Як не заїдати стрес?

yak-ne-zaidaty-stress

Як справлятися зі стресом? Як не заїдати стрес? Що робити, якщо постійно хочеться їсти?

Війна перейшла у затяжний етап. Як наслідок, у багатьох з нас наступила нова фаза стресу. Якщо на початку війни апетит зникав майже повністю, то зараз можна спостерігатись зворотній ефект. У крові збільшується рівень гормону кортизолу, активується процес розпаду білків (катаболізм), тому організм потребує трохи більше їжі, ніж зазвичай, щоб цьому протистояти. Крім того, солодка їжа сприяє виділенню нейромедіатору дофаміну, який маскує ефекти стресу та дає відчуття хибного полегшення.

Постійне заїдання не лише накладає на тіло значний відбиток у вигляді зайвих кілограмів, а й ще більше ослаблює резистентність до стресу, сприяє процесу старіння клітин та тканин і зменшує загальний рівень енергії тіла.

То що ж робити, якщо постійно хочеться їсти? Найкращі ліки – це: позитивні емоції, повноцінне та регулярне харчування, дотримання режиму пиття води, правильне вживання гарячих та холодних напоїв, а також натуральні снеки замість печива, цукерок та випічки.

Позитивні емоції

Головне, слід зрозуміти, що обставини, такі є зараз – будуть не завжди, після ночі завжди наступає ранок. Бажання “щось з’сти” часто означає не власне голод, а бажання отримати позитивні емоції, які ми звикли отримувати з їжею. Якщо є можливість отримати задоволення та радість іншими методами, використайте їх!

Допоможіть тому, кому ще гірше

Якщо вам погано, знайдіть того, кому ще гірше та допоможіть йому. Це дозволить вам відволіктися від переживання своєї проблеми, дасть можливість подивитись на ваші проблеми з іншого боку та зрозуміти що все не так погано, як здавалося спочатку. І настрій неодмінно покращиться ))

Доля – коварна штука, жити потрібно кожен день, тому підійде все, що заряджає позитивом: зустріч сонця, прогулянка на свіжому повітрі, приємна розмова з близькими. Навчіться дякувати: сонечку – за тепло, місяцю – за світло вночі, друзям – за підтримку, батькам – за доброту, а Господу – за все.

Повноцінне та регулярне харчування

Повноцінне та регулярне харчування в умовах стресу є особливо важливим. Білки, жири, вуглеводи та клітковину потрібно споживати у достатній кількості щодня. Але головне – чіткі паузи між прийомами їжі, під час яких травна система відновлює свої сили, а всі інші системи тіла очищаються від накопичених залишків. Тобто, готуємо собі ситні сніданок / обід / вечерю, без перекусів.

Режим пиття води

Протягом дня, регулярно та малими порціями, а не за один чи два рази, слід випивати мінімум 1,5 л чистої води. Можна теплу воду з лимонним соком , це покращить корисний ефект, нормалізуючи кислотно-основний баланс крові. Вода, особливо, тепла, допомагає усунути хибне відчуття голоду. І не потрібно боятися пити воду відразу після прийому їжі – це не зашкодить її перетравлюванню.

Смачні напої

Дофамін та позитивні емоції можна також отримувати з гарячих та холодних напоїв. Зелений чай чи трав’яний, какао, цикорій, кава – все, що подобається. Головне пам’ятати, що каву та міцний чай слід пити до 12.00, тому що кава чи міцний чай, випиті після 12.00, погіршують глибокий сон уночі. Тому вживати кофеїновмісні напої краще вранці, а какао, цикорій та трав’яні чаї – в післяобідній час. І бажано без цукру. Про 60 причин, чому варто відмовитись від вживання цукру можна почитати ТУТ.

Натуральні снеки

Якщо бажання щось з’їсти неймовірно сильне та відволікає від повсякденних справ, то, врешті-решт, можна з’їсти один раз на день трішки корисних перекусів. АЛЕ: лише вдень, у проміжок часу після ситного сніданку та перед обідом. При цьому слід уникати печива, цукерок та випічки. Краще замінити їх на натуральні снеки, такі як:

  • Горіхи: волоський, мигдаль, фундук, кедрові, фісташки, тощо. Крім арахісу. Горіхи корисно вживати сирими та перед вживанням замочити їх у воді на 12-24 години. При замочуванні руйнуються речовини, які блокують всмоктування всіх поживних речовин з горіхів. Також вони стають смачнішими.
  • Фрукти: яблука, цитрусові, банани, ягоди. Солодкі фрукти містять багато простих вуглеводів, тому споживати їх слід помірно.
  • Овочі. Можна нарізати, наприклад, свіжу моркву та з користю хрустіти їй в необмеженій кількості.
  • Сухофрукти слід вживати помірно та уникати занадто солодких.
  • Шоколад. Якщо все ж таки дуже хочеться чогось більш звичного, дозвольте собі натуральний зефір (без цукру), якісний мармелад або натуральний гіркий шоколад без цукру з високим вмістом какао-бобів (не менше 72%) та простим складом: какао-боби, натуральне масло какао, підсолоджувачі (наприклад, стевія).