Теми, на які заборонено розмовляти з незнайомими чи малознайомими людьми

Що таке світська бесіда

Світська бесіда – це нейтральна розмова у жінок, здебільшого про погоду, моду, дітей, книжки, кіно, тощо; у чоловіків – про спорт, політику, економіку, мистецтво.

Теми, на які заборонено розмовляти

Є загально заборонені теми:

  • теми пов’язані зі смертю,
  • інтим та інтимні плітки,
  • релігія та святині,
  • хвороби,
  • фізичні особливості людей.

Є умовно-заборонені теми:

  • політика,
  • діти,
  • гроші та статус,
  • вік.

Є ситуативно-забороні теми.

Загально-заборонені теми

Загально-заборонені теми – це ті теми, на які елегантна жінка, під час світської бесіди, першою ніколи не розпочне розмовляти:

Теми пов’язані зі смертями, страшними подіями, терактами, авіакатастрофами будь де у світі

Скоріш за все, що все це у нас йде з дитинства. Не дивно, враховуючи, як і що нам казали у дитинстві: «Не підходь до розетки. – Вб’є!», « Не ходи по вулиці ввечері одна. – Маніяки розгулялися!», «Не катайся високо на гойдалках. – Впадеш!», «Не лізь на гору. – Впадеш!», «Не підходь до незнайомих дядечок і не сідай до них в машини. – Вкрадуть, продадуть на органи!» і т.п. Гадаю, в кожного свої спогади на цю тему.

Якби нас виховували – не лякаючи, то є ймовірність того, що наступні покоління при світській бесіді з малознайомими людьми не будуть усі теми зводити до страшилок, поганим подіям, смертей, авіакатастроф і т.п.

Як тільки щось трапляється негативне, наші соціальні мережі відразу перетворюються в суцільне збіговисько негативу і в стрічці починають обсмоктувати одну й ту саму тему.

Пригадую, як бабуся ще у дитинстві мені казала, якщо хочеш про щось таке поговорити – йди до церкви, поговори з Господом, помолись за них, постав свічечку за упокій душі. Так буде краще для всіх.

Особливо, про такі страшні моменти потрібно забувати, якщо ви прийшли на день народження, весілля або будь-який світський захід.

Це не лицемірство. Тлумачний словник Ожегова говорить: Лицемірство – поведінка, що прикриває нещирість, зловмисність удаваною щирістю.

Якщо ви відчуваєте, що не здатні веселитися, краще залишайтеся вдома.

Якщо ви відчуваєте, що здатні стримати свої емоції та перенести негатив того, що сталося спокійно, без емоцій та не показувати, що щось сталося, при незнайомих людях – вирішіть це для себе та йдіть.

Якщо ви відчуваєте, що це буде лицемірством і що вам не впоратися зі своїми емоціями – краще залишайтеся вдома.

Тому ця тема є забороненою серед незнайомих людей, на різних заходах, особливо, якщо напередодні щось сталося, ви ніколи не будете обсмоктувати цю тему.

Інтим та інтимні плітки: хто, що, з ким, чому, де і навіщо

Зрозуміло, що жіночої дружби без цього не буває, бо потрібно всім кістки перемити, перетерти, але … з незнайомими людьми ніколи не беріть участь в цих розмовах.

Інша справа, як на це реагувати, якщо тебе втягують у цю розмову – це вже тема хамства.

Головне, самій не бути зі сторони пліткарки: хто з ким був у відпустці, хто з ким прилетів, хто з ким прийшов на вечерю: він з коханкою, а вона з коханцем. Ви в цих розмовах участь не берете.

Релігія і святині

Не варто піднімати ці теми з малознайомими людьми.

Із друзями десь можна посперечатися і розповісти свою точку зору, але малознайомим людям нав’язувати її не можна.

Хвороби

Пообіцяйте собі, що не будете говорити про болячки ні в якому віці і про ціни на ліки.

Чим доросліше ми стаємо, тим частіше ця тема з’являється в нашій розмові.

Уявіть собі, що ви будете не бабусею, а жінкою у віці і говоритимете про шампанське, про чоловіків, про дітей, про онуків, але точно не про болячки.

