Забагато естрогенів

естроген

Естроген відповідає за формування красивої жіночної фігури, перерозподіляючі жирові відкладення в область стегон, сідниць та молочних залоз. Саме завдяки естрогену у дівчаток в підлітковому віці з’являються груди та округлюються стегна. Зазвичай про нього говорять в однині – естроген та естроген. Але насправді це помилка, адже естрогени – це ціла група гормонів, будівельним матеріалом для яких є холестерин: естрадіол, естріол та естрон.

Головним в цій трійці можна вважати естрадіол. Саме він виробляється в яєчниках та сприяє нормальному виношування дітей. Коли говорять про естроген, часто мають на увазі саме естрадіол. Цей гормон відповідає не тільки за формування вторинних статевих ознак. При достатній кількості естрогенів росте шар ендометрію. На підготовлений товстий шар може приєднатися запліднена яйцеклітина. При нестачі гормону шар ендометрію виявляється дуже тонким, порушується менструальний цикл, розвивається безплідність.

Але, при всій необхідності цих гормонів їх надлишок теж не обіцяє нічого хорошого. Звідки він береться? Організм може виробляти його в надмірній кількості сам, або ми отримуємо його з навколишнього середовища разом з їжею та з водою. Відомо більш ніж 700 речовин, які можуть імітувати естроген і таким чином привести до забруднення організму надмірною кількістю гормонів.

Ксеноестрогени – це штучні речовини, які імітують естроген в організмі, виступаючи в роли ендокринних руйнівників. Багато з повсякденних побутових продуктів, які ми використовуємо: пластмаси, лакофарбові вироби, миючі та дезінфікуючі засоби, косметика, пестициди, інсектициди, гормональні залишки в м’ясі та молочних продуктах, – містять ксеноестрогени.

  • Перепад настрою, ПМС, дратівливість, плаксивість, невеликі зриви або тривожний стан.
  • Міома, ендометріоз або хворобливі менструації.
  • Збільшення розміру молочної залози або її чутливість.
  • Набряк та затримка рідини в організмі.
  • Сильна кровотеча, в тому числі й при менопаузі.
  • Швидкий набір ваги, особливо на стегнах та сідницях.
  • Мігрень або інший вид головного болю.
  • Червоний рум’янець на обличчі.