Людина рухається щодня, хоча звісно, що у 21 столітті менше, ніж раніше. Рух допомагає нам спалювати калорії та підтримувати здоров’я. Різке зростання ожиріння протягом останніх 30-ти років не має аналогів в історії. Якщо ми не змінимо цю тенденцію, ситуація буде погіршуватись.
Ожиріння: причини та наслідки
Однією з причин ожиріння є стан нашого суспільства, який провокує нас більше їсти та менше рухатись. Наслідком цього є зайва вага та інші медичні і психологічні проблеми.
Реклама є другою причиною ожиріння. Коли мова йде про їжу, задача реклами зробити так, щоб люди їли та пили стільки, скільки вони можуть перетравити, і навіть більше.
Багатство ароматів, кольорів, звуків та великий вибір їжі, збуджує апетит. Звісно, що вибір, встояти чи ні, є завжди, і рішення менше рухатись та більше їсти є особистим. В результаті людина починає їсти автоматично, незалежно від того, голодна чи ні. Крок за кроком, день за днем і все це закінчується зайвою вагою.
Ми щодня піддаємося впливу численної реклами продуктів та напоїв.
Ми створили культуру постійного вживання їжі, де б ми не були: вдома, на роботі, на вулиці – тому вживаємо їжі більше, ніж необхідно для задоволення реального фізіологічного голоду.
В нашому меню великий вміст солі, цукру та жирів, які впливають на біохімічні процеси в мозку, стимулюють вироблення допаміна, який викликає відчуття задоволення. Це одна з причин, чому продукти з високим вмістом жирів, цукру та солі приносять нам почуття задоволення.
Щодо фізичної активності. Протягом останніх 100 років, а саме з часу промислової революції 1900-х років до сучасної революції інформаційних технологій, наш спосіб життя став все більш сидячим. Кількість енергії, яку ми витрачали завдяки своїй фізичній активності, різко зменшилась. Людина перетворилась у диванну рослину. В результаті цього ми щодня споживаємо більше калорій, ніж витрачаємо. З часом кількість калорій збільшується – і ми гладшаємо. Уявіть собі, 100 зайвих калорій в день протягом року – еквівалент одного печива чи кілометра, який ви проїхали замість того, щоб пройти його пішки, призводять до появи на вашому тілі п’яти зайвих кілограмів жиру.
Як в таких умовах відновити зв’язок з власним тілом та стати струнким та здоровим, читайте у наступних статтях.