ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ

У школі нас навчали багато чому, окрім фінансової грамотності. З початком війни ми зрозуміли, навіщо нам потрібні: географія – щоб вміти орієнтувати на місцевості, як наші воїни; математика – це наша артилерія; хімія – коктейлі Молотова; фізика – вибухівки, траєкторії, швидкість польоту ракети; фізкультура – це сила наша; українська мова – щоб точно правильно вимовляти слова “паляниця” та “нісенітниця”; історія України – щоб знати всю правду про історію нашої України; біологія та основи здоров’я – щоб точно знати, як надати першу допомогу; іноземні мови – щоб вміти комунікувати у будь-якій країні; література та мистецтво – це наша освіченість, гордість і культура; інформатика – тепер же кожен мріє попасти в хакерську організацію “Anonymous”; правознавство – щоб знати про свої права; захист Вітчизни – ну тут ви самі все знаєте.

А що ж із Фінансовою грамотністю?

Зазвичай у школах фінансову грамотність не вивчають та батьки особливо не привчають дітей до планування бюджету та не пояснюють вартість грошей, тому у дорослому житті людина часто залишається без базового розуміння основ фінанасової грамотності та особистих фінансів. А це іноді призводить до катастрофічних наслідків.

У цьому розділі ми зануримось у світ особистих фінансів. Ми простою мовою розповімо про те, як звичайній людині досягти фінансової свободи та як заробляти гроші там, де інші їх втрачають.

ЯК ЗАРОБЛЯТИ ГРОШІ ТАМ, ДЕ ІНШІ ЇХ ВТРАЧАЮТЬ?

Ми звикли до того, що кредитні картки потрібні лише тоді, коли грошей не вистачає. Мабуть, ви будете здивовані – але це зовсім не так.

Давайте розберемось, як зробити так, щоб банки платили вам за те, що ви користуєтесь їх грошима – а не ви їм.

Нехай банк платить вам, а не ви йому