Прекрасна епоха

ПРЕКРАСНА ЕПОХА

Від фр. Belle Époque або La Belle Époque – умовне позначення періоду європейської (в першу чергу французької та бельгійської) історії кінця XIX і до початку Першої світової війни. Це золотий вік автомобілебудування, повітроплавання, бульварів, кафе, кабаре, морських купань, час розквіту фотографії, народження кіно і появи метро, успіхів природничих наук, новітніх технологій і медицини, становлення соціології та етнографії, археологічних відкриттів, модерну і модернізму в мистецтвах і літературі, суперечки навколо «жіночого питання» і початок руху суфражисток, зародження більшовизму та ін.

Мабуть, кожен з нас мріяв повернутись назад, в певну історичну епоху або поеврнутись назад у світлі моменти минулого свого життя та ще раз їх пережити. У реальному житті такі “повернення” назад неможливі, а відтворення цих подій – можливо. Таке відтворення відбувається в живописі, літературі та кіно. Будь який історичний фільм є відтворенням минулого. Звісно, що емоції різні. Коли ми дивимось на зображення Мона Лізи в Луврі – одні та коли вона стоїть поруч і ми робимо їй масаж – зовісм інші, вони будуть ширше і глибше.

У 2019 році відбулась прем’єра чудового фільму, спільного виробництва Франції і Бельгії “La belle époque”. Цей фільм – саме про переживання головним героєм таких емоцій – про мандри у пошуках минулого без машини часу. Це – не фантастика. Це лише відтворення того часу, дуже якісна, продумана до дрібниць, реконструкція, де кожен клієнт опиниться всередині свого маленького, але високобюджетного фільму, та матиме можливість пережити самі щасливі моменти свого життя або моменті, про які він лише мріяв.

Уявіть, що ви могли б відправитися в будь-який час на ваш вибір? Саме таку незвичайну послугу надає компанія, яка готова скрупульозно відновити деталі будь-якої епохи на замовлення. Одним з її клієнтів стає талановитий художник, який переживає кризу у відносинах з коханою дружиною. Він вирішує використати цей шанс, щоб знову пережити той день, коли багато років тому він зустрів кохання всього свого життя.

Не варто говорити, що цей фільм неповторно “французький”, він сповнений тонким гумором, забавними діалогами, смішними ситуаціями, які властиві французькому кінематографу.

“Прекрасна епоха” – дуже захоплююча та легка кінострічка, яка чіпає до глибини душі, дарує щирі почуття. Вона присвячена не ностальгії за давно минулими часами, адже минулого не повернеш, як не крути, а заставляє задуматись про ілюзії та цінності нашого життя. І як би нам не було сумно від цього, цінувати потрібно сьогодні, тут-і-зараз любити тих людей, які тебе оточують.Адже вже завтра сьогоднішній день стане минулим.

BON VISIONNAGE!