Данія

Данія
View Gallery 8 Photos
Данія
льодовик Іуліссат, Данія, Гренландія,
леголенд, білунг, Данія
замок Кронборг, Данія, морський музей Данії
Скаген, Данія
острів Фюн, Оденс, Данія
Копенгаген, Данія

Данія – це прекрасний куточок Північної Європи, країна замків і казок Андерсена. Прогулянка на теплоході по фіордах північного узбережжя Данії не залишить байдужим навіть найвибагливішого мандрівника. Культура Данії – сплетіння язичництва вікінгів і християнства германців. Король Норвегії Харальд I в X ст. приніс сюди християнство. Перші церкви дійшли і до нашого часу. Зараз це пам’ятники архітектури.

Льодовик Ілуліссат

льодовик Іуліссат, Данія, Гренландія,

Ілуліссат – один з найбільш приголомшливих видів Гренландії і найактивніший льодовик в світі. Площа цього крижаного утворення вражає своїми розмірами. Щодня від нього відколюється близько мільйона тонн льоду у вигляді айсбергів, і це змушує повірити, що природі ще є чим здивувати людину. Всі, хто відвідував Ілуліссат, не можуть забути це фантастичне природне явище – рух величезної маси льоду, шум якого заворожує і приголомшує одночасно.

Леголенд

леголенд, білунг, Данія

Хочете побачити одночасно всі визначні пам’ятки світу? Підніміться на 30-метрову вежу Legotop та відчуєте себе володарем світу. Як на долоні видно статую Свободи, лондонський Біг-Бен, Капітолій… Однак всі вони складаються… з 46 млн різнокольорових кубиків конструктора Лего. Мініатюрний світ виконаний настільки реалістично, що ви відчуєте себе справжнім Гуллівером.

Замок Кронборг

замок Кронборг, Данія, морський музей Данії

Саме в цьому замку Шекспір «поселив» Гамлета. Один з найбільш величних замків Європи Кронборг знаходиться всього в 4 км від узбережжя сусідньої Швеції. Побудований 590 років тому, він з військової споруди перетворився на визначну пам’ятку, яка користується великою популярністю у туристів. Кронборг виглядає монументально і трохи похмуро, а ось його історія вражає. У різні століття тут розташовувалися фортеця, в’язниця, королівська резиденція. У 1915 р. в замку був відкритий Морський музей Данії. Сьогодні Кронборг залишається королівською резиденцією, де проходять прийоми на честь особливо урочистих випадків. Наприклад, у 1992 р. святкували срібне весілля королівського подружжя. Щороку замок відвідає більше 200 тис. туристів.

Скаген

Скаген, Данія

Вийшовши на край мису Гренен, на якому розташоване місто Скаген, однією ногою ви опинитесь в Балтійському морі, а іншому – в Північному. Завдяки Гольфстріму тут найбільша кількість сонячних днів в році і найпрекрасніші пляжі Данії.

Скаген – модний курорт, протяжність його пляжів перевищує 65 км. Старе місто з унікальною архітектурою не схоже на жоден з датських населених пунктів. Гра світла на червоних дахах з білою окантовкою створює неповторну атмосферу, яка привертає творчих людей з усього світу. Ханс Крістіан Андерсен вважав, що тільки тут людини може осягнути справжнє натхнення. У місті Скаген регулярно проводяться художні виставки, а завітавши до Скагену 22 червня ви зможете взяти участь у святі Самого довгого дня, який зберіг деякі звичаї вікінгів.

Острів Фюн

острів Фюн, Оденс, Данія

«Сад Данії» – так називають Фюн місцеві жителі.

Столиця острова – Оденсе – батьківщина Андерсена. Місто населене казковими персонажами, що вийшли з-під пера письменника. Відвідавши музей Андерсена можна поспостерігати за роботою коваля, склодува, гончара.

На острові збереглося безліч середньовічних замків. Особливої згадки заслуговує замок Егесков, який побудовано в середині XVI ст. в стилі класичного ренесансу. Протягом чотирьох з половиною столітть замок неодноразово перебудовувався. Щоб обійти всі 66 кімнат, одного дня буде мало. У Мисливському залі можна помилуватися трофеями з Танзанії та Кенії. Жовтий зал обставлений меблями часів Людовика XVI. На другому поверсі – Банкетний, Вікторіанський і Музичний зали. На окрему увагу заслуговує кімната Рігборг. Тут дочка власника замку провела 5 років за гратами в покарання за позашлюбну вагітність. Навколо замку розкинувся парк з фонтанами, визнаними одними з кращих в Європі. На території комплексу розташовуються музеї автомобілів, мотоциклів і літальних апаратів, старовинна кузня і підвісна канатна дорога між деревами.

Копенгаген

Копенгаген, ДаніяУ цьому місті поєдналися традиції суворих вікінгів і волелюбних германців, романтика Верони і свобода Амстердама. Все це Копенгаген. Це єдина столиця Європи, де велич замків і соборів не затьмарюють хмарочоси, тому що їх тут немає. Візитівка міста, що надає йому романтичної атмосфери, – Русалочка з казки Андерсена. Замки королівських династій і знатних середньовічних жителів приваблюють любителів історії. Біля воріт палацу Амалієнборг – резиденції королівської сім’ї – кілька разів на день можна побачити зміну королівської варти. Озброєна варта одягнена в традиційну форму і високі хутряні шапки. Строгет, аналог Андріївського узвозу, – найдовша пішохідна вулиця в Європі. Безліч кафе, магазинів, музеїв робить прогулянку цікавою. У Копенгагені є багато цікавих музеїв, але увагу туристів більше привертають Національний музей, Музей воскових фігур Луї Тюссо і Музей еротики.

Унікальне Вільне місто Хрістіанія, розташоване майже в центрі Копенгагена. Це місце проживання хіпі та іншого вільного народу, а, завітавши до місцевого квіткового магазину, можна купити горщик з кущем конопель.

Кафедральний собор Роскілле

собор Роскілле, Данія

Роскілле – духовний центр Данії і всієї Північної Європи. Прекрасно збережений до наших днів собор – зразок цегляної готики. Він був побудований на місці язичницьких капищ і тепер його образно можна назвати символом переходу Данії від язичництва до християнства. Протягом декількох століть внутрішнє оздоблення храму змінювалося багато разів, але зовні він залишився таким же, як і 730 років тому. Головна визначна пам’ятка собору – королівська усипальниця. Першим тут поховали засновника собору короля Харальда Синезубого. Сьогодні в усипальниці встановлені 39 саркофагів, найрозкішнішими з яких вважаються гробниці королів Крістіана III і Фредеріка II.