Міст св. Бенезе, або міст Авіньйона / Pont Saint-Benezet, Pont d’Avignon

mist-sv-beneze-abo-mist-avinjona-pont-saint-benezet-pont-davignon

Міст св. Бенезе, або, як його часто називають, міст Авіньйона вперше збудували у 1177 році.

Легенда пов’язує будівництво моста з ім’ям маленького хлопчика Бенуа, який пізніше стане Святим Бенезе. Бенуа народився у 1165 році, був пастухом у Бюрзі. Коли йому виповнилось 12 років, він отримав божественну настанову йти будувати міст в Авіньйоні.

Міст Авіньйона мав довжину 920 метрів завдовжки, складався з 22 арок. Побудовали його лише за 8 років. Свого часу це було справжнє диво. Перший міст зруйнували час облоги 1226 року, вціліли лише 4 арки.

У середньовіччі це міст був одним з найважливіших паломницьких маршрутів з Італії та Іспанією. У 14 столітті сюди переїхав папський суд, а кардинали – у передмістя Авіньона – Villeneuve.

Міст у ті часи поєднував резиденції кардиналів та папський палац у стінах Авиньона. Кожного разу, коли папи користувались мостом, вони зупинялись перед скульптурою св. Бенезе, молились та залишали 1 флорін на благодійність. Це був такий ритуал. Тут знаходились прикордонні застави та пости збирачів податків.

У 1377 році за наказом кардинала де Бландіака, міст огородили, щоб не було руйнувань та нещасних випадків.

Останнім, хто користувався мостом до його остаточного руйнування, був Людовик XIV. Він навіть хотів придбати міст, але він ніколи не пропонував фінансувати його ремонт.

Перша арка впала в 1603 році, потім ще три в 1605 році. У 1628 році всі чотири прольоти відновили. Черговий обвал стався через кілька років після відкриття оновленого мосту – у 1633 році обрушилися дві арки, а в 1669 році після сильної повені на Роні залишилося лише чотири прольоти, що збереглися до сьогодні, разом з невеликою капелою Святого Миколая змішаного романо-готичного стилю на другому пілоні.

Міст став всесвітньо відомим у XV столітті, саме йому присвячена французька пісня «Sur Le Pont d’Avignon» («На мосту в Авіньйоні»).

Вартість вхідних квитків:

  • лише міст Бенезе: дорослі – 4,50 €, пільговий 3,50 €, школярі 3,00 €, гід на групу – 100,00 €,
  • міст Бенезе + Папський палац: дорослі – 13,00 €, пільговий – 10,00 €, школярі – 6,50 €,
  • діти до 8 – безкоштовно,
  • пільговий квиток: діти 8-17 років, студенти, пенсіонери старші за 60 років.