Усвідомленість життя або бути “тут-і-зараз”

усвідомленість

Усвідомленість життя або бути “тут-і-зараз”

Бути “тут-і-зараз” – це стародавній буддійський підхід до життя. Це і є усвідомленість життя. Кожна хвилина, яку ми витрачаємо на занепокоєння про майбутнє та жаль за минулим, це – ще мінус одна хвилина нашого життя, яку ми віднімаємо самі в себе. Це ще одна втрачена можливість. Це ще один шанс побачити, що кожна мить життя дає нам шанс змінитися на краще та знайти спокій, радість і щастя.

Нам потрібно перестати боротися з собою та навчитися не дозволяти співчуттю, страху та занепокоєнню керувати нашим життям.

Навчитися споживати їжу та жити усвідомлено – це найпростіший шлях до здоров’я та душевного спокою.

Всім відома проста істина: “Для того щоб схуднути, ми повинні менше їсти та більше рухатись”. Але це простіше сказати, ніж зробити. Ми намагаємось змінити свої харчові звички та почати вести більш активний спосіб життя, але чомусь нічого не виходить. В результаті ми стаємо песимістами, адже зайва вага робить людину більш нещасливою. Ми втрачаємо ту саму важливу можливість – бути тут-і-зараз – коли дійсно є шанс змінити власне життя.

Насправді, ми практикуємо усвідомленість щоразу, коли смакуємо їжу під час трапези або, коли при ходьбі наші стопи торкаються землі, або, коли ми заспокоюємось під час молитви. В цей час ми зустрічаємось з життям.

Усвідомленість крок за кроком

Завдяки усвідомленості ми можемо почати жити повноцінним життям. Усвідомлено відповідати на електронні листи та дзвінки, чекати чергу в касі чи стояти у заторах. Це також просто та природньо, як дихати. Навчитися цьому може кожен. Крок за кроком. Щоразу роблячи маленький та наполегливий крок в обраному напрямку, ви дуже скоро почнете відчувати, що перебуваєте у потоці життя та відчуваєте себе все більш живим. Ви знайдете спокій посеред хаосу та навчитесь розуміти себе та навколишній світ. Туман, що приховує вас від благополуччя, розсіється, а ви отримаєте доступ до радості та спокою, котрі завжди були всередині кожного з нас.

Ксенія Миронова