Звички, які змінили моє життя на краще: ч. 2

Друга стаття з циклу “Звички, які змінили моє життя на краще”.

У цій статті я розповім про такі корисні звички, набуті протягом життя, як: бути проактивним, ТОП три звички з особистої ефективності, відкладати 50% відсотків будь-якого свого доходу, читання, розвивати власне почуття смаку та стилю.

Попередні частини: ч. 1

Бути проактивним

Ця звичка у мене з’явилась після повернення з Англії. Мені тоді виповнилось 20 років. В Англії я була майже півроку. І саме там я зрозуміла, що вода не тече під лежаче каміння. Якщо я не буду робити певні кроки, то ніщо та ніхто у моє життя просто так не прийде.

Це не про те, щоб бігати та хвататись за будь-яку можливість. Це більше про те, щоб робити кроки, які наближають до реалізації своїх цілей та мрій.

Я не вірю, що ми можемо контролювати своє життя повністю, але я впевнена, що якщо ми будемо брати більше відповідальності та ризикувати розумно, то ми отримаємо більше задоволення від життя та відчуття, що ми реально проживаємо своє життя, а не чуже. Коли хтось чекає у моря погоди, якогось дива чи допомоги ззовні – я віддаю перевагу діяти самостійно.

Одного разу я побачила картинку по мотивам скульптури Огюста Родена “Мислитель”, яка справила на мене дуже велике враження. Ось вона.

Від природи я інтроверт, який любить побути на самоті та довго думати перш ніж зробити щось. Тому ця звичка допомагає мені не ускладнювати речі та і не застрягати в голові перш ніж почати щось робити. Це про те, щоб більше діяти, а не бути мислителем.

ТОП три звички з особистої ефективності

  1. Завжди робити те, що можна зробити за 10 хвилин та не відкладати це на потім. Якщо щось можна зробити менш ніж за 10 хвилин, я роблю це відразу та не виписую у свій щоденник або ToDo-List. Таким чином я знижаю свій рівень стресу та підвищую впевненість у своїй продуктивності – адже Я вже Чемпіон, бо цю задачу вже зроблено.
  2. Навчитись казати “ні”.
  3. Мовчати та не озвучувати свою думку, коли мене про це не питає.

Відкладати 50% з будь якого свого доходу

Років з 10 тому прочитала я книгу Джорджа Клейсона “Сама заможня людина у Вавілоні” та чітко зафіксувала у собі переконання, що потрібно жити лише на частину свого доходу, а іншу – відкладати.

Якщо ви можете жити на частину свого доходу, а іншу – відкладати, то ви значно впевненіше відчуваєте себе у фінансовому плані.

Головні переваги звички відкладати кошти:

  • у вас завжди є фінансова подушка на випадок непередбачуваних ситуацій,
  • ви завжди витрачаєте менше, ніж заробляєте.

Я починала відкладати з 10% заробітку, коли була можливість – дійшла до 50%. Завжди рекомендую розпочинати з малого.

Читання

Читання – це один з моїх наріжних каменів, на яких стоїть моя навичка навчання чомусь новому. Коли я вивчаю щось нове, то намагаюсь максимально глибоко зануритись у тему та прочитати найкращих авторів з цієї сфери.

До речі, щодо розвитку звичок. Ось три книги, які найбільше сподобались мені, поради з яких я використовую у своєму житті та всім рекомендую:

  1. Tim Ferriss «Tools of Titans: The Tactics, Routines, and Habits of Billionaires, Icons, and World-Class Performers» / Тім Ферріс «Інструменти гігантів. Секрети успіху, прийоми підвищення продуктивності і корисні звички видатних людей».
  2. James Clear «Atomic Habbits: Tiny Changes, Remarkable Results» / Джеймс Клір «Атомні звички: як набуті гарні звички та позбутися від поганих» – ідеальна книга про впровадження нових звичок. Коротко про те, чим вразила ця книга особисто мене.
  3. Charles Duhigg «The Power of Habit: Why We Do What We Do in Life and Business» / Чарльз Духігг «Сила звички: Чому ми робимо те, що робимо в житті та бізнесі».

Розвивати власне почуття смаку та стилю

Стиль пронизує все та впливає на все. Якщо ви відчуваєте, що нічим не примітні та посередні, то розпочинайте з експериментом зі своїм стилем. Обов’язково пробуйте щось нове та йдіть за своїми інтересами. Результат того вартий.

Почніть з фільмів, які допоможуть розвинути смак. Ось підбірка фільмів та серіалів 2020-2021 для розвитку смаку, які сподобались особисто мені.

Ксенія Миронова