Леонардо (2021)

2 травня 1519 року у Франції відійшов у вічність Леонардо да Вінчі – один з найвідоміших художників в історії мистецтва. Минуло більш ніж 500 років, а загадки Леонардо досить залишились загадками…

Він не мав прізвища в його сучасному розумінні. «Да Вінчі» означає, звідки родом, у нашому випадку «з містечка Вінчі». Повне його ім’я італійською Leonardo di ser Piero da Vinci, тобто «Леонардо, син пана П’єро з Вінчі».

Леонардо був геніальним художником, інженером, вченим, теоретиком, скульптором, архітектором, анатомом, винахідником, музикантом, письменником. Леонардо да Вінчі є одним з найбільших представників епохи Високого Відродження.

Його картини найбільш впливові у західному мистецтві, незважаючи на те, що у нього менше 25 основних робіт, безліч незакінчених і ще більше загублених.

У той час як його слава спочатку ґрунтувалася на досягненнях як художника, він також став відомий своїми записничками, в яких він робив малюнки та примітки з різних предметів, у тому числі з анатомії, астрономії, ботаніки, картографії, живопису і палеонтології.

Картина Леонардо да Вінчі «Мона Ліза» є найвідомішою картиною в світі.

«Таємна вечеря» – сама відтворена релігійна фреска усіх часів, а його
«Вітрувіанська людина» вважається культурною іконою.

У 2017 році картину «Сальватор Мунді», авторство якої повністю або частково приписують Леонардо да Вінчі, було продано на аукціоні за 450,3 мільйона доларів США – встановивши новий рекорд найдорожчої картини, що було будь-коли продано на публічних аукціонах.

Пам’яті великому генію присвячується… У 2021 році побачив світ 1 сезон (8 серій) чудовий серіал «Leonardo» (рус. «Леонардо») про життя та творчість Леонардо да Вінчі – з безліччю правдивих історичних фактів з життя, з історії створення світових шедеврів, а також їх провал.

Неймовірна біографічна драма з захоплюючим сюжетом та з закрученою детективною лінією поглинає настільки, що не можливо відірватися, поки не закінчиш дивитися до кінця.

Серіал дуже красивий, сюжет переносить нас в епоху 15 століття, а чудова акторська гра викликає шквал емоцій. А потім обов’язково хочеться обговорити.

А очі Леонардо… ммммм …

Насолоджуйтесь!