Краса – це просто. Здоров’я – це просто. Радіти – це просто. Це не означає зовсім не помічати негатив у житті, це означає по-іншому розставляти пріоритети.
Чого прагнули жінки в усі часи? В усі часи жінки прагнули бути красивими та заради цього були готові на будь-які жертви. Іноді у самому прямому сенсі цього слова, адже ціною краси було здоров’я жінки. Чого ще? Бути щасливими. Бути здоровими. Кохати та бути коханими. Радіти та насолоджуватись життям. А ще, щоб був спокій думок та тиша серця. І щоб без стресу.
Краса – це просто
Наприклад, до початку ХХ століття були розповсюджені косметичні засоби на основі ртуті. Вона входила до складу мазей проти прищів та веснянок. Ртуть – це отрутний метал, тому його використання погано відображалось на усьому організмі. А всім відомі свинцеві білила могли викликати безпліддя та божевілля.
Слава Богу, що нарешті цивілізація прийшла до того, що краса безпосередньо залежить від стану здоров’я жінки. Тому тепер ані хвороблива блідість, ані дуже темна засмага не в моді.
Справжня краса та здоров’я неможливі без здорового збалансованого раціону харчування. Щоб сяяли очі, світилась здоров’ям шкіра, волосся було гладеньким, потрібно забезпечити свій організм усіма необхідними вітамінами та мікроелементами.
Вороги жіночої краси:
- копчені, жарені, консервовані продукти,
- надлишок кави, алкоголь, нікотин,
- майонез, оцет та продукти з ним, трансжири, сухі бульйони,
- продукти з надлишковою кількістю Е добавок.
Друзі жіночої краси:
Вітамін А
Вітамін А гальмує процес старіння, підвищує імунітет, зберігає зір та красу шкіри.
Міститься у моркві, абрикосах, гарбузі, рибі, яйцах.
Селен
Селен зберігає еластичність шкіри та захищає її від ультрафіолету.
Міститься у м’ясі індички, тунці, злаках та у висівковому хлібі.
Аскорбінова кислота
Аскорбінова кислота є “вітаміном краси”. Має антиоксидантні властивості, регулює утворення та руйнування меланіну.
Міститься у шипшині, ківі, цитрусових та у чорній смородині.
Вітаміни групи В
Вітаміни групи В нормалізують роботу нервової системи та обмін речовин. Вітамін В5 перешкоджає випадінню волос, а В9 – є необхідним для нормальної роботи репродуктивної системи.
Містяться у горіхах, бобових, бананах та м’ясі.
Поліненасичені жирні кислоти
Поліненасичені жирні кислоти забезпечують здоров’я судин, серця та мозку. Захищають від онкологічних хвороб. Зміцнюють імунітет.
Містяться у грецьких горіхах, насінні льону та жирних сортах риби.
Вітамін Е
Вітамін Е є антиоксидантом. Бореться зі старінням та онкологічними хворобами. Підтримує роботу жіночих полових залоз.
Міститься у горіхах, яєчному жовтку, рослинній (нерафінованій) олії та квасолі.
Вітамін D
Вітамін D відповідає за обмінні процеси, контролює рівень фосфору та кальцію, стимулює ріст та розвиток кісток.
Міститься у молоці, яйцях, печінці тріски та гриби.
Життя – це просто
Прості поради, які допоможуть жінкам на довгі роки зберегти молодість, красу та здоров’я.
- Любіть себе.
- Сформуйте позитивний погляд на навколишній світ.
- Насолоджуйтесь кожною хвилиною життя.
- Організуйте свій день правильно. Це збереже організм від стресів, які призводять до передчасного старіння.
- Навчіться раціонально витрачати кошти та привчіться не економити на собі.
- Приділіть особливу увагу сну. Спати потрібно не менше 6 годин.
- Пийте більше води.
- Рухайтесь якомога більше, мінімум 10000 кроків щодня.
- Їжте часто, але невеликими порціями. Дізнайтесь, що впливає на апетит та навчіться його регулювати.
