Авіньйон

Авіньйон – місто великого кохання молодого поета Франческа Петрарки та Лаури. Тут у Страсну п’ятницю 6 квітня 1327 року в авіньонській церкві Св. Клари молодий веселий поет Франческа Петрарка вперше побачив даму на ім’я Лаура і потім створив на її честь геніальні сонети, що зробили невідому Лауру одним з найпіднесеніших символів нерозділеного кохання.

Авіньйон розташований у серці департаменту Воклюз на лівому березі річки Рони.

У давнину Авіньйон був столицею племені галльського каварів і ще досі зберіг багато залишків римської епохи.

У середні віки область Авіньйона належала папам, які керували нею через свого віце-легата і тільки по світу в Толентіно 1797 повинні були остаточно поступитися її Франції. Бо саме тут у XIV ст. розташовувалась резиденція римських пап, у місті збереглося багато пам’яток раннього Ренесансу.

Місто славиться в основному двома визначними пам’ятками. Це Папський Палац та міст Сен-Бенезе. Авіньйон оточений красивими зубчастими стінами, спорудженими в 1349-1368 роках, з 30 міцними вежами та гарними воротами. Поблизу Палацу знаходяться мавзолеї римських пап Бенедикта XII та Іоанна XXII.

Крім безлічі церков Авіньйон раніше мав 20 чоловічих і 15 жіночих монастирів, так що внаслідок частого дзвону Рабле назвав його «містом дзвонів». В епоху Великої Французької революції багато церковних будівель були частково вжиті для інших цілей, частково зруйновані. Так, у 1791 році була знесена францисканська церква, в якій знаходилася робітниця Лаури, яка померла в Авіньйоні в 1348 році від чуми.

Що подивитись в Авіньйоні

Щоб побачити всі визначні місця Авіньйона, потрібен мінімум 1 день.

Головні туристичні пам’ятки Авіньйона знаходяться у старому місті. Головними  пам’ятками Авіньйона є монументальний Папський палац з парком, з якого відкривається чудовий вид на місто та річку Рона, а також мальовничі арки моста св. Бенезе.

На протилежному боці Рони знаходяться Villeneuve-les-Avignon – розкішні резиденції римських пап. Доїхати туди можна автобусом.

Якщо ви плануєте відвідати музеї міста, придбайте туристичний квиток Avignon City Pass, з ним багато пам’яток Авіньйона та сусіднього Вільнев-лез-Авіньйон будуть безкоштовними. Якщо ви хочете відвідати околиці Авіньйона – придбайте квиток Vaucluse Provence Pass.