Масло МСТ або еліксир енергії

масло-MCT-кокосова-олія

Масло МСТ – це справжній еліксир енергії, який покращує пам’ять та настрій, підвищує працездатність та допомагає у схудненні.

Що таке масло МСТ

Масло МСТ (medium-chain triglycerides) – це спеціально виділена частина нерафінованої кокосової олії, тригліцериди із середньою довжиною ланцюга, тобто тип насичених жирів, які наш організм дуже легко використовує у вигляді джерела енергії.

Якщо більш простими словами, масло MCT – це жири, які організм може спалювати для отримання енергії. Вони містяться в їжі і є корисними, тому що засвоюються більш ефективно, ніж довголанцюгові жири, тобто вони з меншою ймовірністю відкладаються в організмі у вигляді жиру.

До основних середньоланцюгових жирних кислот відносяться: капронова, каприлова, капринова і лауринова.

Масло МСТ є корисним для організму людини, тому що воно легко засвоюється печінкою та перетворюється на джерело енергії, на кетони.

МСТ – попередник 3-х основних кетонових тіл: бета-гідроксибутирату, ацетоацетату і ацетону. Кетони у свою чергу використовуються м’язовою масою, внутрішніми органами та головним мозком (як і глюкоза). Тобто масло МСТ є корисним, як при фізичних, так і при розумових навантаженнях.

Калорійність масла МСТ

Масло МСТ є досить калорійним. Калорійність 100 г масла МСТ – 833 ккал. При цьому масло МСТ вважається дієтичним продуктом, оскільки не сприяє набору ваги. Важливо пам’ятати, що масло MCT не є жироспалювачем та черговою чарівною пігулкою у боротьбі з зайвою вагою.

Наш організм швидко використовує масло МСТ як джерело енергії. Саме тому масло МСТ дуже часто застосовують при низьковуглеводному харчуванні, при палео-протоколі та на кето-дієті.

Швидкий метаболізм масла МСТ зменшує ймовірність надходження в жирову клітковину кетонів, тобто ризики набору ваги при вживанні олії МСТ набагато нижчі, ніж при вживанні цільного кокосового або вершкового масла.

Корисні властивості масла МСТ

  • масло МСТ є значним джерелом енергії, є корисним при фізичних навантаженнях, підвищує працездатність та витривалість організму,
  • додається в їжу при зниженні ваги, дає тривале відчуття насичення, зменшує апетит,
  • підвищує мозкову діяльність та когнітивні функції – пам’ять, швидкість мислення,
  • покращує настрій та сон,
  • вважається корисним для вживання при хворобі Альцгеймера, епілепсії,
  • сприяє профілактиці атеросклерозу, нормалізації ліпідного спектру крові, підвищенню чутливості до інсуліну при цукровому діабеті 2 типу,
  • стимулює імунітет,
  • сприяє покращенню стану кишкової мікрофлори,
  • має противірусні, антибактеріальні та протигрибкові властивості,
  • знижує ризики розвитку інсультів та інфарктів, корисно для серця та судин.

Велика кількість масла МСТ міститься у складі кокосової олії. Промислово вироблені МСТ найчастіше зроблені саме з кокосової олії. Також масло МСТ міститься у вершковому маслі, у пальмовій олії, у висушеному кокосовому горіху, у м’якоті кокосу. Невелика кількість МСТ міститься у коров’ячому та козиному молоці.

Чому масло МСТ є корисним?

Масло МСТ є дуже корисним для організму, АЛЕ як для будь-якого продукту, при вживанні масла МСТ важливо пам’ятати про міру.

Масло МСТ є корисним при зниженні ваги. Тому що масло МСТ є менш калорійним, ніж довголанцюгові жирні кислоти, отже, мінімально відкладається у вигляді жирів, покращує метаболізм та енерговитрати.

Масло МСТ є корисним при інсулінорезистентності та при діабеті. Тому що масло МСТ покращує чутливість до інсуліну.

Масло МСТ може допомогти у контролі ваги, якщо його вживати ЗАМІСТЬ інших жирів у межах добової норми споживання жирів.

Масло МСТ не можна нагрівати вище 150-160 С, оскільки вона буде окислюватися та руйнуватися.

Масло МСТ є безпечним при прийомі у досить великій кількості: до 2-х ст.л. на добу. Максимальна добова норма вживання масла МСТ – не більше 15% від добового калоражу.

Масло МСТ набагато менше впливає на рівень холестерину, ніж цільна кокосова олія. Тому тим, у кого підвищений рівень холестерину, рекомендується масло МСТ, а не масло кокосу.

Перед покупкою масла МСТ обов’язково переконайтеся в якості його складу та способу виготовлення.

Здоров’я, Краси та Щастя Вам!