Знайомтесь, добрий лікар-рефлексотерапевт Михайло Милюшин

Китай з давніх давен славиться багатою історією, давньою культурою, величезною кількістю досягнень людства винайдених у Китаї та китайською традиційною медициною. А чи знали ви, що китайська медицина є однією з найвідоміших та найзатребуваніших медицин у світі?

Давайте розбиратися. Ми розпочинаємо цикл статей, де розповімо про сучасні методи лікування, які використовуються у китайській традиційній медицині та про їх користь у поєднанні з доказовою медициною в Україні. Впевнена, що всі про ці методи чули, але не всі розуміли, що це та як. Також не всі знають, що для того, щоб пройти лікування методами китайської медицини, не потрібно їхати у далекий Китай, а пройти курс лікування рефлексотерапією можна у Києві, головне знайти свого лікаря, який підійде саме вам.

Рефлексотерапія є доказовим засобом лікування, який підвищує функціональні можливості організму та ефективно використовується при дисфункції окремих систем та органів. Про це свідчить не тільки історія її застосування, а й сучасний досвід і нові наукові розробки. Крім відсутності побічних явищ, рефлексотерапія відрізняється відносно високою ефективністю при певних патологічних станах, а також доступністю і економічністю.

Моїм співрозмовником є лікар доказової медицини, професіонал з величезним практичним досвідом роботи, який постійно підвищує свою кваліфікацію в Японії, Сингапурі, Малайзії та переймає практичний досвід у найкращих спеціалістів світу, таких як Кийко Мацумото, Пітер ван Кервель, Ойбек Наджимов та ін., багато разово проходив стажування у китайських клініках та у провідних клініках Європи. А головне, лікує без пігулок та дарує радість життя без болю не лише дорослим, але й діткам. Знайомтесь – добрий лікар-рефлексотерапевт Михайло Милюшин.

Поспілкуватися з лікарем та записатися на прийом можна через офіційні сторінки лікаря Милюшина у соціальних мережах: Facebook або Instagram.

– Лікарю, розкажіть, будь ласка, про себе та про ваш шлях поєднання доказової медицини з нетрадиційними методами лікування.

– Я закінчив Львівський Державний медичний університет у 1997 році. Працював педіатром. Маючи певний практичний досвід, зрозумів, що класична медицина не завжди є ефективною у лікуванні. Пройшов спеціалізацію по спеціальності “Рефлексотерапія”. За 25 років практичної роботи поєднував точковий масаж і акупунктуру з лікуванням препаратами. За цей час пройшов величезну кількість курсів та спеціалізацій по акупунктурі. Останні 12 років був завідувачем відділення фізіотерапії, що дозволило мені у роботі ефективно поєднувати фізичну реабілітацію та рефлексотерапією.

– Рефлексотерапія є доказовим методом лікування?

– Давайте запитаємо у Вікіпедії, що таке “доказова медицина”.

Доказова медицина — це підхід до медичної практики, який поєднує найкращі доступні клінічні та наукові дані з досвідом окремих клініцистів і цінностями, уподобаннями та унікальними обставинами пацієнтів.

Так, звісно, рефлексотерапія є доказовою. В Україні, рефлексотерапія офіційно входить у протоколи лікування неврологічних захворювань, таких, наприклад, як неврит слухового нерву, неврит трійничного нерву, реабілітація після інсультів та ін. У сучасних протоколах по фізичній реабілітації НСЗУ оплачує 95% клінічно затверджених протоколів, де вказана акупунктура, при цьому фізіотерапія не є доказовою.

– Що таке традиційна китайська медицина?

Традиційна китайська медицина – це система різноманітних філософських вчень про енергію людини та її природу, що виникли в Стародавньому Китаї ще в I тисячолітті до н.е. на основі спостережень за функціонуванням людського організму.

Традиційна китайська медицина складається з декількох філософій. Одна з них вчення про енергію ЦИ – життєву енергію, яку має кожен організм. Китайці вважають, що наполовину ЦИ залежить від генетики, а друга половина залежить від образу життя людини, який вона власноруч обирає, тобто від способу мислення і дій. Життєва енергія має вільно циркулювати організмом, якщо відбувається збій, тобто людина неправильно обрала свій шлях, то це може призвести до захворювань.

Китайська медицина спрямована на відновлення енергії ЦИ шляхом різних комплексних методів. Дуже широко на сьогоднішній день поширені такі методи, як голковколювання, Су Джок, лікування травами, мануальна терапія і, звісно ж, йога. Остання є одним із найпоширеніших способів для підтримання форми жінок у всьому світі.

В основі китайської медицини лежить ще одне вчення, яке, можна сказати, є наріжним каменем усієї китайської філософії, – це вчення про Інь та Янь, яке означає двоїстість та водночас єдність усього сущого. Це вчення проявляється навіть у правильному харчуванні. Китайці вважають, що продукти необхідно вживати за ступенем вмісту в них начал Інь і Янь. Багато видів дієт прийшли саме з Китаю і ґрунтуються на балансі продуктів, що містять у собі Інь і Янь.

