Як навчитись бачити можливості

як навчитись бачити можливості

Як часто ми чуємо слова: “У мене немає можливості…”?

Як правило, ці слова є виправданням своєї бездіяльності. Хлопець чи дівчина із села дивиться телевізор, бачить столицю і думає: “От як би я жив чи жила у Києві, то я б ого-го!” А тут, де я зараз перебуваю, немає можливостей.

Поставте замість села будь-яке інше ваше місцезнаходження, а замість Києва – будь-яке інше місце, де добре там, де нас нема.

Я виросла та живу в Києві, але мрію про переїзд у власний будинок та розвиток сімейного бізнесу, та сподіваюся, що одного разу це обов’язково станеться.

Я працювала на когось – лише на єдиній офіційний роботі, це був чудовий досвід, який мені по-своєму знадобився. А у вільному плаванні створила декілька бізнесів у різних сферах діяльності. Деякі з них були мінусовими, а деякі, навпаки, приносили чудовий прибуток, який було дуже приємно витрачати на мандрівки нашим неймовірним світом та на допомогу тим, хто потребує допомоги, влаштовуючи свята діткам, батьки яких не могли собі цього дозволити, допомагаючи дитячим домам та людям похилого віку, та ін. І зараз волотерство – понад усе.

Я постійно шукаю нові можливості. Минулого року новою чудовою можливістю для мене став благодійний проект з розвитку фінансової грамотності “Добробут нації”, де  учасники спочатку самі навчались на ведучів проекту, а далі – маючи практичний досвід та набуті знання, розпочали навчати підлітків. Вони – наше майбутнє. Проект – волонтерський та повністю безкоштовний.

За статистикою, лише кожен 9 бізнес стає успішним, і це реальність, тим паче в умовах сьогодення. Зараз самий сприятливий час за всю історію людства, щоб кожен зміг реалізувати свої амбіції.

Переїхати в інше місто зараз простіше, ніж ніколи. Але навіщо, коли є купа нових можливостей та нереалізованих ідей навколо.

Інтернет взагалі вирівнював усіх, тому кияни конкурують у пошуках роботи з хлопцями та дівчатами з провінції і, навіть, з інших країн.

А ще сьогодні існує безліч способів розпочати свій бізнес без вкладень взагалі! Але кількість скарг, на те що “немає можливості” лише збільшилася. Чому? Невже недосить віри у себе та свої можливості? Головне, перебороти власний страх та зробити перший крок.

Хтось заробляє та багато подорожує. А інші, і таких більша частина, працюють важко та заробляють мало. Чому ? Тому що не хочете бачити та помічати нові можливості. Завжди потрібно бачити МОЖЛИВОСТІ, які навколо нас та реалізовувати їх.

Це не обов’язково про гроші. Гроші – це вторинне,. Важливіше реалізувати людський потенціал. Знайдіть своє місце та справ свого життя і гроші самі знайдуть вас.

Як навчитися Бачити Можливості?

Перш за все, змініть власну установку «У мене немає можливості», на установку «Навколо багато можливостей!» Лише ця вправа може відкрити вам очі.

Почніть цікавитись, як і що роблять інші, чим вони займаються, які книжки читають, де бувають, з ким спілкуються.

А далі складніше завдання, але в рази ефективніше: розширюйте своє оточення. Усі ми знаємо прислів’я: «З ким поведешся, від того й наберешся!» Якщо ваше коло спілкування постійно розповідає, як все погано, звинувачує у своїх негараздах всіх навколо, а єдиним виправданням, що все не так та все не те є те, що немає можливостей – спілкуючись з такими людьми, ви мимоволі віддаєте свою дорогоцінну енергію та вбираєте всю цю токсичність у себе. Як добре, що зараз є інтернет та можна розширювати коло спілкування онлайн. Краще так, ніж з людьми, які тягнуть вас на дно.

Улюблений пункт: інформаційне оточення. Воно перегукується з попереднім пунктом, але трохи відрізняється. Яку інформацію ви отримуєте із телебачення, соціальних мереж, фільмів і книг? Не дивіться та не читайте новини взагалі! Про новини, які стосуватимуться персонально вас, ви обов’язково дізнаєтесь, коли настане час. Проведіть такий експеримент хоча б 3-4 місяці. Дивіться фільми про успішних людей. А головне – регулярно читайте книги, які розвивають, а не розважають, на тему створення, досягнення, мотивації, продажів, перемог.

Вчіться всюди та вчіться завжди. Людина повинна вчитися чомусь новому протягом усього свого життя! Життя не стоїть на місці, тим паче у 21 столітті. Схема, коли закінчили школу, ВНЗ і все, далі та новому вчитися не потрібно – це брехня! Найстрашніша брехня, коли з людини роблять безпорадну особу, яка змушена працювати на когось за обмежену винагороду. Комусь вигідно, щоб ми не бачили нові МОЖЛИВОСТІ та замість розвитку своєї справи працювали все життя на когось.

Час на подумати пішов.