Гормони в нашому організмі

Навіть, якщо ви далекі від медицини, як балерина Великого театру від проектування космічних ракет, є речі, які вам життєво необхідно знати, наприклад, які гормони в нашому організмі керують нашим життям.

Отже, знайомтеся – провідні солісти «вальсу гормонів» в нашому організмі: кортизол, інсулін, естроген і тиреоїдні гормони. Коли наша гормональна система здорова, гормони виконують свої партії бездоганно і «кружляють» по організму в строгому порядку, створюючи гармонію і підтримуючи гомеостаз.

Гомеостаз, кажучи простою мовою, це коли у вас все рівно і стабільно: настрій і вага, ви добре спите, ви стійкі до стресу, володієте шикарним густим волоссям, міцними нігтями, чистою шкірою, хорошим травленням і не маєте проблем з лібідо. Як тільки гормональна система піддається впливу тих чи інших факторів, будь то надлишок цукру або недолік поліненасичених жирів в раціоні, «вальс» перетворюється в безладний твіст або навіть брейк-данс, і ми починаємо відчувати все те, що в народі називається «гормональний збій» .

Факторів, що впливають на темп і мелодію «внутрішнього танцю», величезна кількість. Навіть елементарний недосип, прийом антибактеріальних або противірусних препаратів, порушення сталості мікрофлори кишковика або депресивні думки можуть привести до повного дисбалансу організму.

Найвагоміший фактор виникнення гормональних проблем – стрес. Поняття це велике і дуже розмите, тому докладніше про стрес, причини його появи та розвитку, про найбільш важливі гормони, пов’язані зі стресом, а також способи нормалізації стресового стану читайте в наступних статтях.

Гомеостаз – будь саморегулюючий процес, за допомогою якого біологічні системи спрямовуються до підтримки внутрішньої стабільності, пристосовуючись до оптимальних для виживання умов. Якщо гомеостаз успішний, то життя триває; в іншому випадку, відбудеться лихо або смерть. Досягнута стабільність фактично є динамічною рівновагою, в якій відбуваються безперервні зміни, але переважають відносно однорідні умови.

Виділяють дев’ять головних гормонів, рівень яких впливає на гомеостаз організму.

Далі ми розглянемо, до яких неприємностей може привести зміна рівня (підвищення або зниження) кожного з них. Щоб привести їх в рівновагу, не обов’язково відразу ж вдаватися до ліків або харчових добавок, для початку варто спробувати відрегулювати ситуацію, вживаючи спеціально підібрані продукти, які мають здатність відновлювати гормональний баланс.

  1. Кортизол.
  2. Інсулін.
  3. Тестостерон.
  4. Естроген.
  5. Тиреоїдні гормони.
  6. Лептин.
  7. Соматотропин.
  8. Адипонектин.
  9. Грелін.
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.