Ксенія Миронова: “Створюйте такі продукти, якими ви самі пристрасно хочете володіти”

Kseniia-Myronova

Хочете бути успішними? Створюйте такі продукти, якими ви самі пристрасно хочете володіти. Цю фразу я вперше почула від одного з наших наставників під час проходження 50-ти денного курсу Teleport від Genius Space, де під час навчання ми вчились масштабувати бізнес, використовуючи сучасні digital інструменти і не тільки.

Я дуже люблю вчитися. У ХХІ ст. без постійного навчання та самодосконалення неможливо рухатись вперед. Створюйте та масштабуйте – це дуже цікаво, творчість понад усе!

Проблема в тому, що дуже часто процес навчання відбувається окремо від реальної практики – від людей, які створюють речі заради власного задоволення. Дуже часто стартапери думають, що спочатку потрібно знайти фінансування, а вже потім технічні ресурси, оснащення та обладнання для завершення проекта. А ось і НІ. Cтворюйте такі продукти, якими ви самі пристрасно хочете володіти.

Під час навчання я прийшла до цікавої думки, що легко придумати продукт, який допоможе хоча б одній людині, а потім оптимістично передбачити, що це автоматично зробить його виграшним. Небезпека є лише в ігноруванні альтернатив та в переоцінюванні вашого вміння прогнозувати поведінку реальних покупців.

Найкращий маркетинг – це коли ви створюєте продукт, яким ви самі пристрасно хочете володіти. Це не пристрасть знайти щось, що принесе гроші, а бажання володіти та користуватись цим у своєму житті. Такий маркетинг дозволяє створювати блискучі продукти: адже ви не захочете створювати жахливий чи складний у користуванні продукт, якщо ви самі будете його використовувати.

Працюючи в останнє на когось років з 15 тому, я зрозуміла, що з садика нас вчили, щоб ми працювали, у школі нас вчили, щоб ми працювали, в інституті / університеті нас вчили, щоб ми працювали. А потім ми таки працювали, але наш дохід був або мінус, або плюс, або по нулях, такі собі стрибки вверх-вниз. Це була точка неповернення. По факту, життя кожної людини “забирають” на підготовку до роботи, на саму роботу та на заробіток прибутку комусь, але не собі, при цьому ми віддаємо на заробіток грошей все своє життя та не вважаємо, що гроші – це дуже важливо, та що вони є головним у житті. Якщо не вони, то що? Створюйте!!!

Духовність

Духовність? І так, і ні. З усім згодна, але знов таки, запитала себе: Що таке духовність? Як це працює? Духовність – це коли ми віримо… Добре. Що таке віра? Віра – це коли нам не потрібні факти, ми просто знаємо. Знаємо, що? Те, що нам сказали. Хто сказав? У книжці написано. А ви її читали? Ні, тому що я вірю. У кого віриш? Тому що там хтось інший прочитав за мене, переклав за мене, та сказав, що ось так має бути. А сам не хочеш прочитати? Ні, тому що я вірю.

На все є час та усьому свій час, щоб до всього прийти усвідомлено. Створюйте! Самостійно зрозумійте, що таке життя, що саме для вас є головним у житті, що таке успіх, чи є він життєво необхідним та важливим, що таке духовність, віра та їх роль і місце у вашому житті.

Звісно, що після таких роздумів я звільнилася зі своєї першої найулюбленішої роботи та розпочала власну справу. Тоді я по-справжньому замислилась, чим для мене є “успіх”. Чи є він життєво необхідним та важливим? Протягом якогось часу я спостерігала за життям друзів та знайомих, які вважають себе успішними. Але, чи є це головним у житті? Чи щасливі вони від свого успіху? Яким є їх рецепт успіху?

І зрозуміла, що життя – це не зовнішні символи успіху, життя – це те, наскільки ви самі щасливі. Для мене успіх – це про встигнути жити, творити, мандрувати, дарувати радість, нести добро, насолоджуватись життям та допомагати тим, хто цього дійсно потребує. Це про створювати.

Ми живемо в епоху, коли технології пропонують нам майже безмежний спектр занять. Ми ще сильніше відволікаємося і відокремлюємося, ніж будь-коли раніше. Ми ніби дивимося вниз з вікна літака: світ пролітає повз нас на швидкості 900 кілометрів на годину, при цьому зовсім незрозуміло, де ми знаходимося насправді. Якщо пощастить, ми краєм ока вихопимо краєчок океану внизу або блискавку, що розриває далекі темні хмари. Але більшу частину часу ми просто пасажири, які в напіввідключенні вбивають час до лякаючого приземлення. Створюйте, щоб було по-іншому!

