Частина 1 Історія життя Амедео Модільяні

Частина 1 Історія життя Амедео Модільяні

Частина 2 Останнє кохання Амедео Модільяні

Частина 3 Фільми про Амeдео Модільяні

Амедео Кліменте Модільяні – видатний італійський художник та скульптор початку ХХ століття.

Історія життя

Народився Амедео Модільяні в 1884 році в Ліворно. У той час Італія називалась Королівство Італія. Його батьки були євреями-сефардами, у родині було четверо дітей. Його справжнє ім’я було Єдіда, він був найменшим та йому судилося стати найяскравішим представником експресіонізму.

Він прожив лише 35 років. За свого життя досяг таких висот, які є недоступними для багатьох, хто дожив до похилого віку. У нього була тяжка хвороба легень. В 11 років він перехворів на плеврит, а потім на тиф – це дуже тяжка хвороба, після якої багато хто не виживав. Але Амедео вижив. Фізична слабкість не завадила розвиватися його таланту, хоча і рано звела в могилу красивого молодого чоловіка.

Дитячі роки та юність Модільяні

Дитячі роки та юність Модільяні пройшли в Італії. Оточення красою та численні пам’ятки архітектури вплинули на розвиток його особисті майбутнього митця. У сферу його інтересів входило античне мистецтво та мистецтво епохи Відродження. Це дуже допомогло йому в подальшому розвитку і багато в чому вплинуло на його сприйняття дійсності.

Модільяні в Парижі

Період, коли Модільяні формувався як особистість та як митець, подарувало світові чимало талановитих майстрів. У цей період переглядалось ставлення до мистецтва минулого, формувалися нові художні течії і напрямки. У 1906 році Модільяні переїхав до Парижу.

Як і майстри епохи Відродження, Модільяні, у першу чергу, цікавили люди, а не предмети. У його творчому доробку збереглося всього лише декілька пейзажів, а інші жанри живопису його абсолютно не цікавили. До того ж, аж до 1914 року він практично повністю присвятив себе виключно скульптурі. У Парижі Модільяні познайомився і потоваришував з численними представниками богеми, у тому числі з Пабло Пікассо.

Творчість

Модільяні завжди стояв осторонь від усіх відомих модних течій, його творчість – це справжнє явище в історії мистецтва. На жаль, про життя художника збереглося дуже мало документальних свідчень і оповідань, яким можна на 100% довіряти. За життя майстра його не розуміли і абсолютно не цінували, картини не продавалися. Проте, після його смерті в 1920 від менінгіту, спровокованого туберкульозом, світ усвідомив, що втратив генія. Якби він міг це побачити, то оцінив би іронію долі. Картини, при його житті не приносили йому навіть шматка хліба, на початку XXI століття пішли з молотка за нечувані суми, що обчислювалися десятками мільйонів доларів. Воістину, щоб стати великим, потрібно померти в злиднях і невідомості.

Живопис Модільяні прийнято відносити до експресіонізму, але його творчість не можливо трактувати однозначно. Він один з перших привніс емоції у картини з оголеними жіночими тілами – ню. У них є еротизм і сексуальна привабливість, але не абстрактна, а цілком реальна та звичайна. На картинах Модільяні відображені неідеальні красуні, а живі жінки з тілами, позбавленими досконалості, тим самі привабливі. Саме ці картини стали сприйматися як вершина творчості художника, його унікальне досягнення.