Фізичні особливості людей

Маються на увазі не люди з обмеженими можливостями, а, наприклад, коли хтось зробив великі груди або наростив великі вії, або зробив губи. Інші – нехай обговорюють, ви – точно ні.

Умовно-заборонені теми

Умовно-заборонені теми – це теми, на які можна розмовляти, але розуміючи, з ким і про що.

Політика

Політика – це тема дозволена, але умовно табуйована. Якщо ви розумієте, що всі люди однакових політичних поглядів, будь-ласка, говоріть. Але, припустимо тему України і Росії не варто піднімати з тими людьми, з якими ви мало знайомі.

Якщо чоловіки здатні говорити про політику, абстрагуючись, то ми, жінки, на жаль, майже завжди переходимо на особистості. Це така жіноча особливість. Тому краще, нам жінкам, політичні теми не обговорювати: ніколи та ні за яких обставин.

Хоча на побаченнях – це непогана тема, особливо, з чоловіком, який розуміється на політиці чи з вищої ланки. Чому? Тому що він живе цим, тому що це його світ, і ви повинні хоча б дещо знати, гасла не вимовляти, але розуміти про що йде мова та бути в курсі політичних подій.

Діти

Ви не можете показувати фотографії дитини, розповідати, чим вона хворіє, які і де в неї вилізли прищики, які і де родимки, поки ви не будете впевнені, що у всіх є діти і вони щасливі мами. Тому що, можливо, хтось сьогодні робить 10-те еко, хтось почув від лікаря взагалі вирок, а хтось втратив дитину. Тому діти – тема умовно-табуйована.

Як тільки ви зрозумієте, що у всіх є повна сім’я, будь ласка, показуйте фотографії та розповідайте.

Гроші та статус

У нас, на жаль, забезпечені люди не вміють розмовляти з середнім класом зовсім.

Наприклад, можуть запитати: як це «Ви і економ класом літаєте?» або «Як ви в цьому гадючникові летите?» або «Ви в Крим полетіли?»

Тобто люди, які мають великий достаток вважають, що всі так живуть. І принизливо ставляться до тих, хто не може собі дозволити їх спосіб життя.

Але, з іншого боку, і особливо ті, хто живуть за межею бідності, яро ненавидять забезпечених людей.

Уявіть собі, що зараз до будинку під’їхав красивий, розкішний рожевий Бентлі і там сидить неймовірна красуня. Готова посперечатись, що 9 з 10-ти “знають”, як вона на цей Бентлі заробила. Ніхто і не подумає, що швидше за все, вона закінчила престижний ВНЗ, сама побудувала свою фірму і заробила собі на цей Бентлі. Найчастіше майже кожен зробить висновок, що вона його отримала за особливі заслуги.

Ми не вміє захоплюватися людьми, які досягли чогось у бізнесі. Більшість людей їх ненавидять.

Безумовно це виправдано в нашій країні, тому що в 90-х ви розумієте, хто прийшов до влади, таких людей було небагато і не завжди вони були хорошими людьми. Це заслужено. Але є, і правда, поки може не багато, їх одиниці, які заробили і домоглися цього самостійно, чесною працею.

Вже перевірено: навчіться такими людьми захоплюватися і тоді гроші почнуть приходити до вас.

Вік

Наприклад, ви приїхали до бабусі на день народження і у гостях її подруги. Про що ви будете говорити з людьми похилого віку?

Точно не про телеграм або Інстаграм, або точно не про інші речі, які відсутні в їх житті. Тут краще вибрати тему дачі, онуків, садівництва, огірків, помідорів і т.п. Тобто ви повинні розуміти, що вік диктує вам тему, а ви, як елегантна жінка підлаштовуєтесь під неї.

І, навпаки, коли ви будете жінкою поважного віку, ви не будете говорити: – Ось у наші часи вся молодь була така-то … Цього потрібно уникати.

Ситуативно-заборонені теми

Ситуативно-заборонені теми – це теми, які у даній ситуації та в даному місці є недоречними.

Наприклад, ви прийшли до лікаря вірусолога, він вас вилікував і каже: ” До скорішої зустрічі! Чекаю на вас з нетерпінням! Повертайтесь швидше з відпустки”. У даному випадкові почути ці фрази від лікаря буде недоречно.

Ксенія Миронова