Точка А. Точка Б

Якщо самою метою є шлях, як часто кажуть ті, хто живе тут-і-зараз, то нам потрібно навчитися подорожувати. А для цього потрібно створювати, щоб орієнтуватись. Де ви зараз? Ви хочете бути тут? Якщо ні, то чому ви хочете рухатися далі? Що є точкою А та куди ви рухаєтесь –  якою повинна бути точка Б? Знаєте? Створюйте!

Моя формула щастя

Саме тоді з’явилася моя формула щастя. Щастя дорівнює числу усмішок мінус число похмурих поглядів. Мені дуже подобається простота цієї формули. З того часу я роблю все можливе, щоб додати трохи гумору та задоволення у свою продуктивну роботу. Теж саме стосується похмурості. Якщо хтось думає інакше – це його право: він має рацію у своєму житті, а я – у своєму. Єдина людина, яку мені потрібно було переконати, це я сама. Це стосується будь-чого.

Що є найважливішим у житті?

Найважливішими у житті є час та життєві сили. Все те, що дозволяє досягти більшого, при цьому доклавши найменше зусиль. Ті інструменти, які дозволяють мені відкинути весь непотріб, знайти найважливіше і сконцентруватися на ньому.

А головним є підкорити себе… Тоді ти відчуватимеш щастя та задоволення від того, що ти не хотів підкорити інших…

Ми переконуємо себе в тому, що, якщо щось трапиться у житті, нам буде погано – і це змушує нас хмуритися. Я зрозуміла, що багато того, через що інші люди переживають, жодним чином не змінять та не вплинуть на моє життя. Така «безтурботність» дає мені те, чим мало хто може насолоджуватися: дуже спокійну голову, яка не надто довго залишається без діла, та як я кажу, мою улюблену тишу серця та спокій думок.

Що потрібно, щоб успішно орієнтуватися у навколишньому світі?

Я вважаю, для успішної орієнтації у навколишньому світі, потрібно зазирнути усередину себе. Мій головний інструмент у цьому – усвідомленість. Усвідомленість – це процес, коли ми прокидаємося і бачимо те, що знаходиться прямо перед нами. Вона допомагає краще зрозуміти, де ви, хто ви і чого ви хочете. А інструменти, які допомагають мені усвідомити, чому я роблю те, що роблю, та перетворюють моє життя на цілеспрямоване – дуже прості: блокнот, олівець та лист паперу. Так одного дня народилась замальовка бегемотика іграшки-антистреса, який надихає та дарує позитивні емоції, а пізніше паперовий прототип, а далі бренд DARIVNA та наш девіз “Створені надихати…”. Знов таки: створені… від створюйте!

darivna

На чому будується віра у себе та довіра собі?

Все дуже просто. Якщо ви до сих пір вважаєте, що ваша віра будується лише на ілюзіях, а не на фактах, то чому ви до сих пір вірите, що ви негідні чогось / когось, не можете стабільно зростати і досягати успіху та становитись ще більш багатими щодня? Що вас зупиняє? Ви ж знаєте, що якщо є віра, то навіть, маленьке зернятко гірчиці проросте. То скільки ж тоді потрібно віри у те, що ви можете заробляти 10 тис. евро щомісяця? Почніть вірити у себе, довіряти собі та створюйте – створюйте – створюйте..

Long Life Learning, або Освіта впродовж життя

Протягом багатьох років нам навіювали ілюзію того, що ми розумні та освічені. А якщо ми вже розумні та освічені, то нам вже немає, де вчитися та, власне, навіщо, якщо на голові вже “є” корона та ти слухаєш всіх через манюсеньку щілину. Є діапазон: весь світ мені доступний, а коли вам навіяли, обдуривши, що ви все знаєте, все вмієте, ви – самий розумний – у вас дуже вузька щілина діапазона, де все, що не проходить через неї – не працює.

Коли ми віримо, що ми вже розумні та освічені, то ставимо на собі хрест – все, мені купу папірців дали та золотий диплом з печаткою та трьома підписами лузерів, які самі нічого не досягли. Навіщо тобі тоді навчатися?

Моє життя змінилося в ту хвилину, коли я зрозуміла, що я нічого не знаю та нічого не вмію. Я це легко зрозуміла під час одного консалтингу під час спілкування з відомою людиною, яка у мене, з моею короною на голові: я все знаю, я все вмію, запитала, де моя крута тачка та показала свою. Якщо ми такі розумні, то де наші гроші?

