Здоровий глузд: інвестуйте в ті області, в яких розбираєтесь

Хочеться вірити, що всі розуміють, хто такий Уоррен Баффет. Якщо ні, то ось що розповідає нам Вікіпедія.

Уоррен Едвард Баффетт – американський підприємець, один з найбільших і найбільш відомих у світі інвесторів, статки якого становлять майже 100 млрд доларів. Це робить його четвертою найбагатшою людиною в світі. Також Уоррен Баффет є одним з найбільших благодійників в історії людства: в червні 2010 року оголосив про безоплатну передачу свого майна (близько 37 млрд доларів), п’яти благодійним фондам.

Уоррен Баффет дав чудову пораду кожному з нас:

«Ніколи не інвестуй в ті області, в яких ти не розбираєшся».

Якщо на вулиці до вас підійде незнайомець та запропонує придбати у вас вашу купюру 500 гривень в обмін на його купюру в 1000 гривень – ви відразу погодитесь на угоду чи це викличе підозри?

Із такими ж сумнівами підходьте до будь-якого невідомого проекту, в якому вам пропонують взяти участь. Адже, без розуміння того, хто є учасниками проекту, в чому інтерес кожного з учасників та як кожен учасник буде заробляти, сліпо віддавати свої кровні гроші, час чи здоров’я – це дуже невірний крок.

Банальні приклади:

  • Ви віддаєте гроші в банк, який обіцяє вам прибуток у 10% річних. Банківська діяльність у цілому досить прозора і зрозуміла. Банки беруть у населення гроші під 10%, потім видають кредити тим, хто їх потребує під, наприклад, 20%. Всі у виграші: ті, кому терміново потрібні гроші – отримали їх у вигляді кредиту, банк заробив на різниці між 10% і 20%, а ви заробили на тому, що надали банку можливість користуватися вашими грошима. Тобто, по суті, ви просто позичили їх на деякий термін.
  • Вам пропонують новий вид заробітку в Інтернеті, який тільки набирає популярність та обіцяють високий прибуток при низьких або навіть відсутніх ризиках.

Наприклад, вкласти гроші у золоті злитки та купити їх на західній біржі. Наче все виглядає добре, а що є насправді, давайте розбиратись.

Так, золото є майже безризиковим активом. Так, ви купуєте золото по партнерському посиланню, по якому також купують собі золото ваші друзі на тій самій біржі. Можливо навіть є фотографія страхового полісу, що гарантує виплати. АЛЕ: щойно таких друзів накопичиться 7 осіб, ви отримаєте свої 50% прибутку на вкладені гроші.

Що ж не так з цим варіантом?

Проблема цього варіанту в тому, що, ця пропозиція прикривається красивими словами, на кшталт золоті злитки, західні біржі, страхові поліси та ін., тобто створюється відчуття безризикових вкладень.

Однак, будь-які подібні пропозиції, пов’язані з доходом, отриманим лише після запрошення друзів, є не що інше як фінансова піраміда, на зразок МММ. І, якщо пощастить, то одного разу такий дохід дійсно можна отримати (якщо це не відверті шахраї), але це ніяк не безризикові вкладення, тому що будь-яка фінансова піраміда завжди приречена на провал, адже це просто математичний закон, який не можна обійти і порушити. І ніякі золоті злитки, які ніхто ніколи не отримав на руки від фінансових пірамід, ніякі фотографії страховок, адже жодна страхова не влазить у страхування фінансових пірамід, не допоможуть.

Тому, необхідно думати головою і вкладати гроші тільки туди, де ви чітко розумієте схему заробітку всіх учасників проекту.

Якщо не розумієте – читайте розумні книги, розбирайтесь, задавайте питання людям, які розуміють, як працює механізм та є незацікавленими у фінансовому результаті, або, наприклад, сходіть на консультацію до фінансового консультанта.

Зараз на піку моди Біткоіни, це правда. Але, чи розумієте ви, як працює новостворений ринок криптовалюти? Якщо так, то вперед – до мільярдів!