Мішель де Нотрдам на прізвисько Нострадамус

Nostradamus tomb Collégiale Saint Laurent

Нострадамус народився в Сен-Ремі-де-Прованс і був старшим із п’яти синів забезпеченої сім’ї євреїв-викрестів. Юнак захоплювався астрономією та особливо вченням Коперника. Зрештою, їм зацікавилася інквізиція, у зв’язку з чим батьки спішно відправили сина до медичної школи Монпельє. Отримавши ліцензію практикуючого лікаря, Нострадамус присвятив себе боротьбі з чумою, яка лютувала на півдні Франції. У роки поневірянь у нього виявився дар пророцтва. Він переживав бачення та осяяння, і з великою запопадливістю продовжував свої окультні заняття. Свої перші пророцтва він опублікував у книзі “Пророцтва Мішеля Нострадамуса” у 1555 році. Пророцтва були написані у формі римованих чотиривіршів, згрупованих у сотні, або центурії (тобто століття).

Коли виявилося, що у книзі передбачено загибель Генріха II, Катерина Медічі запросила Нострадамуса до свого двору. Але довго він у Парижі не залишився, оскільки вважав, що краще жити в містечку Салон-де-Прованс, неподалік Авіньйона. Це була вотчина папської інквізиції, але за все життя астролога і чаклуна ніхто жодного разу не посмів і слова сказати проти улюбленця Катерини Медічі.

У Салоні-де-Прованс Нострадамус жив тихо і самотньо, листування вів лише з королевою. У 1564 році тут відвідали його Карл IХ і Катерина Медічі. Показавши “чорній вдові”, як прозвали в народі Катерину, якусь таємничу машину із дзеркал, Нострадаус передбачив їй, що слід побоюватися Сен-Жермена.

Через два роки, 1566 року, Нострадамус помер і був похований у стіні церкви Кордильєрів у Салоні. У 1791 році під час Французької революції троє забобонних солдатів розкрили його могилу. Як свідчить легенда, солдати збиралися перевірити історію про те, що той, хто вип’є з черепа Нострадамуса, успадкує його провидницький дар. Вони не знали про інше повір’я: що якщо хтось потурбує могилу провісника, сам помре. Коли могила була розкрита, солдати з подивом побачили дощечку, на якій було написано 1791, що висіла на шиї скелета, ніби Нострадамус пророкував рік, коли його могила буде осквернена. Один із солдатів налив вино в череп і випив звідти – невдовзі він був убитий кулею, що долетіла з поля бою неподалік. Останки Нострадамуса були перепоховані у церкбі Св. Лаврентія у Салоні-де-Провансі.

Salon-de-Provence_Nostradamus