Улюблені уроки:

  1. Коли хтось починає мене вчити життю, я задаю собі питання: Чому ця людина зі мною розмовляє? Чому вона мені дає поради? Чому я маю її слухати та чути? Де її Lexus? І все. На цьому завершуються всі аргументи та всі її понти.
  2. Думати. Думати – це дуже корисно. Особливо, щоб те, чого ми бажаємо почало співпадати з дійсністю, реальність почала відходити від ілюзій, розчеплятися як пазл. Щоб ми навчилися викидати усілякий непотріб та залишати лише ті прості, елементарні речі, які працюють у цьому світі.
  3. Працює все дуже просто: якщо ви робите щось, незалежно від справи, яку ви обрали, та ця справа починає зростати та розмножуватись – ви можете досягти неймовірних висот, якщо ви не станете у якийсь момент деградувати. Для того щоб у ХХІ ст. не деградувати, потрібно постійно навчатись, постійно розвиватись, постійно шукати нові рішення… А займатися можна будь чим: хтось займається випічкою хліба, хтось взуттям, а хтось, навіть, на смітті заробляє мільярди… Хтось придумує щось нове і воно працює. Працює тому, що людина не поверхнево зайшла в тему, а глибоко, надовго та назавжди. Так трапляється дуже часто.

Який перший крок є найважливішим?

Перший крок доволі простий: почати. Запитати себе, що саме я вирішила робити, навіщо, чому, яку користь принесе та яких висот хочу досягти.

Для того щоб вирватися зі щоденного щурячого бігу, потрібно себе звідти витягти: відкупити у демона “бідності” енергією, часом, грошима, жертвами.

Невже ви насправді думаєте, що якщо дивитися тупі серіали, приколи з роліками на YouTube, займатися езотеричними практиками, не тими, якими вони є насправді, а тими, якими вони дійшли до нас у вільному перекладі через 155 поколінь людей, то вам вдасться пробити вашу улюблену скляну товстезну стелю? Звісно, що НІ.

Вибір завжди за вами: що робити – а що ні. З ким спілкуватися – а з ким ні – наше коло спілкування є дуже важливим. Фінансова грамотність є дуже важливою, тому що знов вибір за вами: жити у постійних щурячих перегонах чи стати фінансово грамотною людиною. Працювати “на дядю” та приносити прибуток комусь чи розпочати власну справу та інвестувати у власну фінансову свободу? Шастати по клубам чи вчасно лягати спати та висипатися? Залог гарного самопочуття – це 8 годин сну з 22.00 до 06.00. Пити пиво, курити та харчуватися незрозуміло чим та як, чи бігати, займатися спортом, правильно харчуватися та вести здоровий спосіб життя? Вечеряти чи снідати / обідати у приємній компанії для задоволення? Впусту точити ляси та обговорювати, як все погано, як все подорожчало, війна, новини, що буде далі та ін. чи присвятити час собі та своїм хоббі? Якщо ви зможете усім цим пожертвувати – ви переможете. Так, буде важко. Це логічно, адже протягом багатьох років нам розповідали те, що у нашому житті жодного разу не спрацювало, жодної копійки не принесло та загнало вас у мінус.

Інтуїція

Тому вибір за вами – чого хочете саме ви. Слухайте свою інтуїцію. Інтуїція – це голос Бога. Інтуїція – це більш глибокий розум, який має наша душа. Інтуїція – це внутрішнє сприйняття істини. Інтуїція – це перша думка, яка приходить в голову. А коли ми далі починаємо розмірковувати над будь-яким питанням – це вже робота нашого розуму.

Як її почути? Проникніть всередину себе, там де тиша серця та спокій думок, і ви обов’язково почуєте цей тихий внутрішній голос. Щойно ви його почуєте, щойно зрозумієте, як саме потрібно його слухати, ваше життя зміниться. Тоді, щоб ви не робили, ви все будете робити правильно. Коли ви відчуваєте легкість та внутрішній комфорт, значить рішення було прийняте правильно. Коли є душевний дискомфорт, значить допустили чергову помилку.

Пам’ятайте, любити своє життя, займатися своїм життям та кайфовати від цього – при щоденних щурячих бігах логіці не піддається, тому що там нас з дитинства вчили любити тих, хто нас “ненавидів” та “знущався”, ми їх називали “авторитетами” та “вчителями”, забувачи про себе. На справжньому шляху все по-іншому. Створюйте!