Чи поважаєте ви свій дім?

Чи поважаєте ви свій дім? Це легко перевірити…

Коли немає поваги до дому, він перестає бути сакральним місцем. І стіни дому перестають допомагати.

Повага до дому має свої ознаки:

Чи регулярно ви прибираєте свій дім ? Чи пітримуєте в ньому порядок? Чи ремонтуєте, коли щось зламалося, чи чистите, коли щось є брудне, чи речі знаходяться на своїх місцях? Порядок і чистота – це повага до дому.

Який одяг ви звикли носити вдома? Старі засмальцьовані штани, рваний халат чи розвалені капці? Вдома ж можна доношувати різні старі речі – тобто барахло, у якому соромно було б показатися людям…

Або одягаєте приємний, чистий, красивий домашній одяг? Чи є у вашому гардеробі  домашній одяг для дня та для ночі? Ви із задоволенням купуєте і носите гарні домашні речі, підтримуєте їх у чистоті? Якщо так, то ви поважаєте свій дім і себе в ньому.

Ви покращуєте свій дім? Купуєте для нього подарунки: красиві кухонні рушники, гарний посуд, килимок у ванну кімнату, штори? Це подарунки для дому. Вони створюють затишну і приємну атмосферу, і на душі добре, тепло, немов дім дякує вам…

Ви дбаєте про моральну обстановку вдома? Ви не кричите вдома поганим голосом на близьких або на вихованців? Не пліткуєте, не зводите наклепів, не бажаєте комусь зла, не проклинаєте, не лаєтесь? Отже, поважаєте свій дім та ваш особистий ресурсний і захисний простір.

Ви не пускаєте у свій дім усіх підряд? Компанію нетверезих друзів, які кричать, бруднять будинок, ламають дрібні речі, розбивають посуд, говорять непристойності?

Не запрошуєте знайомих, які скиглять, скаржаться, пліткують годинами, жадібно роздивляються оздоблення вашої оселі? Або насміхаються над вашим домом: мовляв, який він маленький! Які потворні шпалери! Який вид із вікна нудний!

А якщо неприємна людина завітала в дім, ви миєте підлогу, прибираєте свій дім, щоб “очистити” його?

Це ознаки поваги до своєї оселі як до сакрального місця: до місця захисту, притулку та ресурсу. І це ознаки поваги до себе. Бо дім – це проекція нашої особистості. І це повага до Всесвіту, до його законів. Тому що дім – символ Космосу.

Що більше ми виявляємо поваги до дому, то сильніше відчуваємо його захист і підживлення. Навіть якщо ми далеко від дому; він нас захищає самим фактом свого існування. Це символ захисту і життя.

А повага – це головний принцип взаємодії зі світом…