Як розігнати метаболізм

Як прискорити метаболізм

“Широка кість” та “повільний метаболізм” – це два висновки, до яких рано чи пізно приходить майже кожна людина з зайвою вагою. На щастя, ми з вами переможемо ці два симптоми.

Ми розпочинаємо серію статей з вичерпною інформацією, яка змінить ваше життя, ваше харчування та сприйняття себе. Ви нарешті реалізуєте свою мрію: розгонете ваш метаболізм до такого рівня, про який тільки можна мріяти. Поїхали?!

У першій статті ми розберемося, що таке:

  • метаболізм,
  • гарний та поганий метаболізм,
  • “повільний метаболізм”,
  • БОНУС: 4 лайфхака, які прискорять ваш обмін речовин вже сьогодні.

Що таке метаболізм?

Метаболізм, він же обмін речовин – це сукупність обмінних процесів всередині організма, які потребують певних енерговитрат.

До цих процесів відносяться: дихання, моргання, переробка та засвоєння їжі, нормальне функціонування органів, відновлення клітин та ін.

На всі ці процеси наш організм витрачає певну кількість калорій.

Люди з зайвою вагою, які не можуть схуднути, частіше за все вважають себе людьми з “поганим” метаболізмом. А ті, хто “їсть та не набирає вагу” вважаються людьми з “гарним” метаболізмом.

АЛЕ НАСПРАВДІ НЕ ІСНУЄ
ПОГАНОГО ТА ГАРНОГО МЕТАБОЛІЗМА!

Обмін речовин неможливо сповільнити або вбити.

Так, дійсно, є таке поняття як “метаболічна” адаптація. Але, вона властива тільки тим, хто тривалий час вживав калорії набагато менше своєї норми.

МИ НЕ МОЖЕМО ЗМІНИТИ ШВИДКІСТЬ БАЗОВИХ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ, ЯКІ ВІДБУВАЮТЬСЯ В ОРГАНІЗМІ (ТОБТО КІЛЬКІСТЬ ВИТРАТИ ЕНЕРГІЇ НА БАЗОВІ ПОТРЕБИ), АЛЕ МИ ВІДПОВІДАЄМО ЗА  НАШІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ВИТРАТИ.

Якщо вам знайомі симптоми “повільного” метаболізма, це означає, що вашому метаболізму потрібний серйозний “запуск”. Саме цим ми і займемось.

Симптоми “повільного” метаболізма

  • постійна тяга до нездорової їжі,
  • переїдання фаст-фудом та солодощами,
  • постійний голод та нав’язливі думки про їжу,
  • відчуття тяжкості в животі, вздуття,
  • депресивні стани та апатія до життя,
  • неможливість пристосуватися надовго до жодної з дієт, яку ви спробували,
  • лінь та втома,
  • малорухомий спосіб життя.

4 лайфхака, які прискорять ваш обмін речовин вже сьогодні

1. Коли ви їсте – не сидіть в телефоні та не дивіться серіали

Можливо вам здається, що це маячня, але це не так!

Під час прийому їжі людина повинна концентруватися на задоволенні від їжі.

Але коли людина зайнята чимось ще, то вона несвідомо поглинає великий об’єм зайвої їжі, тому що мозок сконцентрований на сторонніх справах. Ви продовжуєте їсти, коли вже не хочете та навіть цього не помічаєте, тому що ваш мозок сильно зайнятий чимось іншим, замість того, щоб дати сигнал ситості.

Так само, коли ви відволікаєтесь – ви починаєте їсти дуже швидко та не пережовуєте їжу як потрібно. Це призводить до вздуття та поганої роботи обміну речовин.

Як правильно харчуватися за 30 хвилин на день:

  • зберігайте завжди на відстані витягнутої руки свіжі фрукти та овочі,
  • за раз ви можете приготувати 4 прийоми їжі на 2 дні та розкласти їх по контейнерам,
  • хлібці, банани, варені яйця, йогурти, творог, протеїнові батончики – те, що ви можете знайти у будь-якому магазині, а також легко взяти хз собою з дому.

Тяжіння до солодощів, випічки, цукерок та тортиків – це лише відсутність належної кількості потрібної їжі! Якщо навколо вас буде зручна та легкодоступна їжа – потяг до шкіливостей зникне.

Це дуже простий лайфхак, який ви можете використовувати та побачити результат вже сьогодні!

2. Заменіть всі напої на теплу воду з лимоном та зелений / трав’яний чай

Перші “вбивці” ідеального обміну речовин: газовані напої, соки, енергетики, чай та кава з цукром, а також будь-які напої, якими заставлені полиці супермаркетів. Частіше за все люди п’ють їх та не помічають, як рівень цукру в їх крові взлітає до небес.

Але ще хуже: всі ці напої є дуже калорійними. Ні, калорій та навіть цукру не потрібно боятися та уникати! Але саме ці напої з цукром провокують надлишок “пустих калорій” у раціоні, які не несуть жодної користі для організму. Крім того, напої з цукром тільки підсилюють спрагу та ви починаєте хотіти пити ще більше.

Краще за все віддавати перевагу класиці: воді з лимоном чи лаймом, чаю та каві без цукру. Найкращий вибір – трав’яний чай. Іноді можна використовувати натуральний низькокалорійний підсолодувач (наприклад, Стевію або Фітпарад), але, щойно ви відчуєте справжній смак цих напоїв – вам не знадобляться більше жодні підсолодувачі. Все солодкі напої будуть здаватися дуже солодкими та перенасиченими.

Прибравши з раціону всі ці “цукрові” напої, ви з легкістю приберете зайві калорії та спасете ваш організм від різких стрибків цукру в крові, які негативно впливають як на фізичний, так і на психологічний стан вашого здоров’я.

3. Відпочивайте!

Стрес є однією з основних причин уповільнення метаболізму, що призводить до набору зайвої ваги!

Можна виключити цукор із раціону, всі шкідливості, вести максимально правильний та активний образ життя, дотримуватись дефіциту калорій, але якщо ви будете при цьому знаходитись у стані стресу – ви можете НАБРАТИ вагу.

Коли ви знаходитесь у стані постійного та сильного стресу, такий гормон як кортизол злітає до небес, це викликає підвищення рівню глюкози у крові. Наше тіло починає позбавлятися від зайвого цукру та щоб не нашкодити органам, глюкоза запасається в єдиному “безпечному місці”. Мабуть, ви вже здогадалися, що це ЖИР. Так, той самий жир, якого ви усіма можливими та неможливими способами намагаєтесь позбутися. Та тілу вже все одно на дефіцит калорій. Про втрату вагу в такому стані не може йти й мови.

Кожен день вам потрібен відпочинок. Навіть, якщо ви не відчуваєте стрес – вам все одно потрібен регулярний відпочинок! Складіть список будь-яких речей, які вам приносять задоволення та заставляють відпочивати. Та почніть їх робити прямо зараз.

4. Зробіть їжу зручною

Зрозумійте, що лише ви вирішуєте, на яке тіло ви заслуговуєте! Та все, що потрапляє в ваш організм – так чи інашке має позитивний чи негативний вплив на нього.

Перше, що зупиняє людей, які хочуть зробити вибір на користь найкращої їжі – це страх того, що їм буде незручно так харчуватися. Але, ча зрозуміти, що той, хто не хоче – завжди знайде мільйон відмовок. Якщо ти недостатньо поважаєш свій організм, то ви ніколи не знайдете 15 хвилин на день для приготування їжі, навіть якщо у вас буде 5 зайвих годин.

Ксенія Миронова