Хто керує жінкою?

Хто керує жінкою? Наскільки сильно жінки відрізняються від чоловіків? Ці питання завжди хвилювало людей. Так було тисячі років тому, коли складалися міфи навколо єдності і протилежності, взаємопроникнення чоловічого і жіночого начал. Так є сьогодні, коли поняття сильної і слабкої статі розмиті, жінки літають в космос і добувають мамонтів, а чоловіки приміряють спідниці і з гордістю господарюють. Ідея гендерної рівності охопила уми мільйонів людей, і приблизно така ж їх кількість, навпаки, дуже аргументовано доводять – чоловіки з Марса, жінки з Венери.

Нехай так, нехай всі ми, жінки, родом з однієї, відмінної від «чоловічої», планети, але слід пам’ятати, що і на цьому, «всерединіпланетному» рівні відмінностей більше, ніж подібностей. Належність до різних рас, національностей, релігій, соціальних груп. Абсолютно різні погляди на життя і на своє місце в ньому. Згадаймо хоча б, як все це різноманіття жіночих характерів відображено в тих же давньогрецьких міфах, від часу створення яких ми, в масштабах Всесвіту, по суті, пішли зовсім недалеко!

Є жінки-Музи і жінки-Мегери, є жінки, які полонять красою Афродіти і є Немезіди, строгі наглядачки моралі. Зустрічаються серед нас уособлення гармонії і злагоди, втілення спокуси і, навпаки, світочі цнотливості. І – хто з цим посперечається – буває, войовнича, безжальна Алекто з регулярністю раз на місяць прокидається в ніжній Психеї, а несуча розбрат і хаос Еріда, народивши дитину, раптом набуває рис і звички матері всього живого – Геї.

До чого такий екскурс в міфологію? Та все просто: навіть вигаданою жінкою керують гормони. Вони присутні в організмі кожної з нас протягом усього життя, і, починаючи з моменту народження, немає такого періоду, коли б ми не відчували на собі їхнього впливу.

Різні гормони надають дуже потужний вплив на жіночий організм, в той час як більшість з нас навіть і не підозрюють про їх призначення. Силою їх впливу, замаскованого під «голос розуму» або «поклик серця», можуть бути прийняті найважливіші, доленосні рішення в житті. І приймаються. І, звичайно, не злічити моментів, коли гормони впливають на одномоментні вчинки, з яких, врешті-решт, подібно мозаїці, і складається наше життя. Хто керує жінкою? Яка картинка вийде в підсумку? Чи будуть на ній темні плями?

Навіть привід, який багато хто визнав би не вартим переживань – невелика зайва вага … ніби нічого особливо критичного, просто стрілка ваг не йде вниз, хоч ти трісни, – незважаючи на всі старання дотримуватися режиму харчування і фізичних навантажень. Просте невдоволення собою, почуття провини, лавиною накриває після регулярних спроб додати в життя яскравих фарб за допомогою «дозволеного» тортика раз в тиждень – за яким, на жаль, наступає черговий «зажор». І чоловік, звично відмовчується після емоційних спалахів, які давно перестали траплятися тільки в період ПМС. І діти, чию розмову одного разу можемо випадково підслухати: «Так у мами знову дах їде …» Ну з ким не буває? А уявіть, якщо цей стан тягнеться роками? Зайві кілограми, нічим не обгрунтована чутливість і рефлексія, неможливість управляти своїми думками, емоціями і реакціями, часто пригнічений настрій – ланки одного ланцюга …

Саме гормональний фон – основа гарного самопочуття і настрою. І то, якою буде наше життя, залежить від жіночого гормонального здоров’я. Тому варто дізнатися про це більше.

Але, перш ніж ми перейдемо до обговорення спеціальних тем, хочу, щоб ви на хвилину зупинилися і подумали про те, що відволікає вас: робота, кар’єра, чужі проблеми, – все це здається важливіше, ніж власне здоров’я. У вас не виявляється часу подумати про себе, і ви не помічаєте, як психологічний дискомфорт переростає в фізичні проблеми (так, так буває, і ми про це теж поговоримо). Навіщо чекати цього моменту? Відомо ж, що хворобу простіше попередити, ніж лікувати. Так, хто керує жінкою?

Ми закликаємо вас відкинути все, що заважає вам приділяти увагу собі, тому, що цікавить і хвилює особисто вас! Нічого неможливого в цьому немає. Турбота про своє здоров’я, красу і настрій не вимагає якихось фантастичних зусиль, величезних фінансових вкладень і особливих умов.

Починайте змінювати своє життя потроху, але зараз. Станьте Богинею – перш за все, для самої себе. Залишаючись загадкою для чоловіків, досконально зрозумійте свою божественну жіночу природу і вивчіть мову, на якій з вами розмовляє ваше тіло, запам’ятайте сигнали схвалення і осуду, які воно вам подає. Зробіть так, щоб ваш організм був вашим союзником.

Ставлення до себе – ось з чого все починається. Це не просто слова, а реальні дії. Раз ви зараз читаєте цю статтю, ви вже зробили правильний вибір, а могли б присвятити цей час якій-небудь корисній домашній роботі, яка обов’язково знайдеться. Так продовжуйте в тому ж дусі. Займайтеся тим, що дійсно вам потрібно. Танці в клубі до ранку в алкогольному угарі, тому що «мені було весело», – це не любов до себе. Купівля чергового балахончика, що приховує пухкі боки, замість того, щоб оплатити курс масажу або заняття в спортзалі, – це не любов до себе. З’їсти «для підняття настрою» паскудну шоколадку з купою консервантів – теж не любов. Будьте розумні! Будьте по-хорошому розважливі, завжди думаючи, до чого призведе той чи інший ваш крок у ваших стосунках з самою собою. Вишиковуйте їх по любові.

Далі

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.