Мандри

винна шпаргалка

Винна шпаргалка або Як обирати вина

Ця стаття про те, як навчитися обирати вина та як розпізнавати у вині всі складові його букета. Під час мандрівок Францією, я завжди заворожено дивлюся, як французи п'ють вино: спочатку кружляють його…

Хатива – перлина Валенсії

Хатива – це невеличке місто, яке знаходиться на сході Іспанії. Місто Хатива є однією  з перлин провінції Валенсія. Добиратися до нього найлегше потягом, оскільки Хатива розташована на перетині доріг, що ведуть, з…

Кловський монастир

Одним з найбільш цікавих культових споруд Києва ХІ ст. був Кловський монастир Влахернської Божої Матері (Стефанич монастир), який заснував ігумен Стефан. Преподобний Стефан ігумен Печерський Монастир було названо на честь преподобного Стефана,…

Грецька кухня: риганада

Цього разу ми приготуємо страву грецької кухні - "риганада". Риганада - це мезе, тобто закуска. Мезе У Греції існує поняття "мезе" (mezze) - це набір закусок, який часто подають із алкогольними напоями.…
frantsuzka-kuhnya

Французька кухня

Французам належить один з величніших кулінарних спадків світу - французька кухня. Від зрілого камамберу до теплих круасанів, від вишуканих десертів до витриманого вина. І в жодній іншій країні світу це не буде…
typy-prybutkovyh-budynkiv

Типи прибуткових будинків

Прибуткові будинки - це будинки, які здавались повністю чи поквартирно в оренду та приносили прибуток власнику. За призначенням прибуткові будинки можна поділити на два види: житлові та виробничі. Прикладом виробничого прибуткового будинку…
Sobor-Rizdva-Presvyatoyi-Bogorodytsi

Козелець

Козелець відомий з XVII століття як укріплене місто, що входило до складу Речі Посполитої. Навесні розлогі береги річки Остер, на якій стоїть Козелець, вкривають суцільним килимом жовті польові квіти козельці, – кажуть,…

putivnyk-michelin

Путівник Мішлен

Що таке путівники (гіди) Мішлен? Гіди Мішлен – це серія довідників, які видаються у Франції протягом більш ніж століття. Червоний гід Мішлен є найстарішим європейським довідником по отелям та ресторанам, який щороку…

pravyla-zabudovy-kyyeva-vid-pochatku-hh-st

Правила забудови Києва від початку ХХ ст.

Правила забудови Києва та нумерації будинків є незмінними протягом більш ніж століття. У повсякденній практичній діяльності архітектори і будівельники Києва керувалися Будівельним уставом (останнє видання 1900 р.), обов’язковими постановами Міської думи (1879-1912),…

prybutkovij-budinok

Київські архітектори, підрядники та замовники

Звичайна послідовність для спорудження прибуткового буднику: замовник (власник земельної ділянки) - архітектор (проектант) - підрядник (виконавець будівельних робіт). Замовники (власники) прибуткових будинків Замовниками прибуткових будинків були заможні люди з будь-яких верств суспільства.…