Історія манікюра

istoraya-manikjura

Ідея написати статтю на тему “Історія манікюра” виникла під час мого чергового походу до салону краси. Саме там я замислилась, яка давно в історії людства виникла виникла традиція робити манікюр та прикрашати нігті. Давайте розбиратись. Як виявляється, ця традиція прикрашати нігті виникла ще декілька тисячоліть назад.

“Покажи мені свої нігті та я скажу хто ти”. Ця фраза актуальна в наш час та була дуже актуальною у минулому.

Декілька тисячоліть назад вже знали про манікюр, а догляду за станом рук та ногтей приділяли особливу увагу. Термін “манікюр” має латинське походження та перекладається, як “догляд за руками”.

Вчені до сих пір сперічаються, в який саме час люди стали доглядати за ногтями та руками.

Відомо, що вперше манікюрні набори виявили у Давньому Вавілоні.

Також відомо, що ще 4 тисячі років тому у Вавилоні багаті чоловіки фарбували нігті у чорний колір за допомогою сурьми (kohol), яку використовували і для малювання стрілок для очей. А хто був більш багатим, фарбував нігті у зелений колір.

У Стародавньому Китаї 3000 років тому багаті жінки клеїли на нігті пелюстки троянд та орхідей за допомогою арабської гуми, бджолиного воску або желатину. На створення гарних малюнків витрачали декілька годин. Бідним не дозволяли це робити під загрозою покарання, а китайські принцеси прикрашали нігті золотим або срібним пилом. Довжина ногтей у Давньому Китаї розповідала про високе положення у суспільстві. Довгі чоловічі ногті були символом мужності. Саме у Китаї виникла мода на довгі нігті та саме тут придумали збільшувати їх довжину. Для цього використовували спеціальні ковпачки з золота чи срібла з дорогоцінним камінням, щоб подовжити їх ще більше. У якості лаку вони використовували фарбу з різноманітних матеріалів, воску та ще декількох компонентів.

У Стародавньому Єгипті жінки теж доглядали за своїми руками, відрощували нігті та фарбували їх. До того ж, у Єгипті, де народилася більша частина косметики, за кольором нігтів теж бачили статус. Мешканці Стародавнього Єгипту фарбували хною нігті рук та ніг. Наприклад, Клеопатра використовувала хну, щоб надати своїм ногтям теракотового відтінку. Згідно легенди, цариця Нефертітті фарбувала нігті в рубіновий колір спеціальним барвником, до складу якого входила справжня кров. Чим нижчий був соціальний рівень, тим світліший колір нігтів повинен був бути. Крім того, у Єгипті довгі нігті вважались символом мудрості: рабам потрібно було їх обрізати, а знатним людям – навпаки, відрощувати. Це видно навіть на муміях, які збереглися до нашого часу.

Жінки Стародавнього Риму та етруски теж багато часу приділяли косметиці. Вони мали цілу команду рабинь, які по декілька годин на день витрачали на наведення марафету. Для полірування нігтів вони використовували засоби, до складу яких входив тваринний жир.

У Середньовіччі церква суворо забороняла будь-які види манікюру. Манікюр вважався гріхом, а довгі ногті асоціювались з нечистю. А ті, хто все ж таки його робив, звинувачувався в розпусті.

І лише починаючи з періоду Відродження з’явилась мода на “нюд” та світлий манікюр, який підкреслював одягнені прикраси. Нігті підрізали ножами, шліфували замшевою шкірою та наносили на них різні олії.

Мистецтво малювання на ногтях зародилось у інків. Вони малювали на нігтях різні зображення, особливо популярним був орел.

У Європі з 1600 року дуже модними були мініатюри на нігтях: портрети родичів, друзів або пейзажі.

У 1830 році з’явилась апельсинова палочка, яку використовували для манікюру.

Перший манікюрний салон було відкрито в 1878 році в Америці. З 1920 року Michelke Menard на основі фарби для автомобілів винайшов лак. А в 1932 році в компанія NY Revlon, удосконалила формулу Менарда та стала першим виробником лаку для нігтів у домашніх умовах. Звісно палітра кольорів спочатку була дуже скудною, оскільки в ній були присутні декілька відтінків червоного кольору. А ось зелений колір для фарбування нігтів застосовували у Стародавньому Єгипті. І чим темнішим був лак, тим ранг людини був вищим. Найпопулярнішими відтінками у Стародавньому Китаї були срібний та золотий. Але під час правління династії Мін все змінилося і вже у моду увійшов чорний та червоний колір.

Європейська технологія манікюру з’явилась у 1934 році. В цей час зубний лікар Максвелл Лаппе створив накладні нігті. Таким чином він хотів відучити своїх пацієнтів від поганої звички гризти нігті.

Через 20 років, теж зубний лікар Фредерик Слек, вирішив спробувати відремонтувати зламаний ніготь, використовуючи акрил. З того момента акрил став повноцінним матеріалом, який використовують для нарощування ногтей.

Ось така цікава історія манікюру!