Звички, які змінили моє життя на краще, ч. 4

Четверта стаття з циклу “Звички, які змінили моє життя на краще”. У цій статті я розповім про такі корисні звички, набуті протягом життя, як: дотримання режиму роботи та відпочинку, розхламлення / мінімалізм, з 21.00 до 07.00 – телефон у беззвучному режимі завжди, цифровий мінімалізм, здорове харчування.

Попередні частини: ч. 1, ч. 2, ч. 3

Дотримання режиму роботи та відпочинку

Після 6 вечора я закінчую всі робочі справи та відпочиваю. Ця звичка не один раз рятувала мене від перегорання. Саме перегорання, стрес та безсоння – це ті уроки, які допомогли мені цю звичку виробити.

Дотримання режиму роботи та відпочинку навчило мене бути більш здоровою та продуктивною на довготривалій дистанції. Який сенс зробити все швидко, а потім на місяць випасти зі справ через хворобу чи нервовий зрив. Правильно, ніякого. Тихіше їдеш – тихіше будеш.

Розхламлення / мінімалізм

Звільнення від зайвих речей та збереження лише найкращих дає незабутнє відчуття ясності та чистоти, до якого ви обов’язково забажаєте повернутися. Це як наркотик.

Так, я не завжди мінімаліст. Коли я опановую нові навички, то я анти мінімаліст. У цей період навколо мене знаходиться велика кількість речей та інформації, яка допомагає мені зануритись у нову тему. Але, коли я провела достатньо експериментів та зрозуміла, що мені потрібно, то я зі спокійною душею розлучаюсь із зайвими речами та щиро люблю ті, що залишились.

Тому, ще одна звичка у копилці моїх корисних звичок – не купувати зайвого та ретельно продумувати кожну покупку. Саме тому, у мене не багато речей, але кожна приносить задоволення та працює, а не просто так десь там лежить.

З 21.00 до 07.00 – телефон у беззвучному режимі завжди

Ще одна улюблена корисна звичка: з 21.00 до 07.00 телефон у беззвучному режимі для усіх, окрім декількох найдорожчих людей. Це час для себе, всі інші питання – зранку.

Цифровий мінімалізм

Усе що ми споживаємо, впливає на наш настрій, емоції та психологічний стан. Навіть, коли ми щось робимо та паралельно ми щось чуємо. У цей час наш мозок працює – ретельно аналізує інформацію на рівні несвідомого.

Тому, я:

  • вимкнула усі повідомлення на телефоні,
  • не дивлюсь та не читаю політичні новини, адже, все саме важливе я все одно дізнаюсь,
  • відписалась від 90% моїх підписок у соцмережах та YouTube,
  • прибираю телефон з робочого стола під час робочого часу та подалі від ліжка під час сну,
  • поставила обмеження за часом на свої соцмережі,
  • припиняю сидіти у соцмережах за 2-3 години до сну,
  • влаштовую собі свято: 1 день на тиждень без гаджетів.

Здорове харчування

Я купую продукти у звичайних магазинах, але намагаюсь часто відвідувати невеликі фермерські магазинчики або ринки та купувати продукти там. Свіжі помідори, огірки, банани не дуже важко відрізнити від тих, що вже давно лежать. А різниця у вартості не така велика, щоб ризикувати власним здоров’ям за власні кошти.

Багато років тому я повністю відмовилась від усіх продуктів, що містять білий цукор. Чому – читайте тут.

Ні, звісно, що іноді я їм шоколад та різні смаколики, просто я роблю це не частіше 1-2 разів на місяць.

Саме помітне місце на моїй кухні займають фрукти, сухофрукти та горіхи. Таким чином я роблю більш здорові та корисні перекуси, ніж коли на їх місці лежав шоколад та цукерки.

Ксенія Миронова