Мамаєва слобода

Мамаєва слобода
View Gallery 20 Photos

У Києві є місця, куди можна не повертатися. Але, є місця, до яких обов’язково повернетесь. Навіть, якщо жодного разу ще не були у Мамаєвій Слободі, все одно – взимку чи влітку, восени чи навесні, обов’язково до вас дотягнеться вітер історії, який принесе запах каштанів, дивовижні аромати осені, київський сніг чи річковий весняний гул. І все… ви, як горда пташка, яка відчула цей аромат… і вже в польоті, хоча б на кілька годин, до місця живої історії – до козацького селища “Мамаєва слобода”.

Лише кілька кілометрів від центра столиці  є місце, де в наші часи відновили все так, як воно було понад 300 років тому, коли ці землі належали Михайлівському Золотоверхому монастирю.

Зараз, як і раніше, в історичному урочищі навколо витоку легендарної річки Либідь, на площі 9 га, розкинулись мальовничі гаї з чудовими краєвидами.

У “Мамаєвій слободі” можна зануритись у часи Запорізької Січі і пригадати загадкового козака, вічного воїна та українського героя Мамая, старовинні культурні традиції та звичаї наших предків. На власні очі побачити 98 об’єктів та споруд доби Запорізьких козаків, серед яких: подвір’я козаків та козацького старшини, коваля з кузнею, гончара з гончарною майстернею, триверху дерев’яну козацьку Церкву Різдва Пресвятої Богородиці із дзвіницею, часів Богдана Хмельницького, вітряк, пасіка, водяний млин. А також повітки, стайні, хліви, де у природних умовах перебувають коні, кози, гуси, качки, кури, свині, вівці, кролики та справжні круторогі воли! А ще, можна завітати до справжнього козацького шинку та скуштувати смачні страви автентичної української кухні та місцеву наливку.

У кожного свій Київ і свої відчуття, коли згадуєш слово “Київ”. Для когось, це сонячні вулиці влітку, а взимку – ласкавий великий сніг, для когось – каштани, підібрані на київських вулицях, для когось – старовинна листівка за словами Булгакова: “Город прекрасний, город щасливий”, а для когось неймовірне відчуття гордості за свою землю та рідну Україну… І з року в рік, день в день, ми своїми руками створюємо свою, нову історію та новий лік Києва.

Зима, Весна, Літо, Осінь… І знову “Мамаєва Слобода” покличе, нікуди ви від неї не дінетесь і знову повернетесь, хоча б на кілька годин.

Ксенія Миронова