Франція всюди, ч. 3

Мон Сен Мішель, Франція

Франція всюди… Дивовижно красиві вапнякові скелі, бухти з блакитною водою, розташовані на узбережжі міст, замки та фортеці, королі та їх епохи, історія, міфи та легенди, вишукана французька кухня, сири та виноградники… Все це – неперевершена Франція.

Масив Каланкі

масив Каланки, Марсель, Франція

Масив Каланкі, розташований у кількох кілометрах від Марселя – це маленький шматочок незайманого середземноморського узбережжя: бірюзові прозорі води омивають скелі нерівного морського узбережжя, на якому час від часу нізвідки з’являються мініатюрні мальовничі пляжі. Це місце знаходиться під турботливою опікою жителів Марселя, які іноді вириваються з великого міста, щоб погрітися на сонечку і зануритися в чисті води Середземного моря, відпочити на лоні первозданної природи.

Замок Іф

замок Іф, Марсель, Франція

Замок Іф став безсмертним завдяки роману Олександра Дюма «Граф Монте-Крісто». Замок було побудовано у XVI ст. Протягом століть замок Іф захищав місто від атак з моря. З часом, завдяки своєму розташуванню на окремому острові і на чудовій  відстані від Марселя, замок Іф перетворився на в’язницю. Особливо небезпечні політичні злочинці, релігійні лідери протестантів і інші небажані для держави персони містилися тут, а деякі знайшли у в’язниці свою смерть. Сьогодні замок Іф також не порожній.

Цю головну пам’ятку і візитну картку Марселя відвідують тисячі туристів, які можуть на власні очі побачити всю таємницю знаменитої фортеці-в’язниці, включаючи наочну інсталяцію втечі Едмона Дантеса та й помилуватися ще на одне красиве місце міста – Старий порт Марселя.

Старий порт Марселя

Старий Марсель починався саме на території Старого порту. Розташування кварталів визначає берегова лінія, до якої протягом десятків століть причалювали кораблі. Саме тут, у місці створеному самою природою, і почалася історія Марселя. З часом багато чого було перебудовано і стало частиною нового порту, але ця історична частина міста все ще заповнена рибальськими суднами, яхтами і поромами, що розмістилися в тісноті, та не в образі.

Старий порт часто описують як кращий зразок північно-африканського порту, розташованого в Європі. І дійсно, стоячи біля кромки води, легко подумки перенестися куди-небудь на узбережжя Алжиру, Тунісу чи навіть Лівану.

Мон-Сен-Мішель

Мон Сен Мішель, Франція

«Чудо Заходу» – так назвав Віктор Гюго місто-фортецю Мон-Сен-Мішель, яка побудована на гранітному острові північно-західного узбережжя Франції. Географія і вишукана архітектура зробили його одним з найбільш відвідуваних місць країни. Мон-Сен-Мішель поступається за популярністю лише Ейфелевій вежі та Версалю. Однак справжнім островом Мон-Сен-Мішель стає два рази в рік, коли під час сильних припливів виявляється єдиним центром цивілізації посеред безмежного океану. Мон-Сен-Мішель притягує мільйони туристів не тільки своєю архітектурою, а ще своїми історичними реліквіями, військово-релігійної архітектурою і міфами.

Гарскій міст

Гарський міст, Франція

Знаменитий Гарскій міст – один із шедеврів римського інженерного мистецтва. Гарський міст – це найвищий арочний акведук, що зберігся. Його було споруджено понад 2 тис. років тому як складову частину водоводу, що постачав питну воду в стародавнє римське місто Ним. Вода з акведука живила громадські лазні, фонтани, а також йшла безпосередньо до дворів городян. Конструкція споруди заснована на дуже точній підгонці кам’яних блоків без використання будь-якого вапняного розчину. Цікавий той факт, що приголомшливий пам’ятник римської архітектури використовують і в даний час: по мосту проходить одна з доріг місцевого значення.

Ансі

Ансі, АНнесі, Франція

Ансі не включений в карту популярних туристичних маршрутів Франції, але це для нього скоріше плюс, ніж мінус. Це місто розташоване на березі дивного за красою однойменного альпійського озера, а його історичний центр – це чудове переплетіння вимощених бруківкою вулиць, що йдуть уздовж численних каналів, які ведуть до середньовічного замку. Прогулянка по одному з найчистіших озер в світі, що поповнюється тільки за рахунок дощової води і гірських снігів, що тануть, залишить незабутнє враження від подорожі по Альпах.

Сіте або фортеця Каркасон

Каркасон, Франція

Здалеку Каркасон схожий на середньовічне казкове місто. Його панорама в променях сонця, що сідає, на фоні темних хмар по-справжньому захоплює дух. Це старе, добре укріплене поселення розташовується на скелястій височині і оточене двома рядами стін, побудованих з різницею в 800 років.

Каркасон – один з найбільших замків Європи, який відразу народжує спогади про відважних лицарів, гордих дівчатах і трубадурів. Однак враження від замку можуть спотворити натовпи туристів, що прибувають сюди на екскурсію вранці і вдень, тому краще дочекатися вечора, коли більшість з них поїдуть, щоб по справжньому перейнятися атмосферою цього середньовічного міста.

Франція всюди…