або вуличне мистецтво Пенангу. Це не тільки дуже красиво, це вкрай зворушливо та нереально круто.

Прогулюючись вулицями Джорджтауна, в його історичній частині, на будинках можна побачити графіті, на яких зображено життя та побут Пенанга, відомі персонажі, коти чи інші тварини, а ще – міньйони, діти, що граються та навіть, Брюс Лі. Іноді зображення доповнюються інсталяцією з реальних предметів, що робить їх ще більш цікавими. А на самих популярних туристичних вулицях старого міста можна зустріти цікаві металеві скульптури з проволоки, які розповідають про історію того чи іншого району чи вулиці.

Усі графіті та металеві скульптури можна знайти у безкоштовній мапі міста чи туристичному буклеті, які є у кожному готелі. Найповніша онлайн версія карти – ТУТ чи ТУТ.

Основні графіті можна оглянути за півдня, при цьому вийде незабутня прогулянка містом. Тому наша порада: візьміть мапу та подаруйте собі незабутню захоплюючу мандрівку містом саме у пошуках справжнього скарбу Джорджтауна – графіті. А все інше, тобто набережну, весь історичний центр з його храмами, вежу Комтар, яку видно майже з будь-якої точки Джорджтауна, яка є головним орієнтиром і символом Пенанга, залиште на потім. Ви їх побачите у будь якому випадкові.

Зародження вуличного мистецтва Пенангу

Над металевими скульптурами працювали чотири людини – Танг Мун Кіан, Баба Чуа, Реггі Лі і Лефті, над графіті – Ернест Захаревич, Юлія Волчкова і багато інших художників.

Досі на острів Пенанг приїжджає багато художників, серед яких знаходяться ті, хто бажає залишити свій слід в історії цього міста. На державному рівні їм це ніхто не забороняє, а навіть навпаки.

У 2009 році уряд штату Пенанг влаштував конкурс для створення бренду для Джорджтауна. Роком раніше Джорджтаун був внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і уряд вирішив зробити свого роду «фішку» міста. Виграла ідея створення унікальної серії карикатур із сталевих стрижнів, які переказують історію вулиць і історії людей, очима місцевих жителів.

Проведений конкурс ненавмисно змінив пейзаж Джорджтауна через мистецтво, і створив абсолютно нову категорію пам’яток.

Ковані скульптури

Перелік усіх графіті та металевих скульптур можна знайти у безкоштовній мапі міста чи туристичному буклеті, які є у кожному готелі, або в онлайн версії карти – ТУТ чи ТУТ.

Конструкції почали з’являтися з 2010 року. На сьогоднішній день в Джорджтауні вже більше 50 кованих скульптур. Якщо дивитись на скульптури вдень, то можна побачити чудову гру тіні та світла, це робить скульптуру об’ємною.

Щоб повністю зрозуміти і оцінити кожну скульптуру, потрібно читати невеликий опис до неї, який пояснює історію цього місця та людей, які жили і працювали саме тут.

Мурали

У мистецтві є таке поняття, як мурали або по-іншому монументальний живопис, де полотнами для свого мистецтва художники використовують фасади і стіни будівель. Багато муралів з тваринами, в основному, з котами. Мета: показати людині, що тварин не треба ображати, а їх потрібно захищати.

Це виглядає дуже круто, особливо це добре видно на помітно обшарпаних будинках. І ти вже сприймаєш цей будинок не як щось старе і занедбане, а як частинку чиєїсь історії…

Фото – ТУТ

 

Текст та фото – Ксенія Миронова