Крокуси або Шафран

Перші цибулинки, які я придбала для свого майбутнього маленького саду – це КРОКУСИ або ШАФРАН. Не на одну мить не пошкодувала і з тих пір закохалася в них ще більше! Яка ж це ніжна та тендітна краса!

Крокуси відомі людині з глибокої давнини. Назва квітки походить від грецького слова ‘kroke’ – нитка, тому що висушені рильця крокусів нагадують нитки волокна.

Раніше з пилку крокусів робили жовту фарбу, тому друга назва крокусу – шафран. Назва походить від арабського ‘sepheran’ – «жовтий», тому що тичинки мають жовтий колір. Слово «шафран» часто вживається в кулінарії для позначення тієї частини квітки, яка йде на виготовлення спеції.

Промислове вирощування шафрану триває вже більше 3500 років. Протягом усього цього часу пряність, що видобувається з висушених рилець квітки, залишається найдорожчою в світі.

Щоб зібрати кілограм прянощів, потрібно обірвати рильця у двохсот тисяч квітів. Такий шафран цвіте в жовтні.

На Сході кажуть, що пелюстки шафрану дарують життєву мудрість, бажання пофілософствувати і не дають забути про будинок і близьких. Дійсно це так, адже завжди, коли ми дивимось на ці ніжні квіти, згадуємо найніжніше та найулюбленіше – будинок та улюблені матусіни руки.

В старій добрій Англії вважають, що дуже корисно споглядати квітучий шафран – чоловікам. Це допоможе їм стати мужніми і благородними – справжніми лицарями.

Стародавні греки вважають шафран символом щастя, квіткою ранкової зорі Еос.

І взагалі, мовою квітів крокус є символом щастя, веселощів і радості.

Насправді практично у всіх стародавніх текстах можна знайти згадки і легенди про цю красиву квітку, її використання, або походження.

А ще існує легенда про те, що крокуси це «діти веселки». Вони з’явилися на Землі після першого холодного весняного дощу, і були білими, як сніг. Але ось виглянуло сонечко, на небі з’явилася сяюча веселка і пофарбувала їх пелюстки у свої яскраві кольори.