Варення з вишні з коньяком і шоколадом

У цій статті ми пригадаємо історію шоколаду та дізнаємось рецепт смачного варення з вишні з коньяком і шоколадом.

Історія шоколаду

Історія шоколаду налічує багато тисячоліть. Плоди какао були відомі ще з часів цивілізації ольмеків – американських індіанців, що жили за тисячу років до нашої ери, з язичницьких часів, коли предметом поклоніння було все незвиче.

Протягом століть індіанські культури змінювалися, але ставлення до какао у стародавніх жителів Америки завжди було благоговійним. Племена майя вірили в бога какао та пили шоколад під час ритуалів, як священний напій. Ацтеки називали плоди какао їжею богів та вважали, що вони дають духовне прозріння.

Спочатку шоколад вживали лише як напій. У перекладі з мови мексиканських індіанців слово “чокоатль” означає “гірка вода” або “вода та піна”. Напій був в’язким та гірким, готували його зі спеціями та пахучими травами. Саме таким його спробував і перший європеєць Христофор Колумб, який доставив плоди какао серед інших диковинок іспанському монарху. Проте ціле століття напій був у забутті.

По-справжньому його розпробував у XVI ст. Фернандо Кортес, іспанський конкістадор, який завоював Мексику і знищив державність ацтеків. Підкорюючи частину Мексики, він оцінив енергію індіанського напою, який бадьорить.

Також плоди какао використовувалися місцевим населенням як гроші. Адже гроші – це універсальний товар для обміну. Дізнавшись про це, Кортес став найбагатшим власником какаових плантацій. З подачі Кортеса напій став відомим і іспанському монарху. Шоколад настільки сподобався іспанському двору, що його стали пити у всіх знатних будинках. Прості смертні спробувати напій не могли: він був такий дорогий, що за сто зерен какао можна було купити раба.

А ось у XIX столітті настала революція у виробництві шоколаду. В 1828 інженер Конрад ван Хоутен винайшов і запатентував гідравлічний прес, за допомогою якого з какао-бобів витягували масло. В 1879, після восьми років експериментів, швейцарець Даніель Петер вперше випустив на ринок твердий молочний шоколад. У тому ж році винахідник Рудольф Ліндт з Берна, зробив оригінальний пристрій та почав займатися виробництвом шоколаду fondat, який танув у роті. Цей шоколад мав такий успіх, що двадцятьма роками пізніше тюріхський кондитер Рудольф Шпрюнглі придбав винахід Ліндта за 1,5 млн франків. Ви тільки уявіть собі: за ці гроші можна було купити 435 кг золота.

З розвитком цивілізації процес виробництва шоколаду став дешевшим, а сам шоколад доступнішим. Паралельно з масовою культурою споживання в Європі народилася елітарна культура, для заможних поціновувачів. У наш час у світі є декілька елітних виробників шоколаду та виробництво шоколаду зведено рівня мистецтва. А 11 липня святкують Всесвітній день шоколада.

Варення з вишні з коньяком і шоколадом

Інгредієнти:

  • вишня без кісточки, заморожена чи свіжа – 0,5 кг
  • цукор – 100 г
  • лимонний сік – 1 ч.л.
  • гіркий чорний шоколад (вміст какао-бобів більше 60%) – 50 г
  • вода – 25 мл
  • коньяк – 15 мл

Приготування:

  1. У каструлі змішати воду та цукор, додати вишню, довести до кипіння. Зменшити вогонь та варити протягом 10-15 хвилин, знімаючи піну.
  2. Додати сік лимона. Продовжити варити на слабкому вогні ще 30 хвилин.
  3. Дрібно порубати шоколад. Додати у варення та перемішати до повного розчинення. Довести до кипіння. Зняти з вогню. Додати коньяк і перемішати.
  4. Розлити в пастеризовані банки та закатати.