- Включіть до свого раціону комплекс вітамінів, амінокислоти та колаген.
- Не забувайте обов’язково щороку обстежувати свій організм.
- Не живіть заради дітей. Не жертвуйте своїм власним життям та своїми інтересами. Скільки Господь дає і що саме дає – того й досить. Дайте вашим дітям можливість жити та дихати. Тоді вони зможуть рости та розвиватись.
Коли ми думаємо, що в нас нічого немає – ми не праві… Адже у нас є ми та наше власне життя, а не життя дітей, батьків, друзів, знайомих чи ще когось. І у нашому житті може відбутись усе, що завгодно. Все може змінитись в єдину хвилину… Звісно ми можемо розповісти Господу про свої плани, але останню крапку ставить лише Він. Тому, відкрийте очі та будьте щасливі у теперішньому часі: тут і зараз.
Радіти – це просто
Потреба в радості – одна з найважливіших для психологічного комфорту. Але саме вона, на жаль, часто залишається незадоволеною.
Чому? Свідомість людини влаштована таким чином, що в першу чергу вона звертає увагу на те, що може побачити або до чого може доторкнутись. А тому величезне значення в житті відіграє готовність до радості – чим сильніше вона виражена, тим вище здатність людини відчувати позитивні емоції.
Коли шукаєш, чому можна радіти, на інше не залишається часу.
Жити в радість – це зовсім не означає не помічати негативних аспектів життя, це означає по-іншому розставляти пріоритети.
Що блокує в нас уміння радіти, яке так чудово розвинене у дітей? Усі діти вміють радіти, тому що вони довіряють світу, вірять у чудеса, готові до всього нового та їх радість – справжня. Але, завдяки вихованню, ми втрачаємо багато чого, адже з дитинства нас вчать, що це – погано, це – небезпечно, цього не роби, туди не ходи, цьому не можна довіряти. Так, звісно, батьки таким чином нас намагаються захистити від навколишнього світу, АЛЕ… Ми втрачаємо довіру до світу, тому що світ з чудового стає з усіх сторін небезпечним. Таким чином, наші батьки та ми самі, а ще й своїми руками, маємо те, шо маємо: благодатну грунт для депресій, неврозів та інших хвороб психіки та душі, тому що постійно захищатися від навколишнього світу дуже важко.
Ми втрачаємо вміння помічати прекрасне – як співають пташки, у якому чудовому світі ми живемо, яка краса нерукотворна навколо нас. А ще ми забуваємо радіти від маленьких радощів, як у дитинстві, просто так, без поводу – квіточка розквітла – радість, роздивились райдугу на небі – радість, промокли під дощем – радість, “козаки розлили на небі молоко” й чумацький шлях видно – радість, прокинулись зранку, бо багато хто не прокинувся – радість, є ще поїсти, є що на себе вдягнути, є дах над головою – радість, живі діти та батьки – найбільша радість.
Змінюються пріоритети. Коли більше помічаєш позитивного – негативне десь там позаду, його не видно та часу на нього немає. Радіти можна та потрібно. І це нормально для будь якого віку. І для цього не потрібно шукати особливий привід.
Як навчитись радіти? Прочитати книгу “Поліанна” або подивитись фільм. Навчитись грати у її “Гру в радість”. Помічати красу навколо. Слухати класичну музику. Частіше бувати на природі. Милуватись річкою, лісом, співом птахів, красою дерев та ароматами квітів. Любити своє місто, вміти бачити красу великого у малому. Любити себе, своє тіло, своє життя. Любити людей. Творити добро, допомагати усім, кому можете допомогти. Концентруватись на моменті радості та переживати її повністю, відчувати, наскільки це приємно радіти, та завжди пам’ятати це відчуття. Частіше відвідувати театри, кіно, виставки. Дивитись позитивні фільми. Більше спілкуватись з дітьми. І читати, читати і ще раз читати ті книжки, герої яких не втратили вміння радіти. Адже читаючи їх, розумієш, що жити, помічаючи радість – це неймовірно.
Гра в радість
Ксенія Миронова