4 помилки, які вбивають ваш метаболізм

У цій статті ми розберемось, які 4 помилки вбивають ваш метаболізм.

4 помилки вбивають ваш метаболізм

  1. Пропуск сніданку.
  2. Відсутність круп, овочів та білків у раціоні.
  3. Занадто низька калорійність харчування.
  4. Зневоднення.

Пропуск сніданку

Багато людей живуть брехнею про те, що вони не люблять снідати.

Насправді, сніданок є життєво необхідним вашому організму. Сніданок запускає всі обмінні процеси у вашому тілі. Якщо ви не снідаєте – вас гарантовано будуть турбувати запори, переїдання, відсутність сил та енергії. Якщо вам здається, що ви не любите їсти вранці – то не дивуйтесь зайвому жирку на несподіваних місцях.

Люди з гарним метаболізмом їдять вранці і багато (але правильних продуктів).

Відсутність круп, овочів та білків у раціоні

Білкові продукти, складні вуглеводи та клітковина відносяться до їжі, що  повільно засвоюється.

Якщо у вашому раціоні немає достатньої кількості овочів, круп, ягід та білкових продуктів – тим більше у вашому раціоні неправильних продуктів.

Якщо ви хочете розігнати офігенний метаболізм, як у тієї самої «худої» панянки, яка заїдає відерце морозива Снікерсом і пиріжками – вам потрібно для початку навчитися харчуватися правильними вуглеводами, білками, жирами та клітковиною.

Після того, як ви навчитеся давати своєму тілу ті мікро- і макроелементи, які йому потрібні – воно піде вам на зустріч.

Занадто низька калорійність

Дефіцит калорій – один із найголовніших факторів втрати ваги. І чим “швидший” метаболізм – тим швидше ваше тіло віддаватиме зайвий жир. Тобто, чим вища калорійність вашого раціону при схудненні – тим легше ви будете худнути! Коли у вас буде більше сил, організм не буде перебувати в стані стресу, вам не захочеться переїдати, зриватися і звинувачувати себе за черговий зрів.

Організм людини має властивість адаптуватися абсолютно до будь-яких, навіть найжорсткіших умов. Якщо дефіцит буде занадто великим – ви ризикуєте не тільки не схуднути, а й навпаки: уповільнити свій метаболізм ще більше! Модні дієти в інтернеті базуються на тому, що створюють дефіцит 40, або 50-60% від калорійності вашого раціону. Але ж так робити не можна! Інакше ви ризикуєте вбити свій метаболізм, вже в прямому сенсі цього слова.

Оптимальний дефіцит ккал – це 15-25% від вашої калорійності раціону.

Інтервал у 10% існує для того, щоб у вас залишався певна гнучкість раціону в залежності від потреб вашого організму, бажань, обставин та свободи у виборі страв. Адже людина не може щодня їсти однакову їжу 1-в-1, і це навіть не треба робити!

Як дізнатися свій точний дефіцит без формул і хитромудрих підрахунків – ви дізнаєтеся у наступних статтях.

Зневоднення

Всі знають про те, наскільки важливою є для організму вода, але нагадати про це ще раз – не буде зайвим.

Дуже багато людей страждають на хронічне зневоднення, навіть не підозрюючи цього! Організм людини складається здебільшого з води, так що ви можете собі уявити, наскільки важливо пити потрібну кількість чистої води на день.

Зневоднення впливає абсолютно на всі процеси організму: якщо у вас є часті головні болі, проблеми з шлунково-кишковим трактом, запори, сонливість, занепад сил – перше, що вам потрібно зробити, це простежити скільки води ви п’єте. Целюліт також є одним із наслідків зневоднення.

Вода – головний «запальник» метаболізму!

Ксенія Миронова