Існує безліч рецептів готування кави, які чим-небудь відрізняються один від одного. Але є загальні правила, без дотримання яких неможливо приготувати запашну і смачну каву.
Варимо каву правильно
Готуйте каву зі свіжо обсмажених зерен. Тривале зберігання обсмажених зерен погіршує аромат і смак напою.
Каву мелють безпосередньо перед готуванням, не робіть великих запасів. Ступінь помелу залежить від способу готування.
Вода для кава має бути чистою, свіжою, не занадто м’якою, але й не жорсткою.
При варінні каву треба довести до кипіння, але в жодному разі не кип’ятити — це вбиває каву.
Каву після готування негайно подають до столу, поки вона не охолола. Розігрівати каву — єресь.
Подавайте каву в маленьких кавових чашках. Пити каву з великих чайних чашок, кухлів і гранованих склянок можна хіба що в туристичних походах. Найліпше подати каву в посудині, в якій її готували, і розлити в чашки за столом.
Кава по-турецьки, або кава по-східному
У невелику джезву всипте 1 ч. ложку дрібно змеленої кави, залийте чашечкою свіжої холодної води, доведіть до кипіння й так проробіть ще двічі. У склянці подайте холодну воду. Пийте невеликими ковточками, запиваючи кожен холодною водою. Цукор подавати не обов’язково. Цей спосіб ще називають «кава по-східному».
Кава по-арабськи
У невелику джезву покладіть шматочок цукру, налийте чашечку свіжої холодної води й поставте на вогонь. Коли вода закипить, зніміть із вогню, всипте 1 ч. ложку дрібно змеленої кави, розмішайте ложкою, знову поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Зніміть із вогню, долийте трохи холодної води й знову доведіть до кипіння.