Звичайно, що за допомогою традиційної китайської медицини не можна видалити злоякісну пухлину, проте за допомогою трав, масажу і лікування енергетичних потоків в організмі людини, можна вилікуватися від хронічних захворювань та зміцнити своє здоров’я без втручання лікарських препаратів.

– Розкажіть, будь ласка, що таке акупунктура, голковколювання та рефлексотерапія.

– Акупунктура, голковколювання, рефлексотерапія – це всі складні терміни одного простого, але досить дієвого методу лікування, суть якого полягає у впливі на організм різних за силою, характером, інтенсивністю та тривалістю подразнень, які наносяться у певні точкові ділянки, розташовані на ділянках шкіри голови, обличчя, тулуба і кінцівок, за допомогою спеціальних (акупунктурних) металевих голок. Вважається, що ці місця є проєкціями внутрішніх органів, ще в давніх працях лікарів було описано більше сотні акупунктурних точок і кожній точці надано особливу властивість — лікування тієї чи іншої хвороби.

– Які саме органи, системи і захворювання можна лікувати голкорефлексотерапією?

– Голкорефлексотерапія є ефективним методом лікування захворювань нервової системи. Її застосовують при остеохондрозі, міжхребцевих грижах, післяінсультних розладах. Голкорефлексотерапія є особливо ефективною у лікуванні психічних та функціональних розладів нервової системи, таких як панічні атаки, астено-невротичний синдром, депресія, синдром хронічної втоми, головний біль та ін.

Рефлексотерапія є важливим компонентом комплексного лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів і хребта, міжфасціальних больових синдромів, сприяє ефективному блокуванню болю, збільшенню рухливості суглобів, більш тривалим ремісіям у перебігу хвороби.

Рефлексотерапія при інсультах сприяє, в більш короткі терміни, відновленню мозкової тканини і судинного русла.

Рефлексотерапія при розладах сну на 100% нормалізує фази сну. А при хронічній нестачі сну, або його відсутності, зберігається працездатність і психічна активність.

Рефлексотерапія при депресіях дає можливість вплинути на загальний фізичний стан організму. У більшості хворих наступає швидка нормалізація сну, зникають тривожно-депресивні і соматичні синдроми.

– Чи може бути корисною рефлексотерапія у педіатрії?

–  Так, у всіх новонароджених з перинатальною родовою травмою та гіпоксично-травматичною енцефалопатією, акупресура і рефлекторний масаж дозволяють усунути неврологічні розлади.

– А при хворобах серцево-судинної та дихальної системи голкорефлексотерапія теж є ефективною?

– Звісно. Рефлексотерапія при захворюваннях серцево-судинної системи сприяє суттєвому покращенню показників кровообігу головного мозку, серця, тим самим покращуючи серцевий ритм та скорочення міокарда. Також голки застосовують при лікуванні ішемічної хвороби серця, при гіпертонії та дисциркуляторній енцефалопатії, у т.ч. пацієнтів літнього віку.

Голкорефлексотерапія має бронхорозширювальну та протизапальну дію, що робить її ефективним методом лікування бронхіальної астми та хронічних обструктивних захворюваннях органів дихання.

– А в гінекології?

– Рефлексотерапія ефективно лікує хронічні запальні захворювання жіночих тазових органів. Позитивні результати лікування отримані при комплексній терапії таких дисгормональних захворювань як ендометріоз, дисфункціональні захворювання молочної залози (мастодинія, фіброзно-кістозна мастопатія), гормональне безпліддя з функціональними порушеннями маткових труб, передменструальний синдром. Сформульоване наукове обґрунтування показань голкотерапії при ускладненнях вагітності, пологів та післяпологового періоду. Акупунктура є важливим компонентом реабілітації жінок після важких токсикозів під час вагітності.

– І в дерматології?

– Так. У дерматології рефлексотераія застосувається при таких захворюваннях, як атопічні дерматити та інші дерматози. І, навіть, в хірургії, рефлексотерапія має широкий діапазон ефективного застосування, і як компонент загальної анестезії, і як метод рефлекторної аналгізії при больових синдромах у післяопераційному періоді, і як ефективний метод лікування функціональних післяопераційних розладів.

Також рефлексотерапія є важливим компонент лікування імунодефіцитних станів за допомогою електрорефлексотерапіі і фармакупунктури із застосуванням імуномодуляторів. Цей метод активує гуморальний і клітинний імунітет.

Рефлексотерапію активно застосовують для лікування хвороб обміну речовин. Наприклад, при цукровому діабеті 2 типу використання голок у поєднанні з дієтотерапією дає позитивну динаміку рівня цукру в крові та інших показників, які свідчать про поліпшення вуглеводного, білкового, жирового обміну, функції нервової системи і мікроциркуляції.

Про найбільш цікаві моменти рефлексотерапії ми розповімо у наступних статтях!